Bania Agafii, Szampon do włosów `Aktywator wzrostu`

Bania Agafii, Szampon do włosów `Aktywator wzrostu`

Szampon do włosów specjalny - aktywator wzrostu - jest przeznaczony do pielęgnacji osłabionych włosów. Delikatnie oczyszcza, odżywia i nawilża cebulki włosowe, stymulując wzrost włosów.
Składniki aktywne:
- Wyciąg z igieł syberyjskiej sosny karłowej - przywraca witalność i gęstość włosów.
- Organiczny ekstrakt mydlnicy lekarskiej - delikatnie oczyszcza
- Pięciornik niski - przywraca włosom miękkość, ułatwia układanie i rozczesywanie
- Korzeń łopianu -, wzmacnia korzenie włosów.
- Olej eleuterokoka kolczastego - wzmacnia odżywienie cebulek włosowych
- Organiczny ekstrakt dziurawca - zapobiega łamliwości włosów.
- Olej z ałtajskiego rokitnika - intensywnie odżywia skórę głowy.

taki zwykły

Jest to bardzo przyjemny, przeciętny szampon ziołowy. Niczym się zbytnio nie wyróżnia. Jego pojemność - 100 ml- wystarcza raczej na krótko w warunkach domowych. Jest za to fajny w podróży. Działanie myjące jest łagodne. Pieni się średnio. Szampon bardzo łatwo przecieka przez palce, więc straty mogą być duże przy braku uwagi. Szampon jak szampon, niewiele wniósł.

Rosyjska włosów ruletka

Niestety jak to kobieta chciałam zmiany i ściełam włosy (widocznie za dużo) i teraz płacze. Dlatego postanowiłam że podejmę walkę o długie włosy i zastosuje kurację na szybszy wzrost włosów. Pełna nadziei i dobrych opinii na temat rosyjskich kosmetyków sięgnęłam po babuszkę agafie :-) Kupiłam szampon wraz z balsamem maską drożdżową oraz serum z myślą o tym, że moje włosy zaczną szybciej rosnąć. Oprócz tego popijałam herbatkę z pokrzywy. Nie wiem czy to wina tej całej kuracji ale moje włosy od początku stosowania tylko tych kosmetyków urosły w ciągu 2 tyg. 2 cm. Używałam całego zestawu w sumie tylko 8 razy bo tylko na tyle mi starczyło produktu (mając włosy do ramion) Nie mogę jednoznacznie powiedzieć że na 100% to od szamponu bo u każdego wzrost włosa jest indywidualny.

Przyjemny ziołowy szampon

Kosmetyków rosyjskich używam już od kilku miesięcy. Lubię testować wciąż nowe, choć niektóre sprawdzają się u mnie zadowalająco, inne wcale. Ten szampon jest pośrodku - nie do końca spełnia moje wymagania, ale nie jest to produkt, który całkowicie mnie zawiódł.

OPAKOWANIE

Tubka z plastikowym korkiem i zakrętką - jeśli chodzi o komfort używania to na początku jest on do zaakceptowania, problemy pojawiają się pod koniec, kiedy produktu zostaje coraz mniej. Ciężko wydobyć końcówkę z tej saszetki, trzeba ją po prostu rozciąć lub wlać odrobinę wody i nieco rozcieńczyć szampon. Szata graficzna jest przyjemna dla oka, przywodzi na myśl naturę i piękno Syberii.

SZAMPON

Szampon stosowałam razem z balsamem z tej samej serii i oceniam jego działanie w tym duecie. Jest dosyć gęsty o białym zabarwieniu i intensywnym zapachu jodły lub innego drzewa iglastego. Ta nuta zapachowa przebija się pośród innych. Bardzo dobrze się pieni i oczyszcza włosy i skórę głowy. Podczas jego używania zauważyłam zmniejszone przetłuszczanie włosów i nie musiałam myć ich tak często. Przedłużenie świeżości o 1 dzień to na moich przetłuszczających włosach nie lada wyczyn. Niemniej jednak kupując ten szampon liczyłam na coś więcej. Zmagam się z wypadaniem włosów, liczyłam więc na jego zahamowanie i pojawianie się baby hair. Wypadanie zostało w minimalnym stopniu powstrzymane (włosy nadal wypadają, jednak w trochę mniejszej ilości), natomiast baby hair się nie pojawiły. Jestem tutaj lekko rozczarowana po zużyciu kilku saszetek. Szampon nie jest zbyt wydajny - 1 saszetka wystarcza na ok. 2 tygodnie stosowania, jej koszt to ok. 6 zł. Raczej do niego nie wrócę.

