Essence, Essence, Plump No Clump! Volume Mascara (Pogrubiający tusz do rzęs)

Essence, Essence, Plump No Clump! Volume Mascara (Pogrubiający tusz do rzęs)

Tusz do rzęs Essence Plump No Clump! Volume Mascara nadający rzęsom dużą objętość bez sklejania i grudek.

Masakra a nie maskara

Nie. Bardzo nie.
Nie wiem gdzie tam jest \'no clump\'.
Płynna konsystencja zlepiająca rzęsy. W ogóle nie są rozdzielone.
Są grubsze, owszem, ale żeby uzyskać jakiś efekt, trzeba je rozczesywać inną szczoteczką.
Nie polecam.

Używam tego produktu od: luty 2015
Ilość zużytych opakowań: Porzuciłam napoczęte opakowanie

Dobra, tania maskara

Moim zdaniem jest to tusz godny polecenia.
Wielokrotnie, mimo noszenia makijażu przez kilkanaście godzin, tusz nie osypywał się, nie kruszył na rzęsach.
Rzęsy przez cały czas są świetnie rozdzielone i wydłużone. Jak na tę cenę, produkt godny polecenia.

Cudowna, ale o krótkim żywocie

W temacie maskar chyba nigdy nie zrezygnuje z przekonania, że lepiej dołożyć parę złotych więcej i mieć kosmetyk, który zostanie z nami dłużej. Tu już nie chodzi o efekt jaki dają, bo ja akurat mam fajne rzęsy i większość maskar wygląda na nich przyzwoicie. Po prostu irytujące jest kupowanie maskary co miesiąc, półtora. Już nie wspominając o tym, że tak naprawdę jest to mało ekonomiczne.

Co jakiś czas jednak dam się komuś namówić na wypróbowanie taniej maskary - tak jakbym zdania \'ta jest inna, tania, ale dobra i trwała\' wcześniej wcale nie słyszała. Podobnie było z maskarą Essence.

Maskara Plum No Clump ma silikonową szczoteczkę z tej samej rodziny co False Lash Effect Max Factor lub Rocket Volum\' Express Maybelline. Dla mnie jest bardzo fajna szczoteczka - trzonek jest stosunkowo gruby, a włoski krótkie. Ładnie dociera do nasady, nie zbiera zbyt dużej ilości tuszu, ładnie rozczesuje i nie skleja. Efekt jest bardzo zadowalający, taki jaki najbardziej lubię - naturalny, ale wyrazisty.

Początkowo oprócz efektu, inne aspekty również przemawiały na korzyść maskary. Nie osypywała się w ciągu dnia, ani nie odbijała na górnej powiece, nie rozmazywała się jakoś łatwo, za to zmywała na koniec dnia bez problemu. Niestety zachwyty skończyły się po jakimś miesiącu, kiedy formuła tuszu zaczęła się zmieniać - najpierw zrobił się bardzo wilgotny i zaczął delikatnie sklejać rzęsy, a po tygodniu zaczął wysychać. W rezultacie przestał dawać taki efekt jak wcześniej, żeby nie powiedzieć, że przestał malować. Tak więc, pomimo efektu, idealnej szczoteczki i niskiej ceny (10zł), żywotność okazała się poniżej przyzwoitości i nie mogę polecić Wam jej z czystym sumieniem. Dodam, że mój egzemplarz na pewno był świeży i nieotwierany, bo odłożyłam go sobie z dostawy jak tylko przyszedł do drogerii w której pracuje.

Niestety, miało być pięknie, wyszło jak zwykle :(

Używam tego produktu od: miesiąca, może półtora