M.A.C., Studio Waterweight SPF 30 Foundation (Podkład do twarzy)

M.A.C., Studio Waterweight SPF 30 Foundation (Podkład do twarzy)

M.A.C. Studio Waterweight SPF 30 Foundation o ultra - płynnej, elastycznej formule żelu i serum. Ta nawilżająca, bardzo lekka formuła jest niezwykle przyjemna dla skóry, zapewniając długotrwały efekt. M.A.C. Studio Waterweight SPF 30 Foundation daje niezmieniające koloru, subtelne, średnio-mocne krycie, które nakładane warstwowo potęguje efekt, delikatnie kamuflując takie niedoskonałości skóry, jak powiększone pory i drobne linie, jednocześnie kontrolując wydzielanie sebum. M.A.C. Studio Waterweight SPF 30 Foundation zawiera kompleks Moisture-Fusion nawilża skórę natychmiast i przez cały dzień, pozostawiając uczucie dobrze nawilżonej, jedwabistej w dotyku skóry.

fluidy
ujednolicające, nawilżające
Krycie
średnie
w buteleczce

tragiczny

Kupiłam zachęcona przez panią w MAC-u, która obiecywała dewy efekt i długotrwałe nawilżenie. Chociaż miałam na oku Face&Body, zdecydowałam się ostatecznie na ten podkład.

Mam odcień NW-13, najjaśniejszy z palety, który w rzeczywistości jest bardzo ciemny. Próbowałam go nakładać zarówno solo jak i zmieszany z białym mixerem Face&Body. Za każdym razem osiągałam ten sam efekt... zmęczonej wysuszonej cery.
Mam skórę mieszaną, trochę suchych miejsc. Podkład ten miał pomóc okiełznać mi te wysuszone partie i nadać efekt promiennej cery. Nic takiego się nie stało. Po nałożeniu moja skóra wyglądała na suchą po całości, taką jakby szorstką. A na to wszystko dewy finish. Razem wyglądało to koszmarnie. Efekt zaniedbanej twarzy.
Próbowałam stosować go na różne kremy jednak nic to nie zmieniało. Skóra wyglądała jak wiór. Prędzej bym się spodziewała nadmiernego przetłuszczenia ale nie tego. Szczególnie, że mam skórę mieszaną a nie suchą. Po zmianie podkładu wyglądałam znowu normalnie. Waterweight nie wysuszył mi więc cery, raczej nie umiał się na niej ułożyć, podkreślając suche skórki, o których nie miałam nawet pojęcia. Nie miałam ochoty stosować go razem z bazą, to już za dużo produktów na twarzy a są podkłady, które wyglądają świetnie nałożone na pierwszy lepszy krem nawilżający.
Jedyną jego zaletą było to, że w miarę długo się trzymał. Ale też nie jakoś spektakularnie. Nie zapychał, nie podrażniał. Fajna rzadka konsystencja.

Świetny!

Jak dla mnie waterweight jest jednym z najlepszych podkładów jakie używałam. Kupiłam go, bo zależało mi na lekkim podkładzie na lato (dobrym plusem jest wyższy SPF niż w większości podkładów). Jest dokładnie taki jak oczekiwałam, dla cery bezproblemowej, ślicznie wyrównuje koloryt i daje ładne, satynowe wykończenie. Nie nadaję się dla dziewczyn, które oczekują mocnego matowego krycia lub zmagają się z trądzikiem, ale producent też nic takiego nie obiecuje. Dla mnie dodatkowym plusem jest to, że jeśli zależy mi na większym kryciu to wystarczy nałożyć kolejną wartstwę produktu. Jest również niesamowicie wydajny (używam go już 8 miesięcy, codziennie, a końca nie widać!). Gdyby tylko opakowanie było na pompkę, byłby ideałem!

Wykorzystała: kilka próbek

Okropność

Ten podkład jednym słowem jest okropny. Używałam próbki (miałam dosyć pokaźną) przez tydzień na różne sposoby. Początkowo chciałam przetestować inny podkład tej firmy, ale Pani namówiła mnie na ten. Jednym zdaniem nie jest on wart nawet 20 zł. Cieszę się, że nie kupiłam pełnowartościowego opakowania. Na mojej suchej twarzy w kierunku mieszanej znika po 3 godzinach, a wcześniej tworzy tak dziwną warstwę, że moja twarz wygląda na zmęczoną i starszą niż w rzeczywistości. Nie wiem jak można coś takiego sprzedawać.
Konsystencja też kiepska, jak woda, słaba pigmentacja. Plusów naprawdę żadnych nie widzę.

Porażka

Kupiłam ten podkład bo nie potrzebuje super krycia, to juz drugi podkład tej firmy i chyba ostatni. Strasznie lejąca konsystencja, podkład oksyduje na twarzy tworząc paskudny pomarańczowy odcień. Co więcej zmywa się po ok 5h zwłaszcza widoczne na policzkach i brodzie. Poprzedni znowu tworzył dziwne plamy. Uważam że jak za taką cenę produkt powinien być dużo lepszy jakościowo, w tym przypadku wypada gorzej niż podkłady za dwadziescia kilka zł w Rossmannie;/ Buteleczka też nie jest praktyczna, podkład ciapie się po butelce.

Dobry dla suchej skóry

Czytałam poniższe recenzje i potwierdziło się to, co już wcześniej o nim myślałam - to nie jest podkład dla każdego. Według mnie to zaleta, ponieważ wyznaję zasadę, że jeśli coś jest do wszystkiego, to jest do niczego. Kierując się tą zasadą nigdy nie kupuję podkładów "do wszystkich typów cery". Jako posiadaczka skóry suchej szukam podkładów dedykowanych właśnie dla mnie.
Uważam, że Waterweight jest bardzo dobry, jednak trzeba się do niego przyzwyczaić i nauczyć nakładać - nabrać niewielką ilość i rozprowadzić na twarzy (nie jest to trudne, bo jest bardzo płynny), jeśli oczekuje się lepszego krycia, należy po prostu nałożyć drugą warstwę i delikatnie wklepać - nie powstają wtedy smugi i większość podkładu nie zostaje na palcach. Zbyt duża ilość wylana jednorazowo może rzeczywiście spowodować efekt naolejowanej cery.
Podkład tak czy inaczej nie daje efektu matu, zresztą producent tego nie zapewnia. Daje satynowe wykończenie, cera sprawia wrażenie zdrowej i świetlistej. Często nawet go nie pudruję albo nakładam naprawdę niewielką ilość. Zależy mi na naturalnym wykończeniu, a nie całkowitym, sztucznym macie. Cera jest nawilżona, nie widać suchych skórek, dobrze się trzyma, nawet pod koniec dnia twarz jest świeża i nie wymaga wielu poprawek. Nie zauważyłam, żeby zostawał na ubraniu.
Dodatkowym plusem jest dość wysoki filtr SPF oraz wydajność - używam go od dwóch miesięcy i nie zużyłam nawet 1/3 opakowania.

oczekiwania vs rzeczywistość

Podkład jak na Maca słabo wypadł. Do cery mieszanej w ogóle się nie sprawdza.
Bardzo uwidacznia pory, i wysusza suche strefy. Twarz się świeci po aplikacji.
Słabo kryje. Na pewno nie jest to podkład na cały dzień do pracy. Raczej sprawdzi się na kilka godzin w wiosnę, gdzie warunki atmosferyczne nie ingerują tak na ciało.

Idealny

Osobiście nie byłoby mnie na niego stać ale mam kochaną siostrę i to ona mi go sprawiła. Jestem zakochana w tym podkładzie, wszystko mi się w nim podoba, prócz ceny.

Zalety
+idealna konsystencja
+wyposażony w pipetę jest bardzo higienicznie
+idealnie stapia się z cerą
+nie uczula
+nie zapycha
+nawilża
+nadaje blasku
+eleganckie opakowanie
+łatwość w użyciu
+nie wchodzi w zmarszczki
+dobre krycie
+nie obciąża
+dobrze się zmywa
+wydajny

Wady
-cena

Raczej nie...

Kupiłam go na lato, ze względu na to, że był na bazie wody, liczyłam na to, że będzie bardzo lekki. Niestety jego konsystencja była dziwna, jakby tłusta mimo wszystko. Nie przeszkadzało mi jego lekkie krycie.
+ wygodne opakowanie z pipetą, można dobrze dozować produkt
+ lekko kryje ( tego od niego oczekiwałam w okresie letnim, chociaż może wydawać się to dziwne)

- mimo wszystko ciężki
- ważył się
- bardzo szybko się ścierał i robił dziury
- wchodził w zmarszczki mimiczne
- zaczynał szybko się świecić
- tłusty

Bardzo dobry

Jestem nieco zaskoczona poniższymi negatywnymi recenzjami, bo u mnie sprawdzil sie bardzo dobrze. Ale wiadomo, ze to indywidualna sprawa. Podkład jest rzeczywiście dosc płynny, ale raczej jest to formula zelowa, a nie wodnista. Krycie jest lekkie do średniego przy drugiej warstwie, a wykończenie naturalne, satynowe tzn. ani bardzo matowe ani bardzo błyszczące. Mam sucha skore i ten podkład u mnie fajnie utrzymuje nawilżenie. Nakładam go wyłącznie plaskim pedzlem, bo tak daje najlepszy efekt i "chowa" mniejsze niedoskonałości oraz drobne zmarszczki. Mam odcień NC15 i na zime jest dla mnie idealny. Konsultantka dobrała początkowo NC20, ale wróciłam następnego dnia wymienic, bo okazał sie zbyt ciemny, wiec blade dziewczyny koniecznie patrzcie na NC15 dla bardzo jasnego, ale wpadającego w zolte tony odcienia. Nie daje oceny 5, bo rzeczywiście nieco brudzi i wędruje oraz dlatego, ze nie jestem fanka buteleczki z pipeta. Polecam żeby wyprobować :) Dla mnie jeden z lepszych podkładów jakie miałam.

