Elizabeth Arden, Elizabeth Arden, Green Tea Bamboo EDT

Elizabeth Arden, Elizabeth Arden, Green Tea Bamboo EDT

Green Tea Bamboo marki Elizabeth Arden to cytrusowo - aromatyczne perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Green Tea Bamboo został wydany w 2014 roku.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: grejpfrut, cytryna, bergamotka, bambus, tamaryndowiec i galbanum
nuta serca: zielona herbata, liść fiołka, ogórek i jaśminowiec
nuta bazy: piżmo, nuty drzewne, mastyks, korzeń irysa i mate.

Ulotna egzotyka

Kolejna odsłona zielonej herbaty, tym razem w otoczeniu egzotyki. Niestety ja mam problem z rozróżnieniem poszczególnych egzotycznych nut.
Dla mnie zapach ten jest przede wszystkim cytrusowo świeży i herbaciany. Jest lekki, soczysty i delikatny. Bardzo ulotny i szybko znika ze skóry. Wyczuwam tutaj także ogórek i jaśmin. Połączenie dość bezpieczne i spokojne.
Nadaje się na lato jako odświeżająca mgiełka i tak samo szybko się zużywa. Widzę, że skończę flakon w ekspresowym tempie.
To bardzo komfortowy i nieinwazyjny zapach, wielu osobom przypadnie do gustu, nie zawiera drażniących nut, wszystko ładnie skomponowane.

Bambusik

Nie najbrzydszy, słodki, optymistyczny, radosny, kolorowy, ciepły bambusik. Nie kojarzy się co prawda z Chinami i naturą, ale któż powiedział, że bambusik nie może być syntetyczny:)
Kojarzą mi się z tęczą, tańcami na środku ulicy, radosnymi przyśpiewkami i tłumem na deszczu. Wyszło Bollywood, przypadkiem.
Zapach-deszcz. Ciepły, letni, wesoły, nikomu nie robiący krzywdy.
Czuję dużo nut drzewnych, grapefruita, cytrynkę, zieloną herbatę w ilości mocno hurtowej, ogórka, no i jakże mogłabym pominąć: BAMBUSA!
Bardzo ładne perfumy, troszkę nietrwałe, ale z drugiej strony także niedrogie, a więc częsta aplikacja nie wyczyści naszego portfela.
Polecam każdemu, kto chce się poczuć lekko i oderwać się od ziemi.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

bambusowy kapelusik

Testuję wszystkie metamorfozy zapachu Green Tea Elizabeth Arden i nie byłabym sobą, gdybym przeszła obojętnie obok tej wersji.

Bambusowa odsłona Green Tea jest nieznacznie tylko oddalona od tej klasycznej.
Bambus z flakonika jest wyraźny i wiarygodny (podobny do tego z niedostępnej już bambusowej wody kolońskiej YR). Niestety szybko się ulatnia i
w przeciągu ok. godziny pozostaje nam czysta zielona herbata, którą dobrze znamy.
Mimo starań nie czuję w tym zapachu prawie nic dodatkowego poza lekką goryczką (yerba mate?).

Kompozycję odbieram jako bardzo bezpieczną modyfikację klasyki. Test trochę tak, jakby Pani Zielona Herbata założyła kapelusik (z bambusa) na krótki spacer i zdjęła go zaraz po powrocie do domu.

Ogólnie jest to fajna wódka na lato i wiosnę. Zwłaszcza, że cena (75 zł w SF) i trwałość są człowiekowi bardzo przyjazne.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni (codziennie)
Ilość zużytych opakowań: 100 ml - szybko ubywa