Pantene, Pro-V, Aqua Light, Lekka odżywka w piance pod prysznic

Pantene, Pro-V, Aqua Light, Lekka odżywka w piance pod prysznic

Lekka Odżywka W Piance Pod Prysznic Aqua Light do włosów cienkich ze skłonnością do przetłuszczania się. Lekka odżywka w piance Pantene Pro-V zapewnia delikatnym, cienkim włosom wszystkie niezbędne składniki odżywcze, bez efektu obciążenia. Włosy staną się łatwe do rozczesania, widocznie zdrowe i lekkie. Formuła Lekkiej Odżywki W Piance Pantene Pro-V: Lekka odzywka o konsystencji pianki wchłania się głęboko w strukturę włosa i gruntownie go nawilża od środka – nie pozostawiając na zewnątrz niepożądanych osadów obciążających delikatne, cienkie włosy

Dramat

Skuszona promocją i odżywką w formie pianki, bo to coś nowego, zakupiłam odżywkę i jestem bardzo rozczarowana. Zamiast nawilżyć włosy czy ułatwić ich rozczesywanie, produkt tylko pogorszył ich stan. Odżywka wysuszyła mi końcówki, włosy zaczęły się plątać i były okropne w dotyku. Najgorsza odżywka jaką miałam, strasznie się zawiodłam. Efekt? Skończyło się na wizycie u fryzjera i drastycznym cięciu Jedyny plus, to zapach, ale nie po to kupuję odżywkę, by ją wąchać.

Zbyt lekka

Odżywki w piance to dla mnie nowość na rynku kosmetycznym. Do tej pory pianka kojarzyła mi się głównie z produktami do depilacji. Jakie było moje zdziwienie, kiedy odkryłam tę odżywkę podczas zakupów w drogerii! Postanowiłam ją zakupić i jak najszybciej wypróbować, gdyż uwielbiam sprawdzać nowości.

Metalowa butelka przypomina swoim wyglądem pianki do depilacji. Piankę wydobywa się przy jej użyciu bardzo sprawnie i bez większych problemów. Jest wygodna.

Pianka pachnie delikatnie, łagodnie, jest bardzo gęsta i doskonale rozprowadza się na włosach. Nie spływa z nich, długo się utrzymuje i powolutku rozpuszcza się. Ogromnym plusem jest jej przeznaczenie pod prysznic. Kiedy wnika we włosy, możemy spokojnie kontynuować mycie całego ciała, poniekąd oszczędzając w ten sposób czas. Dobrze się spłukuje, nie pozostawia lepkiej warstwy.

Po spłukaniu pianki zauważyłam, że włosy bardzo fajnie się rozczesują i nie plączą się. Odżywka obeszła się z nimi delikatnie - może nawet za bardzo delikatnie, gdyż żadnego działania nawilżającego nie zauważyłam. Włosy były w dotyku takie same, jak przed użyciem pianki - a więc lekko suche. Może odrobinę bardziej były wygładzone i zdyscyplinowane.

Podsumowując: ta odżywka w piance jest niestety niewystarczająca do nawilżenia włosów. Dobrze sprawdzi się jako produkt do pielęgnacji na szybko, kiedy akurat nie mamy czasu na pielęgnację, aby lekko zdyscyplinować włosy i żeby lepiej się układały.

Przeciętna odżywka

O MNIE
Włosy mam grube i gęste, trochę niesforne, ich naturalnym kolorem jest ciemny blond. Obecnie obcięte są na bob’a i z ombre koloru jasny blond. U nasady zdarza im się przetłuszczać, ale tragedii nie ma (spokojnie mogę myć głowę co drugi dzień przy stosowaniu odżywki do włosów). Końcówki są zniszczone, połamane i rozdwajają się ponieważ rozjaśnianie je zniszczyło. Używam suszarki i prostownicy, nie zdarza mi się zostawić włosów samych sobie do wyschnięcia, bo kończy się to puszeniem i sterczeniem we wszystkie strony.

