Joanna, Ultra Color System, Płukanka do włosów różowa

Joanna, Ultra Color System, Płukanka do włosów różowa

Różowa płukanka do włosów zapewni wyrazistość odcienia włosów oraz zniweluje żółty refleks włosów siwych, blond i rozjaśnianych, nadając im subtelny różowy odcień. Włosy są pełne blasku, odżywione i zdrowe.

Nie dla mnie

-nie mogłam jej nigdzie kupić, był na nią szał w internecie, w końcu zdecydowałam się na zakup online, bo bardzo chciałam ją wypróbować, ale doszedł jeszcze koszt przesyłki,
-nie zrobiła na mnie wrażenia, efekt jaki uzyskałam był zwyczajnie brzydki i tylko czekałam, aż to się zmyje, mam włosy w odcieniu jasnego blondu, naturalne, kilka kropek dodałam do maski, trzymałam około 20 minut, po wyschnięciu na mojej głowie pojawiły się brzydkie różowe placki, nieregularne skupiska koloru,
-nie był to kolor pastelowego różu, raczej taki sam, jaki widoczny jest w opakowaniu,
-wcale się to szybko nie spłukało, dopiero po kilku myciach,
-podjęłam kilka prób, raz nawet zaangażowałam koleżankę, chciałam zmoczyć tylko końcówki, i inne takie kombinacje, ale za każdym razem wychodziło źle,
-konsystencja wody, łatwo przesadzić, wylać, itd.
-farbuje wszystko dookoła, więc trzeba uważać na dłonie, wannę, itd.

+produkt polski,
+niedrogi,
+wystarczy na bardzo długo, bo minimalna ilość daje spory efekt,
+opakowanie wygląda ok, nawet mi się podoba, jest poręczne

Jedyne co przychodzi mi do głowy: może ona lepiej działa na włosach farbowanych, a zwłaszcza rozjaśnianych? Może na naturalnych sobie nie radzi? Dla mnie porażka i na pewno nie kupię jej ponownie.

Świetna do tonowania blond włosów i nadawania im chłodniejszego, perłowego odcienia

Bardzo fajna płukanka do włosów, która zastępuje mi różowy toner, którym nadawałam odcieniowi blond lekko różowych refleksów.

Płyn ma intensywnie różowy odcień (trzeba uważać, bo może barwić). Płukanki nie używam do nadania całkiem różowego odcienia, równego na całych włosach, ale raczej tylko lekkiej perłowej poświaty. Do tego celu sprawdza się znakomicie.
Nie rozcieńczam jej z wodą - do moich potrzeb idealnie sprawdza się użyta razem z szamponem podczas drugiego mycia włosów. Polewam obficie głowę z już spienionym szamponem i masuję przez chwilę różową pianą włosy. Drugi sposób - już po spłukaniu odżywki wylewam sporo płukanki bezpośrednio na dłonie i rozprowadzam na mocno zmoczonych włosach, po czym spłukuję, jeszcze chwilę masując. W obu przypadkach uzyskuję naturalnie wyglądający, niezbyt różowy odcień, dający efekt w stylu "rose gold" na moich włosach.

Oczywiście, nieco osłabia włosy, alkohol w składzie na pewno włosom nie pomaga. Nie obniżam jednak przez to oceny, to nie produkt pielęgnacyjny, ale koloryzujący. Płukanka jest nieco wysuszająca, po użyciu włosy mogą stać się nieco szorstkie (na szczęście ten efekt zanika przy kolejnym myciu). Dlatego zalecam używać jej z dobrymi odżywkami, najlepiej takimi, które mają tendencję do przesadnego nawet zmiękczania włosów, wtedy efekt szorstkości jest zniwelowany, a włosy zarazem nie są tak zmiękczone jak przy samej odżywce (właścicielki delikatnych, cienkich włosów wiedzą, co mam na myśli). Jednym słowem, płukanka może być całkiem użyteczna przy lekkich, trudnych do dociążenia włosach, które mają tendencję do oklapywania i smętnego wyglądu.

Jestem z niej bardzo zadowolona, daje bardzo ładny odcień (oczywiście stopień intensywności zależy od tego, jak jej użyjemy). Zbawienie dla włosów blond, gdy złapią tandetny, żółty odcień na przykład po urlopie nad morzem. Fioletowych tonerów nie lubię, bo na włosach blond dają często nieciekawy, szarawy i nienaturalny odcień. Ten wygląda ładnie i w miarę naturalnie. Do włosów blond latem - mus!

Dobra do odświeżania koloru, nie do końca do pofarbowania na róż.

To moja pierwsza różowa płukanka (zazwyczaj kupuję fioletową).

Odświeżanie koloru - Mam włosy rozjaśnione w kolorze blond, oczywiście jak to bywa w tym przypadku żólkną co denerwuje mnie niesamowicie. Ta płukanka nadaje im ładny perłowy kolor, który podoba mi się dużo bardziej niż po fioletowej płukance.

Farbowanie na róż - w tym wypadku efekt jest jednorazowy (do pierwszego mycia) i nie jest zbyt intensywny, przypomina pastelowy róż a nie intensywny róż. Zużywa się go wtedy więcej i oczywiście jak to płukanki i inne tego typu produkty w takiej sytuacji lekko osłabia włos.

