Aretina Q, Krem pod oczy

Aretina Q, Krem pod oczy

Lekki, bezzapachowy krem przeznaczony do pielęgnacji delikatnej skóry wokół oczu. Zawiera bogaty w fitohormony selektywny wyciąg z kwiatów koniczyny oraz retinol, koenzym Q10, witaminę E, prowitaminę B5 (D-Panthenol). Likwiduje drobne zmarszczki, głębokie wyraźnie wygładza i zapobiega ich ponownemu powstawaniu. Zmniejsza obrzęki i rozjaśnia cienie pod oczami. Aktywując syntezę kolagenu łagodnie napina i wygładza skórę. Regularnie stosowany przywraca jej elastyczność i młody wygląd. Wskazania: polecany do cery dojrzałej, ze skłonnością do zmarszczek.

Skład: Aqua, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Glycerin, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Trifolium pratense, Glycine Soja (Soybean) Oil, Retinol, Tocopheryl Acetate, Ubiquinone, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone

cena: 8-10 zł / 15 ml

Jest efekt na oku ;-)

Krem nie ma zapachu, jest biały i wystarczy odrobinka, aby go prawidłowo nałożyć. Konsystencja przyzwoita, wchłanialność mega. Efekt na powiekach pojawia się po ok. m-cu regularnego stosowania. Skóra jest wygładzona i nawilżona. Cienie rozjaśnione. Na pewno nie można go stosować zaraz przy krawędzi powiek. Trzeba zachować ostrożność gdyż może uczulić. Dlatego używam go w odpowiedniej bezpiecznej odległości i jest super. Nie uczula i nie dostaje się do oka. Polecam chociaż do wypróbowania. Cena b. niska więc warto spróbować, może komuś przypasuje.

Używam tego produktu od: trzech m-cy
Ilość zużytych opakowań: jedno pełnowymiarowe

Koszmarek

Mając 26 lat zauważyłam pierwsze zmarszczki mimiczne pod oczami. Postanowiłam więc w końcu zainwestować w krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Szkoda, że tak późno, ale mądry człowiek po szkodzie. Lepiej by było zapobiegać, no ale cóż...
Ten krem był moim pierwszym. Niestety zawiódł mnie. Nie zauważyłam, żeby działał w jakikolwiek sposób. Co gorsza! Nawet nie potrafi skóry zwyczajnie nawilżyć. Mam nawet wrażenie, że jeszcze ją przesuszył. Nakładany po oczy wydziela jakieś chemiczne opary, które drażnią oko i wywołują łzawienie i pieczenie oczu.
Istny koszmarek, którego naprawdę nikomu nie polecam. Nie znajduję w nim żadnych zalet.

Używam tego produktu od: około pół roku
Ilość zużytych opakowań: 1 prawie całe

Uczula!

Ostatnio mam problem ze skórą pod oczami, pojawiły się paskudne zmarszczki mimiczne, no ale mój wiek jest już zaawansowany - 28 ;) ale przede wszystkim wyszło mi uczulenie i w efekcie moje zmarszczki osiągnęły głębkokość godną zmarszczek mojej mamy. Zachęcił mnie opis cudów, które zdziała ten krem. Niestety, okazało się, że wręcz pogorszył sprawę. Czytam opinie poprzedniczek i u mnie reakcja była podobna: skóra była zaczerwieniona i dosłownie czułam jak się ściąga, zmarszczki głębokie. Uratowała mnie Ziaja Kozie Mleko pod oczy.

Używam tego produktu od: Kilka dni temu rozpoczęłam pierwsze i ostatnie opakowanie
Ilość zużytych opakowań: może zużyję do nabłyszczania mebli :)

depilacja opóźnianie porostu włosów

Lipa

Nie robi dokładnie nic. Połowę opakowania zużyłam na dekolt, żeby nie leżało bez sensu.
Flos lek bije go na głowę, a to podobna półka cenowa.
Nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

beznadzieja

Krem polecila mi pani w aptece. Wspomniala, ze jest bardzo dobry a ma dzialanie jak te wszytskie kremy z wyzszych polek...
Coz....
Kompletnie nie zauwazylam zadnych zmian, poza tym krem mnie tak uczulil ze po kilku dniach mialam czerwone, pomarszczone place w okolicach oczu...Tragedia!
Szczypie w oczy, nie dziala....

