Orientana, Bio Henna do włosów długich `Karmelowy brąz`

Orientana, Bio Henna do włosów długich `Karmelowy brąz`

Orientana Bio henna to 100% naturalna ziołowa farba do koloryzacji i pielęgnacji włosów. Uzyskasz kolor od jasnego do średniego brązu w ciepłym odcieniu. Orientana Bio henna nie zawiera żadnych składników chemicznych. Składa się jedynie z roślin znanych w Indiach ze swoich właściwości barwiących oraz pielęgnujących. Dzięki naturalnym składnikom nie niszczy włosów, a nabłyszcza je, odżywia i wzmacnia.
W zestawie jednorazowe rękawiczki i czepek.
Działanie Orientana Bio henna `Karmelowy brąz`
- trwale koloryzuje,
- podkreśla naturalny odcień włosów,
- odżywia włosy i nadaje im objętość,
- zapewnia miękkie i lśniące włosy
- pomaga w zachowaniu zdrowej skóry głowy
- korzystnie wpływa na porost włosów

• Indigofera Tinctoria,
  • Lawsonia Inermis,
  • Emblica Officinalis,
  • Eclipta Alba,
  • Azadirachta Indica,
  • Bacopa Monnieri Extract,
  • Acacia Concinna

No i tak, i nie

Naprawdę dziwna sprawa z tą henną.
Zacznę od tego, że mam włosy naturalnie proste, aczkolwiek kręcące się przez zastosowanie cieniowania. Ponadto są one raczej normalne w kierunku do tłustych. Przed koloryzacją były mocno zniszczone na końcówkach, a raczej suche, puszące się, w ogóle nie do ułożenia. Poza tym cierpiałam na nieuleczalny (moim zdaniem) łupiez :(.
Hennę dorwałam w słynnej drogerii znajdującej się w stolicy Małopolski. Kosztowała ona około 30 zł, gdyż nierozważnie kupiłam opakowanie 100g (do włosów długich- tak głosi napis na opakowaniu) sugerując się tym, że prawdopodobnie mam włosy długie - za łopatki mniej więcej. Dlaczego nierozważnie? Otóż opakowanie 100g starcza chyba do włosów do kostek ;). Jest naprawdę bardzo bardzo wydajne. Chyba, że powinnam sobie poporcjować, a ja na raz pazernie wszystko rozpaćkałam.
Co do aplikacji: śmierdzi (bynajmniej nie amoniakiem), wymaga cierpliwości, ale warto, o czym przekonamy się na końcu mojej wyczerpującej recenzji.
Wyjściowy kolor moich włosów do średni brąz. Kilka dni po aplikacji miałam lekko rudawe, trudno dostrzegalne refleksy. Jazda się zaczęła około tydzień później... Moje włosy przybrały piękny, ni to brązowy, ni to rudawy kolor. Mają jakby krówkowy poblask. A co najwazniejsze: zupelnie się wyprostowały, są jak po jakimś drogim zabiegu keratynowym czy czymś w tym stylu. Wyglądają po prostu zdrowo. Serio. Poza tym (nie wiem czy to ma związek), ale mój łupież przepadł! Nie tęsknie jakos.
Dlaczego odejmuję gwiazdkę? Mam wrażenie, że zaczęłam trochę bardziej gubić włosy, ale to może być spowodowane albo tym, że idzie wiosna, albo tym, że włosy po hennie są grubsze (to wrażenie niestety, ale wygląda obłednie) i bardziej zauważamy ich gubienie. No nie wiem.
Nie mniej jednak polecam.

Bardzo dobra

Szukałam czegoś co ożywi mój naturalny kolor włosów nie niszcząc przy tym włosów. Nie wiem już jakim sposobem trafiłam akurat na tą hennę ale bardzo się cieszę, że się spotkałyśmy. Męczący jest proces nakładania ale efekt mi to wynagradza. Mam naturalnie dość bury ciemny blond a dzięki tej hennie uzyskuje głęboki brąz z karmelowym blaskiem. Henna pogrubia włosy, nadaje im ładny naturalny ciepły odcień. Kolor również w przeciwnieństwie do zwykłych drogeryjnych ładnie naturalnie się wypłukuje. Bardzo polecam.