Ecocera, Matujący puder ryżowy Fixer

Ecocera, Matujący puder ryżowy Fixer

Ecocera Matujący puder ryżowy jest przeznaczony do cery mieszanej, tłustej, ze skłonnością do trądziku ze względu na jego właściwości łagodzące. Ecocera Matujący puder ryżowy ma długotrwałe działanie matujące, pochłania nadmiar sebum. Nie zawiera talku oraz parabenów, jest hypoalergiczny. Nie zapycha porów, nie obciąża skóry, daje bardzo naturalny efekt wykończenia makijażu. Ecocera Matujący puder ryżowy ma sypką, bardzo lekką konsystencję. Biały kolor pudru po aplikacji staje się całkowicie transparentny, stapia się z kolorytem cery.

sypki
matujące
Krycie
lekkie

Skład jest w trakcie moderacji.

• Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Magnesium Stearate, Phenoxyethanol, Parfum, Ethylhexylglycerin

Mat przez 2 h.

Od lat zamiast pudru używam skrobi ziemniaczanej, bo tylko ona jest w stanie zmatowic moja tłustą cere6ns cały dzień. Oczekiwałem, że puder z Ecocery da podobny efekt. Niestety, 27 zł wyrzucone w błoto. Niczym nie różni się od tanich pudrowy drogeryjna h. Mat utrzymuje się na max 2 godziny. Po tym czasie twarz jest tłusta i mocno się świeci. Nie polecam.

Zawiódł mat, zawiodło opakowanie

Uparłam się na Ecocerę ze względu na naturalny skład i szeroką gamę pudrów do wyboru - do tej pory zamawiałam bambusowy z Biochemii Urody, a Ecocera oferowała mi całe spektrum natury do wyboru, dodatkowo była dostępna w kilku sklepach internetowych, w przeciwieństwie do obecnej tylko pod jednym adresem BU. No i kupiłam. Ale nie jestem jakoś super szczególnie zadowolona. Przede wszystkim opakowanie jest niewygodne - mało który puder sypki aplikuje się w prawdziwie komfortowych warunkach, ale tutaj to ni w pięć, ni w dziesięć. Niby przebijałam dziurki w wieczku, ale i tak nie przepuszczały prawie nic z produktu na puszek czy pędzel. Gdy zdjęłam wieczko i próbowałam nakładać bezpośrednio ze słoiczka, to tym samym wywaliłam na umywalkę pół cennego opakowania. I tak w kółko.

Druga rzecz to mat - jak dla mnie był gównie po aplikacji, a potem już średnio. Naprawdę miewałam lepsze pudry matujące, które dawały naturalniejszy i dłuższy jednocześnie efekt.

Plus jest niewątpliwie taki że nie zapchał ani nie podrażnił, choć to raczej brak minusów niż plus. Wracam do produktów z Biochemii Urody.

dla mnie nie

puder matuje na "max" i to nie jest dla mnie zaleta. Moze przy ekstremalnie suchej skórze sie sprawdzi ale u mnie z mieszaną cerą jest zbyt intensywny. Bardzo ściąga i wysusza co tym bardziej nasila przetłuszczanie. NA pewno nie nada się też pod oczy bo zrobi tam suchy wiór

no taki średniaczek

Puder kupiłam jeszcze za czasów gdy miałam bardzo tłusta cerę i kupiłam go by wykonać makijaż weselny. 1. dnia sprawdził się bardzo dobrze pięknie wygładził pory, jednak już gdy malowałam się na poprawiny zadziało się coś okropnego. Jego białe ślady brzydko osadziły się na skórze i nie dało się ich usunąć przez co musiałam zaczynać makijaż od początku. Pod oczy totalnie odradzam, podkreśla każdą zmarszczkę, której może nawet teoretycznie „nie być”. Na zdjęciach niestety także wybiela, przynjamniej mnie :(

Ekstremalnie tłustej cerze nie da rady

Jestem (nie)szczęśliwą posiadaczką ekstremalnie tłustej cery. Zazwyczaj już po 2-3 godzinach moja twarz zaczyna się świecić. I to nie tylko w strefie T, ale na całej powierzchni.
Wyleczyłam się już ze stosowania mocnych matujących kosmetyków do pielęgnacji cery przed nałożeniem makijażu na rzecz tych nawilżających, ale i to niewiele pomaga, a niestety tłusta buzia niekoniecznie dodaje pewności siebie.
Cały czas szukam czegoś, co wydłuży efekt matu przynajmniej drugie tyle, czyli 5-6 godzin.
Dużo dobrego słyszałam o pudrze ryżowym z Ecocery, więc postanowiłam go wypróbować, zwłaszcza że cena w internetowych drogeriach nie jest wygórowana.