WARUNKI TESTU
Odżywki tej używam 1-2 razy w tygodniu, zależnie od kondycji włosów. Zimom używam częściej, żeby włosy się nie elektryzowały. Odżywkę stosowałam razem z szamponem z tej serii (https://www.pantene.pl/pl-pl/szampon/szampon-odzywienie-bez-obciazenia) oraz z szamponem Joanna, Miód i Cytryna (https://www.joanna.pl/produkt/szampony-9/). Przed wysuszeniem włosów używałam płynnej keratyny do włosów zniszczonych Delia, Cameleo (http://delia.pl/pl/produkty/wlosy/ad/pielegnacja,27/plynna-keratyna-do-wlosow-zniszczonych-50-ml,350).

O KOSMETYKU
Produkt zakupiłam w Rossmann’ie w promocji za 9,99 zł.
Moja pierwsza odżywka formie pianki.

W opakowaniu jest 180 ml produktu, wyglądem przypomina piankę do włosów. Łatwo się otwiera, ale z czasem zatyczka sama spadała. Opakowanie jest przeciętne z wyglądu. Na opakowaniu znajduje się czytelny i przystępny opis w języku polskim.

Produkt:
Produkt jest w piance. Bardzo dobrze się rozprowadza na wilgotnych włosach oraz ładnie się spłukuje. Nie obciąża włosów jeśli da się jej niewiele. Kosmetyk jest wydajny i wystarcza na bardzo długo.
Zapach odżywki jest świeży, przyjemny, nie jest duszący. Szybko znika z włosów.
Kolor kosmetyku jest biały.

JAK STOSUJE
Odżywkę nakładałam na mokre włosy, zaraz po umyciu i po kilku minutach spłukiwałam. Następnie delikatnie osuszałam włosy ręcznikiem, rozczesywałam szczotką z naturalnego włosia i suszyłam.
Przed każdym użyciem energicznie wstrząsam opakowaniem przez chwilę.

DZIAŁANIE I EFEKTY
Z działania odżywki nie jestem zadowolona. Stosując produkt nie zauważyłam polepszenia kondycji włosów. Włosy nadal były suche i łamliwe, ale odrobinę wygładzone. Podczas stosowania odżywki na włosach nie pozostawały żadne osady. Dodatkowo bardzo łatwo się ją rozprowadzało i zmywało z włosów. Delikatny zapach jaki pozostawia na włosach szybko znika. Nie obciąża włosów przy małych ilościach, jeśli jednak damy więcej odżywki to włosy wyglądają na tłustawe. Takiego efektu należy się spodziewać podczas pierwszych użyć zanim zorientujemy się jaka ilość produktu jest dla naszych włosów odpowiednia.
Nie kupie kolejnego opakowania.

PORÓWNANIE DO INNYCH KOSMETYKÓW
Nie miałam jeszcze odżywki w formie pianki do włosów i nie wiem czy szybko taką zakupię. Produkt Pantene nie przypadł mi do gustu.

Nie spełniła moich oczekiwań

Myślałam , że lekka ok, ale w końcu odżywka no to już drugiej nie musze stosować bo to ma za zadanie odywiż, nawilżyć w podniesienie objętośći nie wierze:), ale ma spowodować,że ja te moje nieszczęsne włosy rozczeszę....., a ma to zrobić szybko no i sama,, tak myślałam . Bo jak kupuję odżywkę do włosów to nie z zamierzeniem że będę używać dwóch naraz bo to się mija z celem:) Ta się akurat nie spisała. Musiałam po niej stosować jakiś olejek , jedwab cokolwiek na włosy żeby je rozczesać, aha no i bardzo szybko się skończyła ..w sumie całe szczęście...Zapach ładny .

Wspaniała

Odżywka w piance to moje odkrycie roku! Nie wyobrażam sobie teraz pielęgnacji włosów bez niej. Sprawia, że moje włosy nie są tak oklapnięte jak bywały wcześniej.

Także do cienkich, suchych włosów - uzupełniająco

Zawsze przy myciu włosów stosuję odżywkę w piance pod prysznic - dotąd była to Pantene zwiększająca objętość. Mam włosy cienkie i delikatne, rozjaśniane, więc szukam czegoś, co moich włosów nie odciąży, ale jednocześnie taka lekka pianka to dla mnie nieco za mało, używam jej tylko jako pielęgnacji wstępnej. Po spłukaniu nakładam dodatkowo jeszcze tradycyjną odżywkę czy maskę. Póki co ten sposób sprawdza się rewelacyjnie.

Kiedy skończyło mi się kolejne już opakowanie odżywki w wersji volume, tradycyjnie po nią sięgnęłam w Rossmannie, ale przypadkowo kątem oka dojrzałam stojącą obok wersję Aqua Light. Jakoś tak wzrok przyczepił się i nie chciał odczepić ;) Pomyślałam - tamtą wersję już znam, a może tak wypróbować coś nowego? Odżywka przeznaczona do włosów cienkich - idealnie. Co prawda też do przetłuszczających się, ale z drugiej strony - stosuję tylko uzupełniająco, a taka formuła nie powinna obciążyć mi włosów, powinna się więc sprawdzić.

Odżywka okazała się bardzo dobra dla moich włosów. Zacznę od ładnego, delikatnego zapachu i przyjemnej, lekkiej formuły - pianka jest leciutka, nie oblepia włosów, jest bardzo wygodna w stosowaniu. Nakładam ją pod prysznicem, a podczas kiedy działa (a para unosząca się wokół wzmacnia jej skuteczność) golę nogi, robię peelingi i inne tego typu bardziej czasochłonne zabiegi ;)
Zaznaczę jednak, że nie oceniam jej działania jako wyłącznie stosowanej odżywki, jak wspomniałam - po niej stosuję i tak dodatkowo kremowe maski lub odżywki. Niemniej mam porównanie do efektu na włosach z jej użyciem i bez.

Odżywka rzeczywiście jest lekka: nie tłuści, nie obciąża włosów. Świetnie nadaje się do włosów cienkich i delikatnych, nie zostawia wrażenia nieświeżości. Włosy są lekkie, ale w dobrej kondycji, dobrze się układają, są elastyczne. Pianka na pewno wzmacnia dalszą pielęgnację.
Opakowanie jest ładne, smukłe, z wygodnym w obsłudze dozownikiem. Piana jest odpowiednio sztywna i nie rozwadnia się w kontakcie z włosami, dobrze się ją wciera. Oczywiście przed użyciem dobrze wstrząsamy pojemnikiem.
Fajna opcja w podróży - opakowanie jest lekkie (wiem, że te odżywki występują też w Rossmannie w formacie podróżnym, nie pamiętam niestety który wariant).

Nie wiem, czy sprawdzi się stosowana jako jedyna odżywka na włosach suchych. U mnie rezultaty są jak najbardziej ok i na pewno będę do niej wracać, pewnie zamiennie z wersją na objętość. Nie widzę między nimi jakiejś specjalnej różnicy, obie nie obciążają włosów i pozwalają na osiągnięcie lepszej objętości, mam jednak wrażenie że wersja Aqua Light lepiej wpływa na poddawanie się włosów stylizacji, efekt uniesienia włosów jest trwalszy, fryzura nie traci formy po czasie.
Jako pielęgnację uzupełniającą zdecydowanie polecam - jeśli używacie tradycyjnej odżywki, czemu nie nałożyć czegoś dodatkowo dla odżywienia włosów, gdy i tak stoimy pod prysznicem?

Używa produktu od: próbka

nie...

