Yves Rocher, Les Plaisirs Nature, Framboise Agriculture Bio, Gel Douche Gommant (Peelingujący żel pod prysznic `Malina`)

Yves Rocher, Peelingujący żel pod prysznic `Malina` Les Plaisirs Nature powstał z połączenia delikatnej maliny z ziarenkami kiwi oraz z pudrem z pestek moreli o właściwościach złuszczających. Dzięki łagodnej formule wzbogaconej w ziarna owocowe, kosmetyk można stosować codziennie, bez ryzyka podrażnienia skóry. Yves Rocher, Peelingujący żel pod prysznic `Malina` Les Plaisirs Nature łagodnie myje skórę, usuwa martwe komórki naskórka i sprawia, że jest ona bardziej elastyczna.

Genialny żel - nie peeling

Pięknie pachnący żel pod prysznic, który ze zwykłego prysznicu robi prawdziwą przyjemność, ale zdecydowanie to nie jest dobry peelling. Ma mało ziarenek (które warto zauważyć: są pochodzenia naturalnego) i nie da się nim dobrze (jeżeli w ogóle) złuszczyć martwego naskórka.

+zapach
+ekologiczny
+przyjemny w użytkowaniu

-zdecydowanie nie nadaje się na peeling

Taki sobie...

Po pierwsze- żel ten pięknie pachnie!
Po drugie- delikatnie odświeża...

Na tym koniec zalet. Nie jest peelingiem, jest bardziej żelem (mało w nim drobinek, są małe i niezbyt skuteczne w masażu). Trzeba by było stosować go chyba codziennie po 2x dziennie, żeby porządnie wymasować tą skórę.
Jak już mam się "drapać" to wolę rzadziej, ale porządnym specyfikiem, a na co dzień zwykły żel, bo ten to "ani to- ani to".

Myślę, że za tę cenę można znaleźć lepsze doznania w innej marce i tubie =)

Używam tego produktu od: pół roku temu
Ilość zużytych opakowań: ok 3 razy (resztę oddałam)

bardziej żel niż peeling

Żel kupiłam w zapachach, malina, jeżyna, truskawka i brzoskwinia. Z zapachów najbardziej podoba mi się truskawka (limitowana). Żele jednak są bardziej żelami, niż peelingami. Mają delikatne drobinki, natomiast czuć poprawę formy skóry, jest gładsza po aplikacji. Żel jest moim zdaniem zbyt ciekły, lejący, często wylewa się za dużo z tubki, przez co przestaje być wydajny. Cena także nie ulega promocjom.

Używam tego produktu od: września 2014
Ilość zużytych opakowań: cztery

Przyjemny prysznic z lekkim peelingiem

Jest to raczej lekki żel, który zawiera drobne drobinki dające radę raczej delikatnym partiom skóry. Na bardziej zrogowaciałe jest zbyt drobny i delikatny, poza tym konsystencja jak dla mnie zbyt lejąca. Zapach przyjemny. Używam jako zwykłego żelu pod prysznic.
Cena atrakcyjna tylko w promocji.

Używam tego produktu od: pół miesiąca

Po prostu żel

Nie wiem czy kupię go ponownie, ponieważ jest drogi i mało wydajny. Używałam go jako zwykłego żelu pod prysznic, bo drobinki, które zawiera są zbyt małe, aby traktować go w kategorii peelingu.

Plusy:
+żel ma bardzo ładny malinowy zapach, nie jest chemiczny
+bardzo dobrze oczyszcza skórę
+nie podrażnia jej, nie wysusza

Minusy:
-bardzo małe drobinki, praktycznie nie są wyczuwalne, nie złuszczają naskórka
-konsystencja: wodnista, przelewająca się przez palce, niestety powoduje to, że spora część kosmetyku ląduje w brodziku
-wydajność: niestety przez konsystencję żel bardzo szybko się kończy
-cena: 17zł to dużo jak na tak słabą wydajność

Używam tego produktu od: 1 miesiąca