PLUSY

+ skład
+ przyjemny zapach
+ minimalnie zmniejszone wypadanie
+ ładna szata graficzna

MINUSY
- słaba wydajność
- brak baby hair
- opakowanie

Uwielbiam!

Jedne z moich ulubionych masek, to właśnie maski z Bani Agafii. Świetnie nawilżają włosy, pięknie pachną. Używam ich od dawna i jeszcze długo będą razem ze mną! Polecam! :)

Pierwsze rozczarowanie

Pierwsze jak dotąd rozczarowanie naturalną wschodnią pielęgnację receptury babuszki.

Opakowania w foliowej torebce z nakrętką ogólnie mi nie przeszkadzają i uważam je za dobry pomysł, jednak jakoś w przypadku szamponu mi totalnie nie leżą. Wolałabym coś klasycznego.
Szampon jest delikatny, nie podrażnia skalpu, dobrze myje i łagodnie oczyszcza.
Jednak nie wpływa nijak na wzrost włosów. Niestety

A tam

Kupiłam na fali popularności rosyjskich kosmetyków. No i okazał się po prostu zwyczajny.

Saszetka wygodna. Bez problemu zuzylam co do kropelki.

Szampon dość rzadki, pieni się nieźle jak na tak łagodny preparat. Oczyszcza dobrze, nie plącze włosów.
Jest niestety kompletnie niewydajny. Saszetka starczyła na trzy mycia.
Zuzylam 4, czy 5 saszetek, ale to i tak za mało żeby zobaczyć jakikolwiek efekt.

Nie kupię więcej, bo zwyczajnie drogo mi to wychodzi.

Rosną, rosną!

Z moimi szaleńczo wypadającymi włosami (których podłoże leży w nieprawidłowym funkcjonowaniu tarczycy, ale staram się zapobiegać ich mechanicznemu wypadaniu ;) ) postanowiłam zainwestować w zestaw szampon+balsam z tej serii.

Połączenie obu kosmetyków sprawiło, że pojawiło mi się mnóstwo baby hair, włosy rosły jak szalone, wow!
Jednak wszystko ma swoją cenę... szampon starczył mi na jakieś 4 użycia, wiem, że pojemność nie jest imponująca, ale mimo wszystko to bardzo mało, nawet za cenę 3-4zł.
Dodatkowo to duo strasznie, ale to strasznie przesuszyło mi skórę głowy - płaty suchej skóry latały, a ja w pierwszej chwili myślałam, że to łupież, ale peeling i nawilżenie skalpu, cofnęły to "spustoszenie". W związku ze suchą skórą pojawiło się swędzenie skalpu.

Działanie jako aktywatora wzrostu bardzo na tak, ale nie wiem czy do niego wrócę, przez wady, które niewątpliwie ma. Jednak spisuje się w swojej kluczowej roli, więc za to aż 4 gwiazdki. :)

Włosów przy nim raczej nie zapuścimy.

Każda włosomaniaczka przechodziła przez okres walczenia o jak najdłuższe włosy przy zrównoważonej i bogatej pielęgnacji. Szampon z serii "Bania Agafii" miał to zapewnić i jeszcze więcej. Ale czy w istocie się spisał ? Zapraszam do recenzji ;)

PLUSY
:) Przepiękny zapach. Leśny, jodłowy, bardzo świeży i naturalny, w niczym nie przypominający leśnej kostki toaletowej lub odświeżacza do samochodu.
:) Opakowanie. Wygodna tubka z zakręcanym koreczkiem. Nie można sobie wymarzyć bardziej praktycznego rozwiązania.
:) Cena. Zdecydowanie na plus. Kilka złotych, nie za duża pojemność - w sam raz do testowania.
:) Naturalny skład. Brak SLSu i silnych detergentów myjących.
:) Szampon dobrze i delikatnie myje. Włosy są miękkie i błyszczące.

