Lirene Dermoprogram, Age re-Generation, Algowy krem wygładzający na dzień 50+ SPF 10

Lirene algowy krem wygładzający na dzień Age re-Generation:
- Olejowy ekstrakt ze złotej algi przeciwdziała uszkodzeniom skóry, hamując uwalnianie cząsteczek pro-zapalnych. Wpływa na zwiększenie produkcji kolagenu, odbudowując włókna podporowe, dzięki temu skóra zachowuje odpowiednią gładkość i elastyczność.
- Synergiczny kompleks Peptide System wnika do głębszych warstw skóry, gdzie stymuluje syntezę białek macierzy międzykomórkowej. Skutecznie hamuje procesy starzenia i pomaga w przywróceniu odpowiedniego napięcia i sprężystości.
- Niacinamide przyspiesza procesy regeneracyjne, przeciwdziała powstawaniu przebarwień sprawiając, że skóra wygląda promiennie i zdrowo.
Sposób użycia: : Krem nałożyć rano na oczyszczoną skórę twarzy i delikatnie wmasować. Idealny pod makijaż.

Za ciężki na dzień.

Skusiłam się na ten produkt, ponieważ wcześniej uzywałam 40+ z tej samej serii- więc pomyslałam, że tym razem wezmę 50+, aby lepiej zregenerować skórę. Do 5o+ mi co prawda troochę brakuje- ale postanowiłam spróbować:)
Niestety krem nie okazał się dla mnie zbyt dobry. Przede wszystkim jak na krem na dzień ma dość ciężką, tłustawą konsystencję ( bardziej przypomina krem półtłusty). Ona co prawda nie jest zwarta, zbita, rozprowadza się bez problemu, niemniej jednak bardzo długo się wchłania i na twarzy ( choć starałam się nakładać bardzo mało) pozostawał błyszczący film. Niestety to zupełnie nie wspólgrało z makijażem, a w szczególności z podkładem- każdy nałożony na krem po prostu się świecił. Tak samo swieciła się twarz, gdy bez make-upu chodziłam po domu. Czułam ponadto, ze moja twarz jest jakoś dziwnie " oblepiona". Oczywiście krem ma i zalety- dobrze nawilża, trochę natłuszcza, bardzo ładnie wygładza i zmiękcza skórę. To zasługa sporej ilości emolientów w składzie na przedzie listy, masła shea na 3 pozycji. Za to algi od których krem wziął nazwę- są prawie przedostatnie na liście. Do plusów zaliczyłabym też sliczne opakowanie i ładny, swieży, ostry zapach.
Jednak ze względu na wady, które wymieniłam wyżej raczej nie kupię go ponownie. Ale może posiadaczki bardzo suchych cer bedą zadowolone:)

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe