Dermo Pharma, Argan [4] Therapy, Odżywka do włosów

Dermo Pharma, Argan [4] Therapy, Odżywka do włosów

Zawartość złotego kompleksu Maxvital wzbogaconego kolagenem, ekstraktem z żeńszenia oraz miłorzębu japońskiego wzmacnia ochronę przed oddziaływaniem narzędzi i zabiegów fryzjerskich oraz zapewnia aktywność w 4 obszarach:
- cebulki - odżywia i stymuluje
- łodygi - regeneruje mikro uszkodzenia, zamyka łuski włosowe
- struktury - uelastycznia, nawilża
- końcówki - odbudowuje, wzmacnia odporność, nadaje połysk

Raz na jakiś czas dla ładnego wyglądu

Wzięłam ją niemal w ciemno, po zaprzyjaźnieniu się z serum. Ale aż tak dobra (w moim mniemaniu) nie jest.

Działanie: Pierwszy składnik po wodzie czyli etoksylowana pochodna oleju arganowego (Argan Oil PEG-8 Esters) zapewnia odżywce miłą konsystencję i kondycjonuje włosy, ale przy okazji jest naprawdę cieżkim pół-syntetycznym emolientem, wiec bardzo obciąża. Uważam, że jest idealna, jeśli mamy na głowie prawdziwe suche siano, które chcemy na większe wyjście porządnie dociążyć, ograniczyć falowanie włosów i nadać im połysk. Używana w ten sposób ujarzmia czuprynę, włosy są bardziej proste, gładkie i pełne blasku. Przy regularnej pielęgnacji odżywka sprawdza się jednak średnio, nawet, kiedy włosy są dość zniszczone - odżywia i nawilża raczej słabo, mając przy tym dużą skłonność do powodowania przyklapu, zjadania objętości i zbijania się włosów w strąki.

Na plus:
-po sporadycznym użyciu włosy są dociążone, błyszczące i zdyscyplinowane
-ułatwia rozczesywanie i ogranicza plątanie
-jest bardzo wydajna
-zapach nieinwazyjny

Na minus:
-mało odżywcza - na dłuższa metę nie poprawia stanu włosów
-łatwo z nią przesadzić (obciąża i jest wrogiem objętości)
-pompka wystaje tak bardzo, że zawsze mam wrażenie, że w końcu wyślizgnie mi się z ręki i złamie ;)
-cena trochę za wysoka

Podsumowując: Od czasu do czasu czemu nie, ale polecam nie opierać na niej swojej pielęgnacji, tylko dorzucić czasem coś odżywczego i czasem coś lżejszego.

Świetna w duecie!

Odżywka kupiona przypadkiem, ze zeględu na ciekawy skład. Używam jej tylko w duecie z szamponem,.

Pięknie pachnie, świetnie nawilża, dociąża i odżywia (naprawdę) włosy. Mam włosy długie, blond, po dekoloryzacji z brązu. Przyznję się do włosomaniactwa, regularnie stosuję więc oleje, ampułki, maski, serum... ;) Ma ciekawą konsystencję, taką trochę "tępą", znaną mi z naturalnych odżywek. Bałam się więc, że po niej będą plątać się włosy. Nic podobnego!

Moje włosy nie falują się po tym duecie prawie w ogóle, a efekt jak po prostownicy mogę uzyskać susząc włosy na TT chłodnym strumieniem (!)

Trzeba uważać, żeby nie nałożyć odżywki wyżej, niż od połowy ucha, bo w połączeniu z szamponem przyklap i przetłuszczenie szybkie gwarantowane.

Moim zdaniem warta wypróbowania!