Oriflame, Eleo, Hair Mask (Maska do włosów)

Oriflame, Eleo, Hair Mask (Maska do włosów)

Maska do włosów Oriflame Eleo to luksusowa, intensywnie odżywiająca maska do włosów z naturalnym olejkiem arganowym, olejkiem różanym, łopaniem i witaminą F.Regeneruje włosy sprawiając, że stają się silniejsze, gładsze i bardziej lśniące, a do tego cudownie pachnące. Maska pomaga chronić włosy przed niekorzystnym wpływem czynników zewnętrznych. Maska do włosów Oriflame Eleo jest przeznaczona do wszystkich rodzajów włosów.

• Cetearylalcohol,
  • Argania SpinosaKernel Oil

Nie warta swojej ceny

Maska działa bez rewelacji. jest niby luksusowa, muszę przyznać rację, że opakowanie na takie wygląda, jednak jej działanie jest średnie. Miałam lepsze maski za połowę tej ceny kupione w zwykłej drogerii lub nawet hipermarkecie. Faktycznie lekko odżywia, wygładza i włosy ładnie się błyszczą, ale nie jest to powalający efekt. Na duży plus to zapach, ogólnie ta marka kosmetyków kojarzy mi się z intensywnymi, ładnymi zapachami i tej masce tego też nie żałowano. Na długich włosach jest też niewydajna, szybko się kończy. Lepiej wybrać tańszy odpowiednik, po co przepłacać.

Rewelacja

Uwielbiam testować produkty do włosów, a że jestem konsultantką oriflame postanowiłam wypróbować serię Eleo

Plusy
- ładnie pachnie
- nawilża włosy
- możliwość użycia do końca

Minusy
- cena dość wysoka chyba że jakaś promocja się napatoczy

Najsłbsze ogniwo serii Eleo

Kupiłam całą serię, stosowałam raz w tygodniu. Maseczka zamknięta w plastikowym słoiczku, który pozwala zużyć produkt do końca.

Maska jest dość gęsta, masełkowata, zapach charakterystyczny dla serii Eleo. Jeśli chodzi o wydajność, to jest tak sobie, ale to być może dlatego, że mam długie włosy. Trzeba nakładać rozważnie, bo potrafi je obciążyć.

Włosy po nałożeniu maski łatwo się rozczesują, są miękkie i lśniące. Wolę jednak olejki z tej samej serii, bo są łatwiejsze w użyciu i nie trzeba ich spłukiwać, a ja leniwa jestem.

Nie kupię ponownie, choć uważam, że produkt jest ok. Powinien być najlepszy dla suchych włosów, przetłuszczające może obciążać.

Bardzo mocna maska dla bardzo zniszczonych i grubych włosów

Lubię maski / odżywki z olejkami. Stąd też zamówiłam maseczkę z Ori u konsultantki. Maseczka jest dla mnie za ciężka i na pewno nie nadaje się do każdego typu włosów.

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Opakowanie / konsystencja / zapach:
Jest ono wygodne w otwieraniu. Da się wyciągnąć aż do dna. Konsystencja jest kremowa i nie ścieka z ręki. Zapach jest delikatny, dość słodki.

Działanie:
Maska mocno nawilża włosy. Jednak jak dla mnie jest za ciężka. Nie nadaje się dla wszystkich typów włosów - moje są suche i maska jest za mocna. Nadaje się do grubych, mocmo wysuszonych, nieposłusznych włosów. Moje mimo, że są dość grube to jest ona dla nich za ciężka. Może ona obciążyć włosy. Jeśli używałam jej częściej maska zwiększała przetłuszczanie. Ładnie je wygładza i odżywia. Poza tym nie podrażnia skóry głowy. Także na pewno nie nadaje się do każdego typu włosów.

Cena / wydajność:
Cena jest wysoka, a wydajność w normie.

Czy kupię ponownie?
Nie. Maska nie nadaje się do wszystkich rodzajów włosów. Może zamówię z tej serii odżywkę i będzie ona łagodniejsza, bo maska na pewno nie będzie moja :nie: Dla osób z grubymi, ciężkimi włosami, mocno zniszczonymi będzie dobra.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc