Giorgio Armani, Giorgio Armani, Armani Code Satin EDP

Giorgio Armani, Giorgio Armani, Armani Code Satin EDP

Armani Code Satin marki Giorgio Armani to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet. Są to nowe perfumy, Armani Code Satin został wydany w 2015 roku.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: gruszka, sorbet i imbir
nuta serca: neroli, jaśmin i kwiat pomarańczy
nuta bazy: paczula, pralina, kakao i wanilia.

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Najgorszy z serii

Jak w tytule, uważam wersję Satin za najmniej udaną wersję code, najbardziej jednocześnie najbardziej wpisującą się w masowe gusta. O ile wersja podstawowa, Luna i Cashemere mają jakiś charakter, tutaj go nie odnajduję, jest po prostu słodko i tyle, aż do przesady, zbyt jadalnie.

Musiałam ja kupić

Można powiedzieć, że to była miłość od pierwszego zaciągnięcia się zapachem .
Aczkolwiek długo nie mogłam sobie pozwolić na kupno tej perfumy, ponieważ obiecałam sobie zużyć swoją i tak dużą kolekcję

Gourmand na medal!

Zapach blisko-skórny, nie wyczuwany przez otoczenie z odległości. Sucha słodycz, trwała (14h na skórze, ciut dłużej na ubraniach), bez męskich nut. Wcześniej używałam LVEB, jednak ze względu na siłę rażenia odstawiłam na okres letni i tutaj świetnie się sprawdził Code Satin. Podoba się każdemu kto zbliży się i poczuje go... po prostu ładnie współpracuje z moją skórą :)

Otwarcie jest owocowe (pierwsze dwie minuty), potem zapach przechodzi w słodycz waniliowo-czekoladową, suchą, jakby pozbawioną cukru, musującą, lekko odurzającą. Gourmand, ale nie taki zwykły-jadalny, coś w nim jest. :)

Warto wypróbować zanim się zdecydujecie na zakup. Mam świadomość, że nie każdemu będzie odpowiadał.

Używa produktu od: próbka

Ladne

Ladne, cieple, slodkie ale nie ulepkowe. Bardzo mi pasuja ale sa praktycznie identycznie jak Hypnotic Poison Diora, doslownie mialam wrazenie ze pomylilam probki ale nie...porownalam sobie oba zapachy jednoczesnie i jedyna roznica to code satin sa bardziej slodkie i trwalosc ciut slabsza.

Wspaniały

Cudowny, otulający zapach. Gourmand, ale w mojej opinii nie za słodki, a bardzo elegancki. Namiętnie komplementowany przez płeć męską :) zużyłam połowę 75 ml butelki i już kupiłam kolejną (była w okazyjnej cenie), pomimo tego iż posiadam bardzo dużo innych perfum.

Ilość zużytych opakowań: pół z 75 ml

Elegancki gourmand, to jest to!!

Jestem pod wielkim wrażeniem tego zapachu. Mam już wersję Elixir, oraz Ultimate, jak również limitkę letnią z 2009 roku, więc wąchając powyższy flanker, nie spodziewałam się wielkiego zaskoczenia. A jednak. Przyzwyczajona byłam do pewnej wytrawności poprzedników i spodziewałam się podobnej w tej odsłonie. Tu, właśnie, nastąpiło WOW:)). Zapach nie stracił nic z sensualności poprzedników, ale zyskał miękki obłok kremu, śmietanki-samych pyszności:). Kwiat pomarańczy jest nadal wyczuwalny i myślę, że to właśnie on dodaje tego delikatnego pazura, który w tej wersji spoczywa na obłoczku pralinek i słodkich kremów. Wanilia i inne, wydawałoby się, infantylne, składniki bazy, nie odbierają zapachowi klasy, natomiast łagodzą go, sprawiając, że ma się ochotę mruczeć z rozkoszy i wtulać się w tę rozkoszną fakturę zapachu.
\\nTrwałość, jak zwykle, niesamowita, a i ogon, zacny.
\\nWorth every penny!!!

Używam tego produktu od: wielokrotne testy, niebawem własne 75ml
Ilość zużytych opakowań: jak wyżej