MINUSY
:( Konsystencja. Wodnista, przelewa się przez palce.
:( W związku z czym wydajność jest tragiczna. Szampon wystarczył mi na dwa tygodnie niecodziennego stosowania.
:( Pomimo że opakowanie jest bardzo pomysłowe, to nie nadaje się pod prysznic. Tubka nie współpracuje przy obsługiwaniu jej jedną ręką.
:( Zerowe efekty jeśli chodzi o porost włosów, a więc obietnice producenta się nie spełniły. Jednakże nie jest to wielka zbrodnia, bo porost włosów to kwestia niezmiernie indywidualna ;)

Produkt fajny, ale nic mi nie urwało. W pełni zasłużone cztery gwiazdki, ale nie kupię ponownie ze wzgląd na to, że delikatnych szamponów o podobnym działaniu w drogeriach cała masa ;) o lepszej wydajności.

ulubieniec, świetny efekt

Wypróbowałam kilka szamponów Agafii i ten, jak na razie jest moim ulubionym. Mam szybko przetłuszczające się włosy (zwykle po jednym dniu), którym brak objętości. Najczęściej używam tylko szamponu, bez odżywek i produktów do stylizacji. Po tym szamponie moje włosy są puszyste, grubsze, lekkie i uniesione u nasady, odżywione, lśniące, łatwo się rozczesują i przede wszystkim są świeże dłużej niż zwykle. Szampon ma ładny sosnowy zapach, myślę, że hamuje wypadanie włosów jednak nie zauważyłam wzmożonego wzrostu. Małe opakowanie jest fajne, ale chciała bym mieć i małe i duże.

Szampon terapia, szkoda, że mało wydajny

Szampon ten jest terapią (to opakowanie starcza raptem na 2 tygodnie przy krótkich włosach).

Opis moich włosów:
Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Wygodne. Da się wycisnąć całość, a otwieranie nie jest problematyczne.

Konsystencja jest niestety dość leista, co niestety wpływa na wydajność - skończyłam go w 2 tygodnie.

Działanie:
Szampon wzmacnia włosy - mniej ich mi wypada. Nie zauważyłam jakiś nowych "baby hair", ale to wynika z faktu niskiej wydajności (sic!), bo trzeba by szampon stosować przez minimum 2 miesiące (4 opakowania) by coś zauważyć. Poza tym dobrze oczyszcza włosy. Są szorstkie, ale dobrze oczyszczone. Nadaje się idealnie do drugiego mycia po mocno czyszczącym szamponie ziołowym. Bo sam w sobie nieźle czyści, ale to jednak nie do końca to, czego oczekuję od szamponów ziołowych. Poza tym nie są po nim oklapnięte, nie ma efektu "naleśnika". Także jest dobrze, ale nie ma efektu "wow".

Dostępność jest ok - sporo sklepów stacjonarnych i on-line. Cena jest ok, ale przy takiej wydajności ( 2 tygodnie) jest trochę za wysoka.

Głównym powodem dlaczego zastanawiam się nad ponownym zakupem jest niska wydajność - dość leista konsystencja plus mała pojemność niestety daje małą wydajność.

Oceniam go na 4 gwiazdki - usuwam 1 za niską wydajność.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 całe do dna

Całkiem dobry

Szampon świetnie oczyszcza włosy i sprawia, że stają się puszyste.
Wizualnie wydaje się, że mamy istną burzę włosów.
Kolejnym plusem jest to, że włosy są podatne na układanie.

Niestety, duży minus to wydajność. Wodnista konsystencja sprawia, że torebka starcza na max. 10 dni przy codziennym stosowaniu :(

Ilość zużytych opakowań: 3 małe

Lubie.

Fajny szampon o super składzie. Włosy po nim dobrze się układają i co najważniejsze nie przetłuszczają się oraz nie są przy chlapnięte. Minus przy codziennym myciu starcza na tydzień.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe