Too Faced, Born This Way, Foundation (Mocno kryjący podkład do twarzy)

Too Faced, Born This Way, Foundation (Mocno kryjący podkład do twarzy)

Podkład mocno kryjący Born This Way zawierający w składzie kwas hialuronowy, który dogłębnie nawilża skórę. Dodatkowo zawiera wodę kokosową. Subtelnie rozświetla skórę, posiada lekką konsystencję. Oil-free.

fluidy
Krycie
mocne
z pompką

Mój podkład nr 1

Od dłuższego czasu zastanawiałam się nad kupnem lepszego droższego podkladu. Myślałam coś nad estee lauder, natomiast Pani w sklepie szczerze poleciła i do pasowała mi too faced. I to był strzał w dziesiątkę! Jest dość kryjący, pięknie wygląda na skórze, trzyma się długo i jest wydajny. Mój nr jeden ❤️

Duże rozczarowanie

Zacznę od sprawy zasadniczej, która u mnie ten podkład zdyskwalifikowała: okropnie wchodzi w pory i zmarszczki i podkreśla jest maksymalnie.
Poza tym podkład ładnie kryje, nawilża skórę, bardzo ładnie się rozprowadza, wyrównuje koloryt, można go stopniować. Natomiast moim zdaniem zadowolone z niego będą osoby o idealnie gładkiej skórze. Każda jedna, która ma nierówną skórę (zmarszczki, blizny, rozszerzone pory) musi liczyć się z tym że ten podkład z pewnością tam wejdzie, zastygnie i będzie to wszystko dodatkowo podkreślał zamiast kamuflować.
Opakowanie jest piękne, buteleczka z grubego szronionego szkła, pompka sprawdza się idealnie. Tylko co z tego.
Wydajności nie jestem w stanie ocenić, ponieważ użyłam kilka razy aby sprawdzić ten podkład na różne sposoby, nie sprawdził się, więc niestety leży i się kurzy.
Absolutnie nie jest wart uwagi, nie wspominając o cenie.

Strata pieniędzy

Chciałam zainwestowac w jakiś lepszy podklad, ale po nim juz wiem ze wyższa cena wcale nie oznacza lepszej jakości...mam cere suchą, nie utrzymywal sie na niej, srednie krycie, przez pierwsza minute moze i wyglada jak "born this way" ale nie pozniej... uzywam go tylko jak mam wyjsc gdzies na godzine gdyż nie wytrzyma na pewno tyle co 5 razy tanszy Catrice... jedyny jego plus to opakowanie bo takiego ladnego z wyglądu pudru nie mialam ;)

Nowość przy której zostanę na dłużej

Przez lata byłam wierna podkładowi Double Wear Light. Niestety wraz z czasem potrzeby mojej skóry się zmieniły i potrzebowałam zmiany. Podkład Born This Way poleciła mi konsultantka w Sephorze.

Konsystencja: Płynno-kremowa; dobrze nakłada się beauty blenderem lub pędzlem typu flat top. Nałożony rękami dość szybko zastyga przez co łatwo o smugi. By uzyskać mocniejsze krycie, można budować.

Wydajność: Jedna pompka wystarczy do pokrycia całej twarzy (beauty blender/pędzel).

Krycie: Nie określiłabym jako mocne. Daje średnie krycie, z możliwością budowania do mocnego. Wykończenie według mnie satynowe - nie jest to całkowity mat, skóra wygląda zdrowo i świetliście.

Trwałość: Produkt wytrzymuje na twarzy cały dzień. Po 8 godzinach przy tłustej cerze wymaga przypudrowania.

Kolor: Fajna gama kolorystyczna. Jestem jasną blondynką o jasnej karnacji - odcień Pearl jest odpowiedni na lato. Nie ciemnieje w ciągu dnia.

Inne: Dobrze współpracuje z innymi produktami - nie zauważyłam, by "miał problem" z różem lub korektorem, którego stosuję. Nie zatyka porów, co było notoryczne przy Double Wear. Uwaga jednak na suche skórki!