Używam tego produktu od juz nie

mizerota

Nie wiem co napisać o tym kremie... Gdyby nie to, że od jakiegoś czasu strasznie szczypie w oczy (i nie mam tu na mysli tego, gdy dostanie się do oka, ale szczypie po prostu skóra!) nie byłby taki tragiczny.
Wielkich zmarszczek nie mam, ale ostatnio zauważyłam że pojawiły mi się niewielkie i postanowiłam kupić krem przeciwzmarszczkowy, tak zapobiegliwie. Padło na ten krem (mam już jeden z Ziaji i był OK, ale chcialam coś "mocniejszego" na te moje nowe zmarszczki :)), ale nie był to dobry zakup. Zmarszczek nie wygładził, nie nawilżył na długo (gdy się starło tłustą "powłoczkę", którą utworzył, skóra nadal była sucha).
Wielkim minusem jest właśnie to, że szczypie!
Natomiast jedynym plusem jest jego niska cena.

beznadzieja

kremik nijaki. Nie zauważylam absolutnie żadnego dzialania, o spłycaniu zmarszczek nie wspominając. Kremik i owszem ładnie się rozprowadza ale to wszystko co dobrego można o nim powiedzieć.

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:1 i nie będzie więcej

beznadziejny

Dzięki temu mazidłu odkryłam swoje oczy na nowo,gdy przestałam go stosować.Gdy pojawił się obrzęk i cienie wszystko zrzuciłam na karb domniemanych kłopotów z nerkami, bądź z wątrobą.Jednak gdy dostrzegłam że skóra okół oczu normalnie zaczęła się łuszczyć zrozumiałam,że ze mną wszystko jest ok,tylko to nieporozumienie w postaci kremu pod oczy spowodowało takie reakcje. Krem uczula,wysusza skórę,nic nie wygładza a wręcz pogłębia zmiany.W niczym nie przypomina swojego odpowiednika do twarzy. Okropność :(To dzięki niemu zrozumiałam że źle dobrany kosmetyk może spowodować naprawde poważne szkody.

średniaczek

Zużyłam calutkie opakowanie, smarując sumiennie 2 razy dziennie. Efektu redukcji linni zmarszczek (delikatne) nie zauwazyłam. Krem dośc dobrze nawilża, ale działania długofalowego nie zauważyłam. Raczej doraźne w postaci nawilżenia. Ogólnie krem dośc dobrze się rozsmarowuje, jest w formie lekkiej emulsji, wydajny, zapach nie drazniący i delikatny.

wysusza!

Nie zauważyłam żadnego spłycenia zmarszczek, ale, co gorsze, ten kremik wysuszył moją skórę pod oczami! Co z tego, że szybko się wchłania, kiedy potem skóra jest w takiej samej kondycji, albo gorszej, niż przed użyciem kremu!

czy ja wiem

Uzywalam go jakis czas temu i zgadzam sie z dziewczynami - ten krem jest taki jakby go nie bylo. Niby nie mozna sie doczepic bo nie uczula i nie wysusza ale jakis niesamowitych efektow tez nie ma. Zwykly nawilzacz pod oczy - taki poprawny krem bez rewelacji. Ja nadal poszukuje tego 'jednego jedynego'
Za to mleczko z tej serii bylo super!

Jest, a jakby go nie było

Tak się na nim zawiodłam, że nawet nie chce mi się o nim pisać, jednak sumienie mi przygniata poczucie obywatelskiego obowiązku ;) Kupiłam go przeczytaniu pozytywnych recenzji i po własnym zachwycie nad kremem wygładzającym szyję i biust z tej właśnie serii. Na zawartość retinolu nie liczyłam ze względu na brak odpowiedniego opakowania. Jednak krem nie spełnił żadnej z obietnic producenta, a tego już mu nie potrafię puścić płazem. Zmarszczek nie tylko nie wygładza, ale wręcz nie zapobiega ich pogłębianiu. Cienie pod oczami i poranna opuchlizna jak były, tak są. Jedyną zaletą jest leciutka konsystencja i błyskawiczne wchłanianie. Nawilża i to wszystko, stanowczo za mało jak na krem "polecany do cery dojrzałej, ze skłonnością do zmarszczek".

ilość zużytych opakowań: dziś z ulgą wyrzuciłam zużyte pierwsze i zarazem ostatnie