Tołpa, Botanic, Czarny owies, Odżywczy szampon odbudowujący

Tołpa, Botanic, Czarny owies, Odżywczy szampon odbudowujący

Tołpa botanic czarny owies odżywczy szampon odbudowujący.
- Hypoalergiczny.
- Delikatnie oczyszcza skórę głowy i włosy.
- Odżywia i odbudowuje strukturę włosów.
- Nawilża, regeneruje i wzmacnia.
- Wygładza, zapobiega puszeniu się, przywraca elastyczność i blask
- . Zawiera przyjazne dla skóry głowy i włosów środki myjące, dzięki czemu łagodnie się pieni.
Składniki aktywne Tołpa botanic czarny owies odżywczy szampon odbudowujący.: torf tołpa, ekstrakt z ziaren czarnego owsa, proteiny pszenicy.
Tołpa, botanic, czarny owies odżywczy szampon odbudowujący. nie zawiera alergenów, sztucznych barwników, SLS-u, PEG-ów, silikonów, parabenów i donorów formaldehydu.

Skład:Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamide DEA, Behentrimonuim Chloride, Laureth-7 Citrate, Sodium Lactate, Peat Extract, Avena Strigosa Seed Extract, Lecithic, Glycerin, Cocodimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Lactic Acid, Styrene/Acrylates Copolymer, Parfum, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol.

Cudowny i naturalny produkt

Dobry skład to chyba największy plus tego produktu. Uwielbiam tołpę za to, że stara się wprowadzać na rynek kosmetyki ,,naturalne''. Nie jestem jakimś wielkim maniakiem szamponów, ale ten jest na prawdę dobry :D
Bez zbędnych oględzin:
+po umyciu włosy stają się lekkie i delikatnie
+nie uczula i nie podrażnia skóry głowy
+włosy wyglądają zdrowiej (na prawdę poprawia ich kondycję!)
+dokładnie myje
+po umyciu włosy wyglądają naturalnie i świeżo
+stosunek ceny (trochę wysoka) do jakości (również wysoka :D )
+ładny naturalny zapach
+ładne, minimalistyczne opakowanie

-wydajność- używam go możne z miesiąc lub mniej, a już jest go na kilka ostatnich umyć

Tak czy siak, polecam tym, którzy chcą zregenerować swoje włosy i poprawić ich stan!

Mieszane uczucia.

Ta recenzja będzie dość chaotyczna, ale muszę wyjaśnić parę faktów. Mam bardzo mieszane uczucia. Zastanawiam się, czy miesiąc używania to wystarczająco długi czas, by pisać recenzję na temat szamponu. Zaraz wyjaśnię czemu. Kosmetyki Tołpy kupuję ze względu na to, że mają bardzo delikatny skład i ekologiczne opakowania. Ze względu na to zawyżam końcową ocenę - te kryteria są dla mnie bardzo ważne i cieszę się, ze takie produkty są wytwarzane na polskim rynku Uznałam więc, że za ten skład wysoka cena będzie w porządku. Potem musiałam zmienić zdanie, bo działanie/jakość nie są adekwatne do ceny.
Produkt ma neutralny zapach i minimalistyczne opakowanie.
Od pewnego czasu robię eksperyment, w którym eliminuję szampony z brutalnymi/szkodzącymi składnikami. (Sodium Laureth Sulfate, silikony i tak dalej). Niestety oznacza to, że moje przyzwyczajone do sodium włosy dość szybko się przetłuszczają i czasami nawet świeżo po umyciu wyglądają na brudne.
Ten szampon stosuję od miesiąca i mam wrażenie, że z użycia na użycie włosy przetłuszczają się coraz szybciej. Myję je raz na tydzień i tak jak dalej pójdzie, to będę musiała myć częściej... Do tego jest bardzo mało wydajny, a opakowanie jest mikroskopijne. Aż mam ochotę stęknąć i powiedzieć: "moglibyście zrobić większe opakowanie, gdy produkt jest tak mało wydajny..."
Po miesiącu zużyłam prawie całe opakowanie - myjąc włosy tylko raz na tydzień. Co prawda mam długie włosy i to nieco utrudnia sprawę. Gdy pójdę na studia i będę musiała mocno oszczędzać, ten szampon pewnie odpadnie ze względu na to, że za szybko się kończy... Nie miałam tego problemu z innymi szamponami.
Włosy po umyciu zazwyczaj są cudowne... miękkie, lśniące... przez pierwszy dzień. Choć nie zawsze - czasami wydają się brudne nawet po dokładnym umyciu, jak gdyby szampon nie mógł zmyć wszystkiego. Na opakowaniu jest instrukcja, by umyć je po prostu jeszcze raz. Tyle, że gdy produkt jest tak drogi (na moją kieszeń przynajmniej) i mało wydajny, to ta opcja nie wchodzi w grę... na drugi dzień włosy są już przetłuszczone, ciężkie. Na trzeci wyglądają, jakbym nie myła ich od miesiąca i żyła w jaskini. Nigdy nie miałam takiego problemu - przetłuszczały się, owszem, ale dużo wolniej. Słyszałam, że to normalne, gdy ktoś przejdzie na delikatny szampon z naturalnymi składnikami. Zastanawiam się tylko, jak długo to będzie trwać, nim włosy wrócą do normalności. Dam mu szansę i będę go stosowała dłużej, ale jak nie zobaczę poprawy przez następny miesiąc, to odstawię....
Do tego mimo regularnego podcinania widzę coraz więcej nowych zniszczonych końcówek, szczególnie po myciu. I nie, nie używam suszarki, lakieru. Nie farbuję włosów. Płuczę je zimną wodą... i tak dalej i tak dalej. Stosuję ten szampon z odżywką z tej samej serii i niestety nie mam wrażenia, że włosy stają się silniejsze.
Największym plusem szamponu jest delikatny skład i ekologiczne opakowanie. Póki co tylko to. Ale nie poddam się z produktem Tołpy, być może po kolejnym miesiącu poprawi się kondycja i działanie. Uważam, że warto inwestować w ekologiczne produkty. Być może spróbuję innego szamponu Tołpy specjalnego do włosów przetłuszczających się. Co prawda nigdy nie miałam takiego problemu i nie musiałam się martwić o przetłuszczanie.

Czy polecam? Raczej nie. Przynajmniej nie ten konkretny, który używam.