Balea, Bodycreme Bezaubernde Freude (Krem do ciała Morela i bazylia')

Balea, Bodycreme Bezaubernde Freude (Krem do ciała Morela i bazylia')

Balea krem do ciała `Morela i bazylia o właściwościach nawilżających jest przeznaczony do skóry normalnej i suchej. Oryginalny, orzeźwiający zapach moreli i bazylii.

Małe rozczarowanie.

Jako wielka fanka kosmetyków Balea jestem odrobinę rozczarowana tym produktem. O ile produkty pod prysznic mają cudowne tak balsamy i kremy do ciała nie wyróżniają się niczym szczególnym. Miałam okazję używać jeszcze wersję z masłem shea i odczucia były bardzo podobne...

Do zakupu zachęciło mnie przede wszystkim ciekawe połączenie - morela&bazylia. Wow, do tej pory z bazylią miałam do czynienia jedynie w kuchni, nigdy w kosmetykach. Chętnie więc zabrałam się do testowania tego oryginału.

No i pierwszym lekkim zawodem okazał się właśnie ten zapach, który miał być ciekawy i oryginalny. A ja tu nie czuję ani bazylii ani moreli. To jest jakaś dziwna, chemiczna mieszanka, którą ciężko zdefiniować - nie jest to zapach brzydki, odpychający, ale zdecydowanie mija się z tym czym miał pachnieć. A szkoda.

Krem ma dość rzadką konsystencję, przypomina trochę rozwodniony budyń. Nie jest to żadne ciężkie masło, najlepszym określeniem jest po prostu - krem do ciała.
Aplikuje się go łatwo, ale jakoś tak dziwnie ślizga się po skórze i zostawia smugi (które jednak wchłaniają się dość szybko). Plus za to, że nie zostawia skóry lepkiej, nie ma żadnej klejącej warstwy.

Niestety działanie pielęgnujące również wypada dość słabo... Nawilżenie jest praktycznie żadne, a jeśli już to złudne - kiedy krem się wchłonie skóra jest tak nawilżona jak przed aplikacją produktu. Nie zauważyłam też jakiejś ogólnej poprawy kondycji skóry. Jest to po prostu taki-sobie zwykły krem, który bez żadnych złych konsekwencji można używać każdego dnia nie licząc na większy efekt.

Design opakowania jest średni, ale sam słoik bardzo wygodny w użyciu - to moja ulubiona forma opakowania balsamów do ciała.
Produkt jest też wydajny - w końcu to aż 500ml i przyznam, że trochę będę go \'męczyć\' żeby zużyć.

W składzie znajdziemy olej kokosowy, awokado, pomarańcza. Jest również masło shea. Szkoda tylko, że tych wartościowych i fajnych składników nie czuć w praktyce na skórze.

Daję jednak dwie gwiazdki, ponieważ produkt szkodliwy w sumie nie jest. Do nawilżonej zdrowej skóry może być nawet ok. Zapach też może się komuś podobać... Nie można nazwać go bublem.
Nie jest to produkt, który kupię ponownie i będę chciała zużyć go jak najszybciej, ponieważ moja skóra potrzebuje jednak odrobinę więcej.

Raczej nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: 1 słoik