Wydaje mi się, że kiedy chcemy mieć mocno różowe włosy lub pasma najlepiej użyc tonera, w Internecie znajdziemy tego dużo, ja osobiście zawsze lubiłam tonery z firmy La Riche. Tą płukanką co najwyżej odświeżymy taki kolor.

Mało pigmentu

Słabiutko napigmentowana.
Żeby efekt był widoczny na włosach trzeba wlać do miski 1/4 butelki. Trochę lepiej jest jeśli dodaję ją do odżywki/maski ale wtedy robi plamy na głowie a i tak ilość produktu którą muszę dodać jest znacząca. Rozwadnia mi odżywkę w takim stopniu że spływa z włosów.
Nie polecam

Śliczny efekt

Kupiłam płukankę ponieważ bardzo zaczęły mi sie podobać różowe włosy które zaczynają być coraz bardziej modne. Na farbę nie miałam odwagi a płukanka na 3 mycia to ekstra sprawa akurat na weekend do wypróbowania. Akurat dobrze się składało bo byłam po rozjaśnianiu włosów rozjaśniaczem i chciałam zniwelować żółty odcień. W pierwszym podejściu nie chwycił kolor ale chyba dałam za mało do wody. Za to drugi raz wyszedł cudnie. Daje teraz 3 zakrętki na 1,5 l i akurat włoski mają śliczną poświatę. Przy drugim myciu mam śliczny odcień włosów. Jeszcze tak ślicznego kolorku blond nie miałam. Rewelacja za grosze, zapłąciłam 5,20 zł. I będę kupować, polecam gorąco

Wow

Byłam strasznie zniechęcona do płukanek. Po fioletowej i srebrnej Delii zwykle kończyłam z szaro-zielono-burymi włosami na końcach i nieruszonym odroście.
Usłyszałam o tej i stwierdziłam, że chyba najgorsze, co się może wydarzyć, to różowe pasemka. A że w sumie i tak są modne... :D
Nie mogłam jej nigdzie znaleźć, więc zamówiłam na all.
I jestem ZACHWYCONA! Nie dość, że ochładza kolor, to przemienia go w szlachetnie perłowy, no lepiej niż po wizycie u fryzjera. Równomiernie ochładza, nie zostawia brudnoszarej poświaty ani żadnej równie paskudnej. Jedynie delikatnie różowy poblask, ale (jeśli użyjecie zgodnie z instrukcją) nie rzuca się on w oczy i pewnie zmyłby się po pierwszym umyciu. Mnie jednak ten różowy tak bardzo się spodobał, że potroiłam dawkę wlewanej płukanki i na włosach mam piękny pastelowy róż. Zakochałam się totalnie!
Jak na złość, ta płukanka dość szybko się zmywa - kiedy te paskudne fioletowe trzymały się u mnie dopóki ich nie zafarbowałam. Chyba zwykle tak to bywa :<
Polecam!

Ciekawy produkt

Zbliżają się wakacje, więc postanowiłam zmienić coś w swoim wyglądzie - padło na włosy. Trochę poszperałam po półkach w drogerii w poszukiwaniu jakiegoś natchnienia i tak właśnie wpadłam na ten produkt. Nie mogąc się doczekać efektu wypróbowałam go od razu po przyjściu do domu. Początkowo, kiedy oglądałam mokre włosy po tej płukance wpadłam w lekką panikę, gdyż na włosach pojawiły się różowe pasemka, spod których przebijał się mój lekko żółtawy blond. Na szczęście po wysuszeniu na włosach została jedynie lekko różowa poświata, mieniąca się przy zmianie oświetlenia.
Produkt zastosowałam tak, jak w opisie - 2 nakrętki na 1 l wody, ale myślę, że mogłam dać troszkę więcej, aby efekt był bardziej widoczny.

Plusy:
+ cena (kosztował ok. 6 zł)
+ opakowanie (mała, poręczna buteleczka z zamknięciem)
+ bezzapachowa
+ łatwa w stosowaniu
+ szybkie i skuteczne działanie
+ neutralizuje żółty odcień blondu

Na plus i na minus:
+/- efekt utrzymuje się 2-3 mycia (co dla osoby, której spodoba się efekt będzie minusem, natomiast dla tej, której kolor nie będzie odpowiadał - będzie zaletą :))

Minusy:
- dostępność - nie widziałam tego produktu w żadnej z popularniejszych drogerii, przynajmniej u mnie w mieście
- brak opinii w internecie
- mimo zastosowania płukanki zgodnie z instrukcją i równomiernego jej użycia na włosach pojawiły mi się pasemka o różnym stopniu zabarwienia
- niestety nie poradziła sobie z moim naturalnym odrostem - efekt widoczny jest tylko na farbowanych wcześniej włosach.

Ogólnie produkt ciekawy, myślę, że godny wypróbowania. Na wakacyjne szaleństwo - jak znalazł. Nawet w razie niepowodzenia efekt dość szybko się "spiera", więc nie będzie dużych konsekwencji nieodpowiedniego użycia :)