PS. Przepraszam za brak niektórych polskich znaków - wina klawiatury

Straszny.

Ten podkład to jeden wielki zawód. Jest bardzo wodnisty, bardzo się rozlewa. Ja nakładam go gąbką bo inaczej robi dziwne smugi, nie potrafię go dobrze rozprowadzić. Zamiast wtopić się w skórę osiada na niej oleistą mazią.
Masakra.
Nawet po utrwaleniu go pudrem nie trzyma się skóry i zaczyna wędrować na wszystko czego się dotknie-ubrania, ręce, chusteczka do nosa, czapka itp. Po trzech godzinach twarz wygląda fatalnie, najlepiej byłoby zmyć makijaż i umalować się od nowa.
Ach, jeszcze zakraplacz, który trzeba użytkować ostrożnie, żeby nie chlapać podkładem wszędzie dookoła.
A taki fajny odcień... Mam N18, bardzo jasny, neutralny beż.

Dziwny produkt.

Jak juz dziewczyna pode mna wspomniala, to nie jest zwykly podklad. Tak wlasciwie to ja nie wiem, co to jest. Albo zupelny niewypal, albo podklad z ktorym naprawde trzeba umiec sie obchodzic.
Coz, bylam zadowolona ze studiofix fluid, ktory kupilam w stanach, wiec kiedy szukalam czegos innego, zobaczylam go jako nowosc i postanowilam kupic, myslac ze bedzie lzejszy i sprawdzi sie np. Na lato. Co jak co, ale ja bym go na lato nie nalozyla ;) Wiedzialam, ze ten podklad bedzie baardzo rzadki i powiem szczerze ze troche sie tego balam, spodziewalam sie prawie zerowego krycia, ale do glowy by mi nie przyszlo ze ten podklad bedzie taki tlusty. Konsystencja jest conajmniej dziwna - prawie jak olej. Bardzo rzadka, lejaca, wydaje sie lekka na poczatku - ale pod palcami czuc jakas tlustawa baze.
Na twarzy tez zachowuje sie jak olej - moze to moja wina, bo nakladalam go w ilosciach takich w jakich nakladalabym inne podklady - ale skoro mam go nakladac minimalnie, tak zeby byl zupelnie niewidoczny, to po co mi podklad w takim razie?
Na twarzy lekko sie swieci, ale po przypudrowaniu to znika. Nie znika natomiast uczucie tlustej, ciezkiej warstwy(ktora teoretycznie i praktycznie wcale taka ciezka nie jest:) ). Po kilku godzinach czulam jakbym miala na twarzy zupelna maske, swiecaca i tlusta. Jak zapewne mozna sie domyslic, srednio mile uczucie.
Podklad podkresla wszystkie pory, skorki, krostki, pryszcze, kazda wypuklosc na twarzy, chocby byla tak mikroskopijna ze normalnie trzeba by ja ogladac pod lupa. Sciera sie okropnie - po kilku godzinach mialam doslownie placki na twarzy - a byl przypudrowany. Mam skore mieszana, ale nie przytluszczam sie jakos wybitnie - tutaj po 2 godzinach swiecilam sie mocniej niz po calym dniu niepoprawiania makijazu...
Moze rzeczywiscie trzeba umiec go nakladac, ale jak mowie, nie przemawiaja do mnie te "minimalne ilosci". Nie jest to tani produkt, u mnie nie sprawdzil sie zupelnie - nie wiem. Byc moze pozniej edytuje ta recenzje, jesli jakims cudem naucze sie go uzywac. Na razie mialam kilka podejsc i jestem pewna ze go nie zuzyje - tymbardziej ze jest cholernik naprawde wydajny...

Używam tego produktu od: Miesiac.
Ilość zużytych opakowań: Jedno w trakcie

Zawiedziona.

Waterweigh, to trudny podkład i lepiej prezentuje się nakładany w małych ilościach. Krycie ma lekko-średnie. Zaraz po nałożeniu wygląda bardzo fajnie, zakrywa zaczerwienienia, twarz jest rozświetlona. Niestety po paru godzinach czuję duży dyskomfort na twarzy, mocne uczucie ściągnięcia i duże świecenie w strefie T. Dodatkowo szybko ściera się z nosa, brody i czoła. Pomimo tego że jest lekki i tak podkreśla suche partię na twarzy. Bardzo zawiodłam się na tym podkładzie, oczekiwałam czegoś lepszego.