Catrice, Even Skin Tone, Beautifying Foundation SPF 25 (Podkład upiększający)

Catrice, Even Skin Tone, Beautifying Foundation SPF 25 (Podkład upiększający)

Catrice podkład Even Skin Tone zawiera trwałą, pielęgnacyjną formułę, która błyskawicznie wyrównuje niedoskonałości i zaczerwienienia dla efektu jedwabiście matowej cery o wyrównanym kolorycie. Kremowa formuła zawiera filtr SPF 25 i oferuje średnie do wysokiego poziomu krycia. Testy dermatologiczne potwierdziły: po 8 tygodniach codziennego stosowania, podkład widocznie zmniejsza widoczność przebarwień.*
*Badanie obejmowało 28 kobiet, które codziennie przez okres 12 tygodni stosowały podkład
Catrice podkład Even Skin Tone jest dostępny w 4 odcieniach: 005 even ivory, 010 even vanilla, 020 beige rose, 030 even sand.

Jeden z gorszych

Niestety nie polubiliśmy się z kolegą. Pomimo, że marka ma fajne odcienie podkładów (żółciutkie) to by było na tyle. Formuła jest gęsta, ciężko się nakłada na twarz. Oksyduje i to bardzo (podkład po wyschnięciu potrafi być co najmniej dwa tony ciemniejszy). Wysusza skórę (mam cerę mieszaną) i podkreśla suche skórki). No nie po prostu.
To co zostało wymieszałam z kremem i używam jako kremu BB. Tylko do tego się nadaje, ale jakbym chciała krem BB to kupiłabym gotowy produkt a nie podkład za prawie 30 zł...

Niestety :c

Zapach tego podkładu kojarzy mi się z babcinym kremem do rąk,
Sam podkład jest za ciężki. Kupiłam odcień 010 EVEN VANILLA.
Żadna Vanilla moi drodzy, ten odcień jest cholernie nie trafiony, taki pomarańczowo-różowy, Zdecydowanie nie dla mojej żółtej, bladej twarzy.
Żadnego "upiększającego" efektu, chyba że tak teraz się mówi na efekt GĘSTEJ, SUCHEJ MASKI
FUJ!

Neutralny

Podkład idealny dla osób nie posiadających większych przebarwień, trądziku.
Plusy:
- opakowanie
- cena
- odcienie <naturalne>
- kryjący - ale bez efektu maski
- idealny na upalne dni - nie spływa, nie świeci się, nie ciemnieje

Minusy:
- kryjący lecz nie na większe problemy ze skórą
- dostępność - musiałam zakupić przez internet, gdyż w żadnej stacjonarnej drogerii nie był dostępny

Genialny

Najlepszy podkład jaki miałam. Ma super kolor (mój to 005), kryje wszystko, nie zapycha, ma śliczny zapach, no cudo. Idealnie współpracował z moim pudrem Affinitone Maybellin. Wytrzymuje cały dzień, chociaż po 3 h trzeba go lekko przepudrować. Jednak nigdy nie znalazłam lepszego podkładu, a mam ich już chyba z 15 :) gorąco polecam

dobry

Mam cerę mieszaną. Od podkładu wymagam dobrego krycia. Podkład zawsze przypudrowuję, więc mat jest osiągnięty.
Gęsty, ładnie napigmentowany, lekko tłusty (jak wspomniałam, nie przeszkadza mi to). Opakowanie bez zarzutu. Posiadam odcień 010 Even Vanilla - jest jasny, ale w przeciwieństwie do innych bardzo jasnych podkładów, ma odcień żółtawy, nie różowy. Ode mnie za to gigantyczny plus, bo mam duży problem dobrać kolor do odcienia mojej skóry.
Plusy:
+ filtr przeciwsłoneczny,
+ ładnie kryje (gęsty i dobrze przylegający - dla niektórych może być zbyt ciężki)
+ dobrze się nakłada,
+ świetny odcień (010 - Even Vanilla) dla bladziochów o żółtym odcieniu cery ;)
+ nie zostawia smug,
+ naturalny efekt.
Minusy:
- okropny (dla mnie), ciężki zapach, którego nie mogę znieść. Wiem, to kwestia gustu ;)
- cena mogłaby być niższa. Kupiłam za ok 16 zł i gdybym kupiła za 33zł podane w opisie, recenzja byłaby dużo bardziej surowa,
- dla niektórych może być zbyt ciężki. Sama też dodałabym mu nieco lekkości - zbliżyłby się wtedy do ideału

Gdyby nie zapach, na pewno kupiłabym znowu. Głównie ze względy na kolor.
Według producenta podkład rozjaśnia przebarwienia - niestety nic takiego u mnie się nie zdarzyło. Dlatego w tej kategorii 3 gwiazdki

Bez szału

Podkład jest ok, ale tylko ok. Kupiłam go skuszona jasnym odcieniem (mam bardzo, bardzo jasną skórę i jak tylko trafię podkład, który nie jest za ciemny to biere i lecę do kasy, bo to rzadko spotykane artefakty).
Największą wadą jest to, że ma tendencję do smużenia, jest "tępy" - ciężko się rozprowadza i źle roztarty zostawia smugi i plamy. Najbardziej kojarzy mi się tutaj słowo "szpachla", bo przy nakładaniu sprawia wrażenie właśnie takiej ciężkiej tapety, co jest o tyle paradoksalne, że nie ma mocnego krycia. Nakładam go palcami, bo przy nakładaniu pędzlem efekt był okropny.
No, ale jak już się wygra walkę z tą cementowatą konsystencją, to wtapia się w skórę całkiem ładnie i nie robi maski.
Krycie ma średnie, moim zdaniem zbyt słabe.