Niestety ten kosmetyk zupełnie nie nadaje się do moich długich, cienkich i rozjaśnianych pasemkami włosów. Kompletnie nie radzi sobie z nawilżeniem. Po jej użyciu nie mogę rozczesać włosów. Są splątane i nijakie. Byś może inny rodzaj sprawdziłby się lepiej , ta odżywka jest zbyt słaba

Nie obciąża cienkich włosów

Można powiedzieć, że jest to taka odżywka na co dzień, kiedy nie mamy za wiele czasu na pielęgnację włosów i musimy szybko wyjść z domu. Mam przetłuszczające się włosy u nasady, natomiast długość i końce z powodu koloryzacji ombre są bardziej przesuszone, dlatego taka odżywka cudów nie zdziała, owszem nie obciąża włosów i śmiało mogę ją nałożyć od nasady, natomiast nie wygładza ich. Jestem mile zaskoczona podczas rozczesywania włosów po użyciu ww. odżywki, robi się to dość łatwo. Dzięki konsystencji lekkiej pianki jest wydajna i bardzo prosta i szybka w użyciu.

Okropna

Nie umiem zrozumieć szału na te odżywki. Dla mnie są strasznie obciążające dla włosów. Po umyciu moje włosy wyglądały zwyczajnie na tłuste. Jakbym posmarowała je jakimś olejem i zapomniała tego zmyć. Zapach ma ładny, ale na tym się kończy. Ma lekką konsystencję, ale niestety klejącą. Jakby była zwykłą pianką do włosów, a nie odżywką. Aplikuje się dobrze.

Mój zdecydowany faworyt wśród odżywek!

Odkąd odkryłam odżywki Pantene w piance (nieco ponad rok temu) - nie zamienię je na żadne inne!
Mam bardzo cienkie włosy, które szybko się przetłuszczają. Niestety w tym wypadku bardzo ciężko było mi odnaleźć odpowiedni kosmetyk.
Testowane odżywki obciążały i szybko przetłuszczały moje włosy (a gdy w ogóle ich nie nakładałam - nie mogłam ich rozczesać i wyrywałam kosmki :( ).

Na piankę Pantene trafiłam z polecenia znajomej i od razu był to strzał w 10-tkę! Pianka działa błyskawicznie- wchłania się we włosy, świetnie spłukuje oraz nawilża je bez obciążania.
Moje włosy są lekkie, odżywione i błyszczące, Nie przetłuszczają się już pierwszego dnia - myję je co 2 a nawet co 3 dzień!
Konsystencja jest genialna, co dodatkowo czyni kosmetyk bardzo wydajnym.
Zdecydowanie polecam wszystkim, którzy borykają się z problemem obciążonych, przetłuszczonych odżywkami włosów :(

Plusy:
- jakość,
- działanie,
- lekka formuła,
- wydajność,
- różne warianty produktu,
- cena (ok 15 zł w regularnej cenie, ok 12 zł w promocji).

Minusy:
- po kilku opakowaniach - nie znalazłam żadnego!

Lekka, aż...

...aż za.
Chciałam lekkiej pianki, która nie obciąży mi włosów, więc skusiłam się na tę, jednak jak na moje włosy - jest zbyt lekka.
Plusy:
- zapach
- konsystencja
- łatwo się nakłada, łatwo spłukuje
- nie trzeba długo czekać
Minusy:
- nie odżywia włosów w żaden sposób
- nie wygładza
- no raczej nic z nimi nie robi
- mało wydajna

Podsumowując, pianka jest dokładnie taka, jak mówi producent - lekka. Nie zauważyłam żadnej różnicy, więc jestem na nie.

Za lekka

No cóż, wiedziałam, co kupuję i czym to może grozić... Pianka jest tak lekka, że w żaden sposób nie ujarzmia włosów, nie wspominając o jakimkolwiek odżywieniu czy poprawie ich kondycji. Nie wygładza ich, nie sprawia, że choć trochę lśnią, nie robi kompletnie nic!
Wydajność średnia w kierunku małej, jedyny plus to szybkość stosowania (nakładamy i po chwili spłukujemy) i ładny wygląd na półce.
Jednym słowem - takie nic. Nie polecam, bo cena w stosunku do jakości to jakaś pomyłka.