Ralph Lauren, Lauren EDT

Ralph Lauren, Lauren EDT

Lauren marki Ralph Lauren to kwiatowo - zielone perfumy dla kobiet. Lauren został wydany w 1978 roku.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: ananas, szałwia muszkatołowa, nuty zielone i brazylijskie drzewo różane
nuta serca: cyklamen, fiołek, bez, jaśmin, konwalia i róża bułgarska
nuta bazy: goździk (roślina), drzewo sandałowe, mech dębowy, wetyweria i cedr.

50 - 100ml

Hipnotyzujące i ponadczasowe

Zapachem zostałam obdarowana zupełnie przypadkowo. Lauren jest ciężko dostępny w Polsce (zazwyczaj tylko na portalu aukcyjnym), a to wielka szkoda, bo zapach jest bardzo ciekawy. Wcześniej nie miałam styczności z zapachami Ralpha Laurena dla kobiet, marka kojarzyła mi się wyłącznie z odzieżą i perfumami dla panów.

Lauren to przede wszystkim mocny, zdecydowany i na pierwszy psik "męski" zapach. Natomiast mnie bardzo pozytywnie zaskoczył swoją głębią i tym jak ciekawie przenikają się ze sobą różne nuty, podczas noszenia na sobie. Przyznam, że nie jestem fanką perfum z kategorii kwiatowo-zielonej, nie lubię pachnieć mchem, ani tego typu "leśnymi" kombinacjami. Natomiast Lauren przyjemnie komponuje się z moim naturalnym zapachem skóry.

Lauren zostawiam sobie na specjalne okazje, zupełnie nie pasuje mi jako zapach na dzień lub na lato. Kiedy go używam, czuję się jak w chłodnym i ciemnym listopadowym lesie, gdzie słońce tylko delikatnie muska korony drzew. W tym zapachu jest odrobina nieprzewidywalności i niepewności. Nie zawsze układa się na mnie idealnie. Na początku kiedy go dostałam i użyłam, wsadziłam go na samo dno szuflady, bo nieprzyjemnie pachniał jakby znoszoną skórą. Natomiast na chłodniejsze jesienne i zimowe klimaty stapia się z moim naturalnym zapachem. Kiedy układa się idealnie, zapach przenosi mnie do lasu. Do listopadowego, chłodnego lasu nad brzegiem Bałtyku. Wyraźnie czuję drzewną nutę i słoną morską bryzę. Delikatnie czuć też kwiaty które trochę "ocieplają" zapach, ale są to już ostatnie kwiatki tego roku i żyją swoim ostatnim tchnieniem do pierwszego przymrozku. Zapach źle znosi wyższe temperatury, jest z natury zimny i słony.

Lauren może się wydawać trochę smutny, przez brak zdecydowanej słodyczy, ale to jak na razie jedyny zapach z drzewnymi nutami, który mi się podoba. Jest wyrafinowany i nie jest przekombinowany, co często spotyka perfumy które mają dużo składników, szczególnie kwiatowych.

Flakon jest bardzo wygodny, ponadczasowy i minimalistyczny. Mi osobiście nie pasuje do tego co czuję w Lauren, bo czerwona barwa i złoto raczej sugerują coś na wieczór, ale bardziej zmysłowego i orientalnego. Natomiast EDT Lauren jest mocno drzewny i słony.

Nie jestem pewna, czy powrócę do Lauren kiedy się skończy. Zapach może się podobać, jest intrygujący i w moim odczuciu pociągający. Wytrzymuje na skórze cały dzień pomimo, że jest to EDT. Dla mnie osobiście jest świetnym "odpoczynkiem" od słodkich gourmand.

Używam tego produktu od: ponad rok, ale tylko jesienią i zimą
Ilość zużytych opakowań: 1 x 59 ml w trakcie