Puder nie jest drobniutko zmielony, przez co daje mocno pudrowy efekt tuż po nałożeniu. Dlatego koniecznym jest użycie mgiełki. Potrafi pofkreślić suche skórki, a nawet włoski na skórze. Odrobinę bieli. Aczkolwiek zaznaczam, żeby oddać sprawiedliwość, że kiedy skóra puści już trochę sebum, to te niedogodności się minimalizują albo wcale znikają.
W nadmiarze potrafi nieprzyjemnie ściągać skórę. A sam efekt matu (dosyć płaski) na mojej cerze utrzymuję się króciutko, bo właśnie do 2-3 godzin. Nie jest to dla mnie czas satysfakcjonujący.
Puder nie zapycha i nie podrażnia. Ma krótki i w miarę dobry skład. Nie posiada zapachu.

Opakowanie plastikowe, ale wytrzymałe. Zakręcane. W środku znajduje się poduszeczka do aplikowania kosmetyku, której osobiście nie używam, bo wolę pędzle.
Sitko dozuje niewielkie porcje pudru, dzięki czemu nie marnuje się, nie pyli po całym pomieszczeniu i chroni przed nałożeniem zbyt dużej ilości.
Poza tym jest piekielnie wydajny, ale to chyba cecha wspólna sypkich pudrów.

Gdyby tylko puder matowił na dłużej, to przebolałabym wszystko inne wady, bo można nad nimi popracować. Ale wszystko w połączeniu skreśla u mnie ten produkt.

Ulubieniec!

Zacznę od tego, że moja cera jest mieszana w kierunku normalnej z mocno przetłuszczającą się strefą T. Zawsze miałam problem ze znalezieniem pudru, który zmatowi moją twarz na długie godziny i do tego wygładzi pory, będzie utrzymywał podkład na swoim miejscu, będzie wydajny, a z braku laku będzie można bez uszczerbku na cerze wykonać nim baking. Sądziłam, że poszukiwania ideału zajmą mi całe lata, a może nigdy nie znajdę takiego produktu. Myliłam się. Dwa lata temu kupiłam pierwsze opakowanie pudru ryżowego od Ecocery i przepadłam! Spełnił wszystkie moje kryteria bez najmniejszego problemu, a do tego jest dostępny w śmiesznie niskiej cenie w stosunku do jakości! Nawet po ośmiu godzinach pracy nie muszę go poprawiać, bo wyświecenie w strefie T jest tak niewielkie, że w zasadzie kompletnie akceptowalne. Zdarza mi się malować o 6 rano i zmywać makijaż o 23, w zimie przez ten czas rzadko kiedy odczuwam potrzebę przypudrowania się, w lecie robię to maksymalnie raz. Nie zauważyłam bielenia, jedynie w miejscu bakingu pod oczami puder rozjaśnia skórę, ale w ładny sposób bez efektu ducha czy karykaturalnych widocznych linii nałożenia produktu. Pyli się, wiadomo, w końcu to puder sypki, ale w na tyle niewielkim stopniu, że jedno opakowanie przy prawie codziennym stosowaniu wystarcza mi nawet na 2 miesiące. Jest tak dobry, że nie wyobrażam sobie już bez niego trwałego i dobrze wyglądającego makijażu, zdecydowanie polecam, jedynie posiadaczki cery suchej mogą się zawieść, bo jest to produkt bardzo mocno matujący. Dla pań z mieszaną, normalną lub tłustą cerą będzie idealny.

No fajny

Będę go kupowała, bo matuje na cały dzień. Trochę bieli, ale nie spotkałam ryżowego czy bambusowego, który nie bieli. Nadaje się tylko do strefy tłustej, bo na policzkach wygląda tempo, zjada naturalny blask. Fajnie się nim też utrwala korektor pod oczy. Zaraz po nałożeniu tak bardzo matuje, że skóra wygląda na starą, ale potem się fajnie wtapia i go nie widać. Fajny, fajny...

dobry produkt

Puder ryżowy z Ecocery jest naprawdę dobrym produktem, chociaż mam co do niego kilka zastrzeżeń. Przyznam szczerze, że początkowo bardzo sceptycznie do niego podchodziłam, ale z czasem pokochałam za ten niesamowity mat utrzymujący się wiele godzin. Żaden inny puder nie matuje mojej twarzy na tak długo, a przy okazji świetnie utrwala podkład i nic się nie ściera przez cały dzień. Puder nie zapycha, jednak czasem zdarza mu się podkreślać suche skórki czy delikatnie wysuszać twarz. Strasznie się pyli, gdy go używam to mam białe całe ręce, włosy, ubranie i wszystko wokół .. dlatego następnym razem mam w planach zakupić wersję prasowaną. Jego największą wadą jest to, że bieli twarz. Teraz, gdy trochę się opaliłam, praktycznie nie mogłam go używać, bo wyglądałam strasznie nienaturalnie. Opakowanie również niespecjalnie mi się podoba, gdyż bardzo szybko mi popękało. Kosmetyk jest ciężko dostępny, chociaż ostatnio widziałam go na półkach natury lub hebe, więc może w tej sprawie coś się poprawia. Puder jest bardzo wydajny, mi wystarczył na dwanaście miesięcy użytkowania.

Mam mieszane uczucia

Mam mieszane uczucia. Jest to moje pierwsze spotkanie z pudrem ryżowym. Słyszałam o nich dobre opinie i ten z Ecocery wybrałam właściwie przypadkiem. Na początku używania byłam po prostu zachwycona. Puder idealnie matował, mimo, że moja cera po zwykłych pudrach świeci się jak choinka na święta. Po powrocie z pracy po 8 godzinach twarz nie wyglądała dramatycznie - lekko się świeciła ale nie tak jak zazwyczaj już po 2 dniach. Problem zaczął robić się po miesiącu używania. Puder zaczął zbijać się w grudki już w opakowaniu. Po zastosowaniu na twarzy podkład zaczynał się ścinać, robiło się ciastko. Wraz ze wzrostem temperatury powietrza puder stracił swoje właściwości.

Pierwszy miesiąc - wspaniały. W każdym następnym puder się już nie nadaje.

Jedyny!

Uwielbiam ten puder, zużyłam już 3 duże słoiczki i klika próbek. Jest mocno matujący, dlatego wystarczy niewielka ilość - przez co jest wydajny. Ma zapach, którego nie potrafię już ocenić, kojarzy mi się po prostu z tym pudrem (ale skoro wytrzymałam z nim tak długo, to znaczy, że nie jest drażniący). Po każdych próbach z innym pudrem wracam do tego.

Może być

Szału nie ma.
Opakowanie ujdzie bo to tylko otoczka aczkolwiek mi się nie podoba.
Puder jest wydajny i matuje dosyć średnio dobrze. Fajnie to wygląda ale tak na 3 max. 4 h bo potem zaczynam się już świecić.
Używam dosyć krótko ale już mam wrażenie, że zapycha.

Warto przetestować !

Puder posiadam od roku może dłużej więc mam z nim spore doświadczenie.
Produkt dobrze utrwalanie makijaż , nie zapycha. Mam dość tłustą cerę (szczególnie w strefie T) dlatego też sięgam po ten produkt szczególnie wtedy gdy potrzebuje bardzo mocnego matu na skórze( do mocnych makijaży; sesji zdjęciowych).
Puder ma właściwości wygładzające, więc wszystkie niedoskonałości są optycznie zniwelowane.
Według mnie puder nie za bardzo nadaje się do baking´u, jest zbyt suchy.