Orientana, Bio Henna do włosów długich `Bezbarwna`

Orientana, Bio Henna do włosów długich `Bezbarwna`

Orientana Bio Henna `bezbarwna` nie zawiera żadnych składników chemicznych. Składa się jedynie ze sproszkowanych liści Cassia Obovata znanych w Indiach ze swoich właściwości pielęgnacyjnych oraz podkreślających kolor. Odżywia i wzmacnia włosy. Włosom blond nadaje piękne złotawe refleksy.
W zestawie jednorazowe rękawiczki i czepek.
Orientana Bio Henna `bezbarwna` działanie:
- odżywia i wzmacnia włosy
- nadaje im blask i zwiększa objętość
- zapewnia miękkie i lśniące włosy
- pomaga w zachowaniu zdrowej skóry głowy
- korzystnie wpływa na porost włosów
- włosom blond i siwym nadaje złoty odcień

henny
odżywcze
ziołowa
proszek

• Cassia Obovata (Senna)

Mam mieszane odczucia

-kilka razy stosowałam tę hennę jako odżywkę, ale zorientowałam się, że szkodzi mi lub w najlepszym przypadku nie robi jakichś cudów i nie warto jej stosować,
-jej przygotowanie jest mega uciążliwe, nie oszukujmy się, trzeba ją w czymś rozrobić z wodą, potem zostawić, odczekać, więc trzeba pomyśleć wcześniej,
-trzymanie jej na włosach to bardzo nieprzyjemna czynność, obciąża, włosy z nią są ciężkie, boli kark,
-trzeba zabezpieczyć ubrania, żeby nie lała się po nich henna,
-jak coś pobrudzi to na amen, nie domyje się,
-spłukanie tego błotka z włosów to gehenna,
-zatyka wannę/prysznic, więc trzeba go potem odtykać,
-wysusza włosy niemalże na siano,
-włosy robią się sztywne i trochę trudno je ułożyć,
-droga, jak na odżywkę,
-opakowanie nieładne, nieporęczne,
-zdarzało się jej na moich niefarbowanych włosach nadać zielonego połysku albo co gorsza żółtego,
-śmierdzi i to konkretnie, połączenie błota i siania,
-nakładanie na włosy jest mega nieprzyjemne i niełatwo zrobić to tak, żeby oblepić je wszystkie,
-producent mówi, że włosy są miękkie: zupełnie odwrotnie,
-problem z dostępnością stacjonarnie,
-zdecydowanie za długo trzeba ją trzymać na głowie,
-loki mniej się kręcą,

+znacznie pogrubia włosy i ten efekt jest zauważalny,
+produkt polski,
+włosy lepiej odbijają światło,
+produkt całkowicie naturalny,
+wzmacnia włosy

Początkowo wierzyłam, że stosowanie tego preparatu na dłuższą metę da jakieś pielęgnacyjne rezultaty, ale niestety nie.

świetna

to moja pierwsza przygoda z henną, ale za to bardzo pozytywna sama aplikacja wcale nie jest tak skomplikowana jak niektórzy straszą, trzeba po prostu poświęcić na to jeden wieczór ponieważ hennę trzyma się kilka godzin więc raczej nie będziemy chcieli żeby nas ktoś oglądał z czepkiem na głowie. Po zmyciu włosy są lekko szorstkie jednak po 24 godzinach kiedy można już umyć włosy szamponem widzimy pierwszy efekt który mnoży się z każdym kolejnym myciem włosy są na prawdę odczuwalnie grubsze, bardziej błyszczące, moim zdaniem również lepiej się układają, efekt utrzymywał mi się ok miesiąca, nie zauważyłam rozjaśnienia o którym niektórzy piszą.

Jest ok

Henna spełniła swoje zadanie. Trzymałam ją dwie godziny na głowie i zrobiła, co miała, czyli odżywiła włosy, dociążyła je. Jestem naturalnie ciemną blondynką i henna praktycznie mi nie zabarwiła włosów, jedynie mają ciut cieplejszy odcień. Piszę o tym z zaskoczeniem, gdyż kiedyś inna henna wedle skali porównawczej miała dać mi ciepły brązik, jak orzech laskowy, a wyszłam jak od Wesleyów :D. Także spodziewałam się dość silnego ozłocenia koloru, a efekt jest minimalny, że sama muszę się przyjrzeć, żeby to widzieć.
Z efektu jestem zadowolona, na swoje półdługie włosy zużyłam pół opakowania, za trzy miesiące zużyję drugą połowę. Nie wiem, czy będę decydowała się na kolejne, chyba wolę te pieniądze przeznaczyć na dobrą maskę do włosów. Co zasługuje na dużą pochwałę to puszka, która jest bardzo ładna, zapakowanie henny w zgrzany worek i czepek na głowę, który świetnie trzyma produkt na głowie! Aż go wyczyściłam i sobie zostawiłam na maseczki pod prysznicem, jeszcze z tak dobrym czepkiem się nie spotkałam, ale żadna ze mnie włosomaniaczka ;)

bezbarwna henna

Hennę kupiłam z myślą o odżywieniu i wzmocnieniu cienkich włosów. Opakowanie zawiera hennę, czepek oraz rękawiczki. Hennę trzeba wymieszać z wodą w i nałożyć na całą długość włosów. Całość można spłukać po godzinie.
Po wyschnięciu włosy sprawiają wrażanie trochę grubszych i są lekko przesuszone. Nie powinno się myć włosów przez 48 godzin po nałożeniu.

Bardzo ciekawy, naturalny kosmetyk.

Używa produktu od: próbka

bardzo dobra

Hennę kupiłam w celu dodania włosom blasku, wypełnienia ubytków w ich strukturze i ogólnego wzmocnienia i odżywienia.

+ skład
+ nie miałam problemu z jej nałożeniem, nic nie spływało, bardzo dobrze trzymała się włosów
+ włosy stały się grubsze i odbite od nasady
+ zyskały na blasku
+ henna je dociążyła, lepiej się układały
+ łagodzi skalp

Na początku strasznie wysusza, ale po kilku dniach wszystko wraca do normy i możemy się cieszyć grubszymi, zdrowszymi pasmami :D

Odrażająca papka, która odżywia włosy i odświeża kolor

Ten produkt to stuprocentowa "henna" cassia, którą można dostać również z innych marek. Wcześniej stosowałam analogiczny produkt marki Khadi, porównywalny również pod względem ceny. Różni się tylko zalecany sposób przygotowania podany na opakowaniu. Postanowiłam trzymać się przepisu i zalałam proszek wrzątkiem, po czym nałożyłam na głowę zaraz po przestudzeniu, nie dodawałam żadnych cytryn ani innych bajerów.
Kto korzystał, te wie - cassia tworzy z wodą papkę o zapachu zgniłego siana i specyficznym wyglądzie, którego z uwagi na poczucie przyzwoitości nie będę opisywać. Da się to przeboleć. Mieszankę trzymałam na włosach około 2 godzin.
Na moim nijakim naturalnym ciemnym blondzie henna Orientana dała ciekawy, bardzo ciepły odcień przypominający stare złoto, z lekko rudym poblaskiem. Włosy bardzo ładnie się błyszczą, są wizualnie pogrubione. Kolor jest zdecydowanie bardziej wyrazisty niż po zastosowaniu henny Khadi, z którą miałam do czynienia kilka miesięcy temu, ale być może po każdym kolejnym użyciu henny uzyskuje się mocniejszy rezultat kolorystyczny (słyszałam o takiej teorii).