Opakowanie: Wygodne, z pompką. Żałuję, że nie jest to opakowanie typu air-less, które gwarantuje wykorzystanie produktu do końca.

Wykorzystała: kilka próbek

Stos próbek - dobrze, że nie kupiłam pełnowymiarowego ;)

Do swoich raczek dostałam spory zapas próbek, z których mogłabym uzbierać słoik sporej ilości podkładu w wersji Light Beige.
Używałam go przez pewien czas i mogę Wam napisać szczerą opinię dotyczącą tegoż produktu.
Podkład ma lekką konsystencję, nie jest zbyt gęsty, ale też nie jest zbytnio za rzadki.
Łatwo rozprowadza się go na buzi co uważam za atut, myślę, że użyć - na upartego można by było go bez bazy (ja używam jej zawsze).
Na początku miałam obawy, bo wydawał się zbyt ciemny po wciśnięciu na dłoń, jednak na twarzy idealnie wtapia się w naturalny odcień mojej skóry.
Ma średnie krycie, nie kryje jakoś specjalnie mocno, ale za to wyrównuje koloryt skóry - tutaj się przyczepię, bo osoby z niedoskonałościamy cery mogą poczuć się pokrzywdzone.
Poza tym lekko nawilża skórę i nie podkreśla suchych skórek - tu akurat spory plus dla mnie, bo ja niestety suchą skórę np w okolicy czoła posiadam.
Co do trwałości bez większych rewelacji, ale też nie jest jednym z tych gorszych.
Nie wiem czy wydałabym ponad 100zł na pełnowymiarowe opakowanie, no znam podkłady stosunkowo za niższą cenę, a o podobnych właściwościach.

Jeszcze niedawno mój faworyt w codziennym makijażu

Od niedawna zastąpiony tańszym, drogeryjnym produktem, ale ten wciąż kochany. Posiadam skórę normalną, z tendencją do świecenia w upalne dni, z drobnymi przebarwieniami i piegami. Podkład ma półpłynną konsystencję i tak również oceniłabym jego zastyganie. Zastyga delikatnie, określiłabym że w 60%ach, nie wchodząc w zmarszczki. Rozprowadza się łatwo i przyjemnie, pozostawia zdrowe, rozświetlone wykończenie. Ma krycie średnie, ale bez problemu można zbudować mocne. Jest to podkład nawilżający i nie posiada właściwości matujących, dlatego nie widzę sensu w dodawaniu negatywnych opinii przez osoby z tłustą cerą. Podkład idealnie nadaje się do skóry dojrzałej/suchej/normalnej, ewentualnie mieszanej po przypudrowaniu strefy T. Dobrze rozciera się na nim pudrowe kosmetyki. Nie jest wodoodporny ani super długotrwały, ale spokojnie utrzymuje się przez cały dzień przy niedotykaniu twarzy. Jest bardzo komfortowy w noszeniu, nie wyświeca się w ciągu dnia. Nie posiada zapachu, jest zapakowany w piękną, szklaną buteleczkę. Minusem jest jego wydajność w stosunku do ceny.

Solidny

Myśle,że Born this way to świetny podkład do cer mieszanych (nie tłustych),które nie potrzebują mocnego krycia. Fajnie wygładza, naturalnie wygląda co tez jest sprawą dobrych kolorów zwłaszcza dla bladziochów.

Nie do końca tak, jak myślałam

Produkt ten, najbardziej zawiódł mnie przy pierwszej aplikacji- pierwsze co wbiło mi się w oczy, to podkreślenie suchych skórek, a dodam, że na twarzy miałam również krem- z kolei już przy drugiej aplikacji i intensywnym oczyszczeniu twarzy, efekt ten zanikł- w związku z czym na pewno przed użyciem podkładu należy porządnie oczyścić twarz z suchych skórek. Wykończenie ma naturalne, twarz sprawia wrażenie odżywionej i wygładzonej, jednak sam w sobie, mimo niezbyt gęstej konsystencji, jest podkładem tłustym i ku mojemu zdziwieniu po pewnym czasie (ok. 4,5 godzinach) wyświecił się dość i zaczął się mocno odbijać (np. po dotknięciu twarzy dłonią oraz na materiałach). Zdecydowanie jak za tą cenę, spodziewałam się zupełnie innej jakości produktu, a miałam co do niego ogromne nadzieje. Być może jeszcze wiele razy dam mu szansę, jednak na chwilę obecną zawiódł moje oczekiwania.

Nie dla tłustej cery

Kupiłam podkład zachęcona próbka, po której naprawdę zakochałam się w efekcie jaki dawała. Podkład świeżo nałożony wyglada rewelacyjnie, ma piękne krycie, wyrównuje koloryt, zakrywa wszystkie niedoskonałości, cera wyglada na zdrowa i niesamowicie gładka, ALE niestety efekt utrzymuje się strasznie krótko, podkład po czasie się wazy, dotknięcie palcem twarzy sprawia, ze zostaje „plama” od startego pudru, wyglada się okropnie. Nic nie dało dokupienie sypkiego pudru również z tej serii, ani dobre bazy, czy tez kremy matujące, niestety nie jest dla mnie...

Wykorzystała: kilka próbek

Fuj :(

Niestety, podkład u mnie kompletnie się nie sprawdził.

Moja cera: mieszana, z tendencją do zaczerwienienia. Raczej nie mam trądziku i wielu niespodzianek. Strefa T przetłuszcza się umiarkowanie. W ciagu dnia używam 1 bibułki, głównie na nosie.

Z tym podkładem nie wyszłam z domu :( uzyłam go na 3 kremach: bardzo lekkim, średnio lekkim i odzywczym. Za każdym razem wyglądał źle. Nos praktycznie od razu wygląda tragicznie, podkład się na nim rozwarstwia. Ale niektóre podkłady tak się zachowują na moim nosie, więc to go jeszcze nie zdyskwalifikowało.
Niestety podkład rozwarstwia się także na policzkach w okolicach nosa, zbiera się w dziwne kupki, w przybliżeniu i świetle dziennym widać było efekt skorupki. Kompletnie nie stapia się z cerą tylko żyje swoim życiem.

Za każdym z trzech razów kiedy użyłam podkładu, nie wyszłam w nim z domu.
Podkład jest nietrwały, poza tym że wygląda brzydko, podkreśla suche miejsca to sciera się przy lekkim dotknieciu, zostawiając plamy.

Kolor vanilia wpada w pomarańczowe tony.

Zdecydowanie nie dla mnie. Polecam natomiast Perfect Peach. To jak niebo do ziemi. Perfect Peach maakuje pory i trzyma się cały dzień, a przy tym jest lekki i niewyczuwalny.

Mój ideał

Zacznę może od tego, że od lat szukam podkładu, który spełni moje wymagania. Przetestowałam ich naprawdę wiele aż do odkrycia Born This Way. I... W końcu trafiłam w dziesiątkę. Podkład naprawdę dobrze kryje, a przy tym wygląda mega naturalnie na twarzy. Cera wygląda zdrowo, promiennie. Nie ciemnieje, nie waży się, nie smuży. Wklepany, przypudrowany i psiknięty fixerem spokojnie przetrwa na skórze mieszanej całonocną imprezę. Dobrze nakłada się za równo palcami jak i pędzlem. Dodatkowo jest mega wydajny - już niewielka ilość spokojnie starcza na pokrycie twarzy, łatwo się z nim współpracuje. Kolejnym atutem jest świetny, duży wybór odcieni. Ja się zakochałam, w końcu mam swoje podkładowe KWC.

Born This Way

Szczerze mówiąc, to był to mój pierwszy podkład z "wyższej półki". Kolor dobrany mam idealnie i myślę, że większość osób by znalazła coś dla siebie. Mój kolor Narural Beige wpada w kolor żółty, co mi się bardzo podoba. Uwielbiam jego konsystencję. Jest kryjący, jednak nigdy nie zrobił mi się na twarzy efekt maski. Produkt bez żadnego utrwalenia utrzymuje się około 8h, a przy użyciu mgiełki po nałożeniu makijażu spokojnie od rana do nocy. Szczerze polecam! Do tego to śliczne opakowanie!!