Emolium, Łagodna emulsja micelarna

Emolium, Łagodna emulsja micelarna

Łagodna emulsja micelarna Emolium jest zalecana do codziennego oczyszczania skóry suchej, wrażliwej i atopowej. Dzięki zawartości miceli i optymalnemu składowi skutecznie i delikatnie oczyszcza twarz i okolice oczu. Skutecznie usuwa makijaż. Nie narusza bariery lipidowej dzięki czemu nie powoduje podrażnień. Zawartość 5 składników nawilżających sprawia, że po zastosowaniu skóra jest skutecznie oczyszczona, ukojona i gładka, a jej bariera lipidowa – nienaruszona. Jedyna z Moisturizing Factor , który zawiera naturalnie występujące w skórze składniki poprawiające właściwe funkcjonowanie i poziom nawilżenia skóry.
Substancje aktywne łagodnej emulsji micelarnej Emolium
- Moisturizing Factor (zawierający składniki NMF w tym mocznik)
- olej winogronowy
- pantenol
- wyciąg z alg
- alantoina
Łagodna emulsja micelarna Emolium nie zawiera: parabenów, mydła, SLS, SLES
Przebadana okulistycznie i dermatologicznie. Do stosowania z wodą lub bez wody z wacikiem

Skład: Aqua, Glycereth-7, Caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Polyacrylate-13, Vitis Vinifera Seed Oil, Allantoin, Panthenol, Glycerin, Undaria Pinnatifida Extract, Sodium PCA, Glucose, Glycine, Lysine, Sodium Cocoamphoacetate, Urea, Lactic Acid, Glutamic Acid, Polysorbate 20, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Propylene Glycol, Polyisobutene, Sorbitan Isostearate, Sodium Hydroxymethylglycinate, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate, Pantolactone, Disodium EDTA, Citric Acid.

Ratunek dla mojej skory

Dermatolog polecił mi ten płyn, gdy zaczęły pojawiać się wokół moich oczu plamy i zaczerwienienia. Okazał się idealnym zamiennikiem dla mojego poprzedniego, drogeryjnego płynu micelarnego. Świetnie zmywa makijaż oczu nie podrażniając oczu. Świetny dla alergików i osób skłonnych do podrażnień.

Świetna dla wrażliwej skóry

U mnie sprawdziła się rewelacyjnie. Bardzo dobrze i dokładnie usuwa makijaż, nawet ten bardziej trwały jak eyeliner czy tusz do rzęs. Po umyciu nią twarzy na waciku nasączonym tonikiem nie było widać już praktycznie żadnych pozostałości makijażu. Oprócz tego nie wysusza skóry, a wręcz ją nawilża - po umyciu jest mięciutka i odżywiona. Nie podrażnia, nie powoduje pieczenia ani zaczerwienień (co u mnie dość często się pojawiało przy innych kosmetykach), nie szczypie w oczy.
Konsystencja jest ok, chociaż mogłaby być ciut gęstsza co wpłynęło by na lepszą wydajność.
Trochę brakuje mi pompki w opakowaniu, ale to mały szczegół ;) Najważniejsze jest działanie i jakość tego produktu.
Zawsze myślałam, że emolienty nie są w stanie dobrze oczyścić twarzy z makijażu, ale ta emulsja pokazała mi, że się myliłam ;)

najlepsza

Najlepsza jakiej używałam. Zmywa makijaż, pozostawia skórę nawilżoną i nie powoduje przesuszeń. Dla mnie numer jeden. Jedno opakowanie wystarczyło mi na aż 4 miesiące używania.

Lepszej nie znalazłam

Dostałam w prezencie i chociaż dość sceptycznie podchodzę do wszelkich płynów i emulsji micelarnych, to z tym produktem polubiłam się od razu. Świetnie sprawdza się przy suchej/przesuszonej skórze twarzy, a do tego bardzo wrażliwej i skłonnej do alergii. Wiadomo, że gdy trochę dostanie się do oka, to może szczypać, ale to uczucie bardzo szybko znika. Dobra do demakijażu, nawet wodoodpornego tuszu, czy eyelinera. Przydaje się też przy podrażnieniach, kiedy wszystko inne szczypie. Jest naprawdę bardzo łagodna, kremowa i delikatna, a jednocześnie skuteczna.
Opakowanie wygodne, higieniczne i trwałe. Emulsja bardzo wydajna, przy codziennym używaniu starcza na kilka miesięcy. No i jest dużo tańsza niż podobny Cetaphil.

Dla suchej skóry jak najbardziej

Nie do końca sprawdził się na mojej skórze, która miewa tendencję do przetłuszczania się ale zadowolił moją mamę, posiadaczkę zdecydowanie suchej cery. Ja odniosłam wrażenie jakby delikatnego "niedomycia" natomiast u mamy ukoił skórę, oczyścił delikatnie nawilżając, przesuszenie i uczucie ściągnięcia zdecydowanie się zmniejszyło - przyniósł ulgę. Nie posiada drażniącego zapachu, przyjemnie się nim myje. Konsystencja jest dosyć lejąca, przez co produkt jest trochę mało wydajny.

Polubiliśmy się ;)

Jestem zadowolona z działania tej emulsji. Skutecznie oczyszcza skórę, koi, nie podrażnia, wyraźnie nawilża i jest bez substancji zapachowych. Czego chcieć więcej?

Bardzo skuteczna

Emulsja bardzo dobrze oczyszcza i nawilża skórę. Po umyciu twarzy przez ok. pół godziny czuję ulgę, nie muszę od razu po jej użyciu sięgać po krem. Jest wydajna, bez zapachu. Według mnie świetny produkt dla skóry suchej. Polecam.

Niby łagodna a podrażniła...

Mam cerę mieszaną, wrażliwą, dość dużo kosmetyków mnie uczula.
Używałam różnych kosmetyków z firmy Emolium i dość dobrze się sprawdzały więc kupiłam też i emulsję micelarną, z nadzieją, że da odpocząć mojej podrażnionej buzi.
Niestety - nic z tego. Użyłam jej dwa razy i poszła do kosza - po użyciu twarz miałam czerwoną, szczypiącą. No ogólnie beznadzieja.
Nie dałam rady domyć nią oczu, bo oczy szczypały.
Nie sprawdziła się totalnie.

ęmulsja

Gdy zaczęłam stosować cała serię emolium dla mojego synka z atopowym zapaleniem skóry, którą polecił nam dermatolog. Kupiłam przy okazji emulsje micelarna , super i tak jak myslałam wcale się nie zawiadłam. Jeste bardzo dobry, kremowa , delikatna, i wydajne. Bardzo bardzo polecam

Nie dla mnie

Emulsja jest leistą cieczą, nie pieni się za bardzo. Skóra po jej użyciu jest oczyszczona ale zaczerwieniona i wysuszona, co w moim przypadku się nie sprawdza na dłuższą metę, nawet po posmarowaniu kremem nawilżającym wydaje się sucha i ściągnięta.

Mój ulubiony

Mój ulubiony płyn micelarny który sprawia że codzienne zmywanie makijażu jest niezwykle przyjemnym zabiegiem, niezwykle wydajny, cena jest ok, zapach neutralny nie ostry .

Nic nie warta

Emulsja kupiłam pod wpływem promocji. Nie domywa makijażu - trzeba użyć po niej żelu do mycia twarzy lub innego płynu micelarnego. Może jest i łagodna natomiast fakt, że nie domywa buzi powoduje, że trzeba kilkakrotnie pocierać wacikiem skórę więc efekt jest podobny do użycia kosmetyku za parę złotych. Pozostawia lepką warstwę.