Avon, Hello Kitty, Detangling Spray (Spray ułatwiający rozczesywanie włosów dla dzieci)

Avon spray ułatwiający rozczesywanie włosów dla dzieci Hello Kitty zawiera delikatną formułę sprayu, o lekkim, przyjemnym zapachu, nadaje włosom miękkość i ułatwia rozczesywanie. Avon spray ułatwiający rozczesywanie włosów dla dzieci Hello Kitty jest przeznaczony dla każdego typu włosów.
Sposób użycia: Rozpyl na wilgotne lub suche włosy i rozczesz.

słabo

Spray nie sprawdził się na moich włosach ani na włosach mojej córy. Spray jest niestety bardzo lepki na włosach a do tego nie pomaga rozczesać kołtunów dziecka ani moich suchych włosów. Jednak znalazł zastosowanie jako że ładnie pachnie i ma urocze opakowanie i został.. kosmetykiem do włosów lalek barbie.

Nie działa

Produkt nie spełnia swojej głównej roli, czyli pomagania w rozczesywaniu włosów. Stosowałam go na mokro po kąpieli, przed czesaniem. Plusami są na pewno zapach i wygląd opakowania. Jeśli chodzi jednak o zapach, krótko utrzymuje się na włosach.

Prosty aż za bardzo

Od razu zaznaczam, że produkt stosowałam na sobie, nie na dziecku. Sięgam po dziecięce kosmetyki kiedy zależy mi na krótkim i bezpiecznym składzie.

Skład:
Aqua - woda,
Phenoxyethanol - konserwant,
Distearyldimonium Chloride - antystatyk,
Dimethicone - emolient, łatwozmywalny silikon,
Disodium EDTA - właściwości chelatujące, regulujące lepkość oraz zmiękczające, pełni funkcję stabilizatora.
Ethylhexylglycerin - konserwant pochodzenia naturalnego, humektant, działanie nawilżające,
Parfum.

Efekt:
+ coś tam pewnie chroni przed szkodliwymi czynnikami dzięki obecności lekkiego silikonu,
+++ ułatwia stylizacje. Po żadnym kosmetyku nie robią mi się takie fale po koczku-ślimaczku :) ,
+ nie obciąża nawet w ogromnej ilości,
+ nie powoduje "strączkowania",
+ pachnie przyjemnie, nienachalnie, delikatnie kwiatowo/słodko (sugerując się opakowaniem myślałam że będzie to intensywny owocowy zapach),
+ zapobiega elektryzowaniu,
- nie daje poślizgu, co jest jednoznaczne z tym, ze nie ułatwia rozczesywania,
- na następny dzień włosy trudniej się rozczesują.

Neutralne:
* po psiknięciu włosy przestają się puszyć. jednak efekt nie jest trwały,
* każde psiknięcie to solidna porcja kosmetyku; uwaga na twarz ;) ,
* nie zauważyłam różnicy stosując na sucho, czy na mokro,
* nie nawilża. Jednak w przypadku mgiełek liczę tylko na ochronę/zabezpieczanie. Do odżywiania i nawilżania mam inne kosmetyki.

Tak więc "Halo Kotek" (jak mówi mój TŻ :P ) ogólnie ani nie pomaga, ani szkodzi.

Ilość zużytych opakowań: 1x 200ml