Valentino, Valentino, Donna EDP

Valentino, Valentino, Donna EDP

Donna od marki Valentino to szyprowo-kwiatowe perfumy stworzone przez włoski dom mody Valentino w 2015 roku. Elegancka i zmysłowa kompozycja prezentująca kontrast siły i delikatności oraz radości i zbuntowania. Ten zapach to niebywała mieszanka bergamotki, połączona z różą bułgarską, irysem. Całość oparta na bazie paczuli, skóry i wanilli. Intensywne nuty zapachu idealnie łączą się z delikatną, kryształową buteleczką.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: bergamotka;
nuta serca: róża bułgarska i irys;
nuta bazy: paczula, skóra i wanilia.

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Kwiatowy zapach trochę mdlący

Bardzo mocny zapach kwiatowy, idealny na dzień i wieczór. Natomiast dla mnie trochę zbyt dużo nuty pionowej i kwiatów. Brakuje przełamania tej słodkiej nury. Często go mieszam z innymi zapachami wtedy jest do wytrzymania.

Mocny.

Absolutnie uwielbiam! Nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Wręcz przeciwnie. Zapach mocny, słodki, kwiatowy, z szuflady popularnych pachnideł. Pomyślałam "kolejny" w tej kategorii. Jednak Donna Valentina dała mi najpierw mocno po nosie, a później roztoczyła swój ciepły czar i tak już pozostała. To co najbardziej mi się w tym zapachu podoba to przede wszystkim to, że jest lekko pudrowy, ale tylko lekko... Dzięki temu nie jest mdły. Jest to zapach mocny, wyraźnie wyczuwalny, trwały, ale nie przyprawia mnie o ból głowy, nie jest dla mnie za ciężki. Przyciąga mnie do niego cudowna róża, której woń lubię odkąd pamiętam. Znajduję w nim nutkę ostrości, która nadaje temu zapachowi szczyptę elegancji i przełamuje "różowy", słodki kwiatek. Perfumy te zostały ze mną przede wszystkim za sprawą bardzo ciepłego, przyjemnego wrażenia. Są otulające i bezpieczne. Widzę w nich delikatną, młodą kobietę, która jest jednocześnie zdecydowana i energiczna wciąż pozostając bardzo dziewczęcą. Flakon i kolor różowy oraz złoty idealnie współgra z moimi odczuciami względem tego zapachu. Moim zdaniem pachnie bardzo mocno, jednak używam go na co dzień w rozsądnych ilościach. Myślę, że dla niektórych osób może okazać się zbyt ciężki i bardziej sprawdzi się na wieczór. Ja wieczorami preferuję ostrzejsze zapachy, a w tym przede wszystkim czuję się dobrze w chłodne, zimowe dni. Na lato raczej pójdzie w odstawkę.

Używa produktu od: próbka

ciekawy początek z syntetyczną bazą

Donna to perfumy jednocześnie: świeże, kwiatowe i pudrowe. Co jakiś czas dobiega do nosa świeżość utkana z nut głowy, ale gdy się wwąchamy w zapach czuć delikatnie różaną pomadkę do ust. To pudrowe wykończenie daje Donnie nieco klimatu retro, zaś do akcji wkracza róża. I tutaj mamy kilka jej rodzajów. Od czasu do czasu pojawia się słodka, marmoladowa, by kilka chwil później ustąpić miejsca świeżym i subtelnym jej płatkom. Zapach po dwóch godzinach traci na świeżości i zaczynają dominować akordy pudrowe, które stopniowo strącają główną bohaterkę ze sceny. Wtedy Donna robi się mleczna, rozmydlona, odrobinę drzewna i jednostajna. Tak trwa do ostatniej minuty i niestety robi się trochę płaska. Pierwsze dwie godziny perfumy się rozwijają, po czym nagle robi się pudrowa kurtyna i wyczuwalne są dwa akordy na przemian. Gdyby nie to, Donna byłaby interesującym produktem z kategorii różanej.

trwałość -4h wyczuwalnie na szerokość ramion, 5-6h i dalej przy skórze

Wykorzystała: kilka próbek

Cudo

Bardzo zmysłowy, seksowny, uwodzicielski, słodko-skórzany zapach. Mam skojarzenie z emanującą erotyzmem i elegancją jednocześnie kobietą w czerwonych szpilkach i małej czarnej. Cudowna, ciężkawa słodycz paczuli i wanilii podbita skórzanymi nutami, a na tym róża i trochę owocowych nut. Dla mnie bomba.

Ilość zużytych opakowań: testy i próbki

pudrowa subtelność

Dostałam te perfumy razem z balsamem do ciała i od pierwszego wejrzenia się w nich zakochałam. Zaczynając od buteleczki uważam, że jest to ponadczasowy model, posiadają bardzo uroczy flakonik, który nabiera delikatnego różowego koloru od perfum. Flakonik zdecydowanie dobrze komponuje się z jego zawartością. Zapach jest niesamowicie lekki, świeży i przesłodki, jako zwolenniczka słodkich zapachów zdecydowanie się w nim zakochałam. Są niesamowicie trwałe, ponieważ zapach wyczuwalny jest bardzo bardzo długo. Uważam, że jest to zapach z charakterem.

pachnie pożądaniem

Jest słodka, bajkowa, różowa i kobieca - Donna. Początek powala z nóg, ale jak mówi stare dobre: nie ważne jak się zaczyna...
Elegancki zapach dla kobiety figlarnej, bezwstydnej, pachnie sexem, zmysłowością i tym co mężczyźni lubią najbardziej - pożądaniem.
To nie jest zapach, który chętnie założycie do pracy, na popołudniowe rodzinne spotkania, O NIE!
To zapach na wieczór, na upojną noc ... Irys? przyznaję nie wiem jak pachnie, ale mocno czuję zapach skóry, róży i wanilii.
Niestety z czasem się nie rozwija, nie pięknieje, nawet troszkę traci, jednak nadal brzmi nieźle.
Cena kosmos!! Czy warto kupić, nie jestem pewna - na pewno warto dostać :)
Mnie urzekła - nie powala, nie ogłusza ale urzeka, ma w sobie to coś co karze mi do niego wracać, nie za często ale na specjalne okazje, na tzw " zachciołka".

Używam tego produktu od: paru miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno nadal

Donna zdobędzie rzeszę fanek bo nie wróżnia się szczególnie na tle obecnie panującej zapachowej mody

Donna, żeby była taka prześliczna w "środku" jak na zewnątrz byłoby wspaniale. Ale aż tak dobrze nie jest. Zapach wpisuje sie w obecnie panujący trend zapachowy, Pachnie słodko,jak wiele wypuszczanych na rynek mainsteemowych zapachów. Różni się tym, że nie przygniata i nie obcieka cukrem. Z tym, że już sama nie wiem, czy lepiej nosić zapach od którego aż bolą zęby, czy taki w który trzeba się wwachiwac by go poczuć. Donna jest bliskoskórna, cos tam czasem zamajaczy. Jest miła, kobieca i na pewno noszalna, z globalnym użyciem nie byłoby problemu. Jest wiele podobnych zapachów. Czuć kwiatową słodycz, nuta głowy jest bardzo ciekawa, ale na krótko, poźniej sie wysładza, nuty skóry jeszcze nie udało mi się wychwycić. Ogólnie mi się podoba, mogłabym dostać Donne, ale nie więcej niż 50ml. Na pewno drugi raz bym nie kupiła bo za ten czas spodoba mi sie dziesięć następnych. Różne znane zapachy przypomina, Midnight Romance Ralpha Laurena, trochę Bellissima Blumarine.

Używam tego produktu od: testy
Ilość zużytych opakowań: zadnego