Christian Dior, Christian Dior, Sauvage EDT

Christian Dior, Christian Dior, Sauvage EDT

Sauvage 2015 marki Christian Dior to aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Są to nowe perfumy, Sauvage 2015 został wydany w 2015 roku. Twórcą kompozycji zapachowej jest Francois Demachy. Perfumy zawierają takie składniki, jak pieprz syczuański, kalabryjska bergamotka i ambroksan.

Nuty zapachowe: Pieprz syczuański, bergamotka, Ambroksan

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Uwielbiam

Do sprawdzenia zapachu przyciągnęła mnie reklama oraz swego rodzaju tajemniczość flakonu. Prezentuje się on bardzo męsko i intrygująco. Sam zapach okazał się świetny, jest on bardzo męski i wyszukany, bardzo przyjemny. Wyczuwam w nim przede wszystkim bergamotkę, lawendę oraz pieprz. Zapachy komponują się w niesamowicie przyjemą całość. Produkt jest również trwały. Zdecydowanie polecam, chłopak był zachwycony

Dla mnie mega.

Brat używa tych perfum, są piękne. Zapach jest męski, orzeźwiajacy, nie mdły. Dla mnie jest to zapach klasy, zdecydowania, odwagi. Prosty, a jednak kolana się uginają.

Cudowne!

Uwielbiam ten zapach! Kiedy czuję je na moim facecie, aż uginają się kolana! Zapach jest nieziemski, bardzo męski, stylowy. Kojarzy mi się z pewnym siebie, silnym mężczyzną. Sauvage to mocny, męski, bardzo trwały zapach. Wystarczy użyć ich odrobinę, a są wyczuwalne przez cały dzień na ciele i ubraniu. Flakon jest ładny, granatowo-czarny i takie właśnie są te perfumy mocne, intensywne. Polecam wszystkim mężczyznom!

Bosko ...

Jest to jeden z moich ulubionych zapachów. Zapach jest obłędny, od razu zakochałem się w nim. Używam go codziennie do pracy na zmianę z moim hitem "My land". Zapach utrzymuje się bardzo długo na ciele, szczególnie na nadgarstkach. Z moją skórą współgra idealnie. Polecam :)

nie są takie złe

Jest to oczywista odpowiedź na trend znajdujący się na rynku - proste w swej prostocie, przyjemne perfumy. Rozumiem zarzuty, że Dior osiągnął dna i tak dalej i tak dalej, że czegoś takiego nie powinien wyprodukować, że to jest złe... ale z drugiej strony nie można zamykać się i oscylować ciągle w tym samym kręgu nut zapachowych i trzeba się rozwijać.
Sauvage jest raczej rześkim i jak dla mnie męskim, cytrusowym zapachem. Z pewnością dla kogoś kto siedzi non stop w perfumach i ma mega wyczulony nos, będzie to prosta kompozycja i zbyt przeciętna jak na Diora, ale dla mnie - nosa niespecjalistycznego, nie umiejąca rozłożyć na czynniki pierwsze (tak jak pan poniżej) zapachu, są to perfumy w miarę przyzwoite, nie drażniące, nie duszące, nie są super ciężkie. Mi się podobają i uważam, że nie ma co płakać, że to jest jakaś tragedia, bo tak nie jest, a to że Dior zrobił lżejsze perfumy, wpasowujące się w obecne trendy to nic tragicznego i ocenianie go na pół gwiazdki to naprawdę nie w porządku.

Używam tego produktu od: nie używam, jedynie wąchałam
Ilość zużytych opakowań: ziroł

Upadek

Stało się. Niektóre domy (tudzież marki perfumeryjne) mają zapachy, których powinny się wstydzić. Np. Chanel ma swoje Bleu de Chanel EDP, Paco Rabanne ma (m. in.) Invictusa, a Dior od niedawna ma Sauvage.

Wszystko wydawało się takie piękne... Zdolny, utalentowany aktor reklamujący perfumy, solidnie zrobiona kampania reklamowa... Ba, dodatkowe koszty włożone w setki konsultantów lansujących zapach... Żeby jeszcze tylko było co lansować....

W przeciwieństwie do wspomnianego Invictusa, w Sauvage nie czuć palonego, nadtopionego plastiku. Czuć po prostu syntetyki, znane mi z innych perfum oraz molekuły (m. in. ISO E Super). Niby nie ma o co robić rabanu, tragedii, przecież jest tyle syntetycznych perfum... Ale z drugiej strony...

Dior, jako jeden z nielicznych domów, do tej pory (wg mnie) prezentował stabilny, wysoki poziom. Owszem, zdarzały się zapachy nieco gorsze (z męskich - Dior Higher Energy czy Dior Homme Eau for Men), ale czegoś takiego jeszcze nie było.

Dokładnie tak jak w tytule recenzji, wg mnie - Dior sięgnął dna. Każda marka ma wzloty i upadki, to całkiem normalne, ale Dior niezwykle umiejętnie tego unikał. Aż d pojawienia się Sauvage...

Z jednej strony nazwa jest od czapy (nawiązanie do legendarnej już linii), ale z drugiej - świetnie obrazuje to, co wąchamy, gdyż "sauvage" z francuskiego to prymityw.

Trwałość i projekcja niestety są doskonałe.

Diorze, oj, Diorze - coś Ty narobił....

Używam tego produktu od: Prawie dwa miesiące
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszej z trzech próbek