Plusy:
+ ładny, pudrowy zapach - jest naprawdę przyjemny, delikatny i nie śmierdzi starą pudernicą jak np. produkty Pierre Rene;
+ jasny odcień - dla mnie trochę za bardzo wpada w żółte tony, ale wielu osobom żółty bardziej pasuje, także zaliczam to na plus;
+ dodatkowo - nie ciemnieje w trakcie dnia, nie utlenia się;
+ ładnie wyrównuje koloryt skóry, o ile oczywiście już się pokonało temat smug.

Minusy:
- smugi i parszywa, tępa aplikacja. Nakładanie tego podkładu trwa u mnie dwa razy dłużej niż konkurencyjnych produktów.
- nie najlepiej współpracuje z tłustą cerą: efekt matu utrzymuje się krótko;
- łatwo się ściera;
- marne krycie.

Podsumowując: od biedy go używam, ale raczej nie skuszę się na ponowny zakup. Mam odcień 005.

Nie dla mnie

Mam tłustą cerę, a podkład jeszcze bardziej to podkresla.
Minusy:
- po pol godzinie moja skora zaczyna sie swiecic
- na mojej twarzy nie trzyma sie dluzej niz 3-4 godziny; po takim czasie wygladam jakbym byla bez podkladu, widac wszystkie moje zaczerwienienia i przebarwienia
- bardzo slabe krycie
- w ogole nie matuje
- ma drazniacy zapach
Jedyny plus jaki zauwazylam:
+ jest dostepny w bardzo jasnych odcieniach

Świetny

Mam cerę tłustą. Podkład nakładam zwilżoną gąbeczką na krem z la roche posay.
Kupiłam podkład zachęcona recenzją pewnej youtuberki. Zachwycił mnie fakt że był dostępny nawet bardzo jasny odcień podkładu (005 ivory) który był idealny dla mnie.
Trwałość ma dobrą, u mnie większość podkładów wytrzymuje 6 godzin, później zaczynam się świecić i muszę matowić skórę.
Krycie oceniam jako średnie. Mam przebarwienia po trądziku i od czasu do czasu coś mi wyskoczy. Po nałożeniu podkładu moje przebarwienia nie były do końca przykryte, ale rozjaśnione.
Konsystencja podkładu jest lekka, nie czuć go na twarzy.
Dużym plusem podkładu jest śliczny zapach. Po aplikacji już go nie czuć tak bardzo :)
Co do rozjasnienia przebarwien to nie zauważyłam żadnej różnicy.

Bardzo udany podukt

Podkład Catrice zakupiłam skuszona obietnicą producenta: filtr, rozjaśnianie przebarwień oraz ich krycie. Mimo, że do tej pory na wizażu podkład miał umiarkowane oceny, z przyjemnością napiszę o nim w samych superlatywach. podkład nakładam na krem oraz bazę matującą Catrice.
No więc tak:
+ podkład jest lekki, nie tworzy maski
+ krycie jest super, mam spore przebarwienia, które lekko oklepuję jeszcze korektorem,
+ jest bardzo trwały, to jeden z tych fenomenów, które nie schodzą z nosa, cud po prostu
+ oceniam kolor 010 even vanilla - piękny ale nie żółty beż
+ nie ciemnieje w ciągu dnia,
+ nie błyszczy w strefie T, po kilku godzinach jest taki satynowy, po nałożeniu nie daje żadnego matu, ale świeżą i naturalną cerę
+ co do rozjaśniania przebarwień - na to trzeba czasu, więc na razie się nie odniosę,
+ bardzo przystępna cena
- minus tylko jeden - dostępność :-( w zasadzie poza naturą gdzie to można kupić???

Nie dla cery mieszanej lub tłustej

Dobierając podkład kierowałam się głównie jego kolorem, bo bardzo ciężko jest mi znaleźć taki idealnie pasujący do mojej jasnej karnacji. W tej kwestii odcień 005 był dla mnie niemalże idealny ; ) Jednak inne kwestie związane z tym produktem zostawiają wiele do życzenia.
Zalety:
+ bardzo dobra gama kolorów, zarówno dla bladzioszków jak i dla nico ciemniejszych karnacji
+bardzo wygodne opakowanie z pompką, fajny efekt matowego pojemnika, robi ładne wrażenie
+krycie porównywalne do Colorstaya, jednak nieco słabsze, dla mnie naprawdę dobre

Wady:
- konsystencja, trochę za ciężka i za gęsta, produkt błyskawicznie zastyga na dłoni, trzeba szybko aplikować bo inaczej pozostawi smugi
- mało wydajny przez to właśnie, że zastyga i trzeba go dokładać miejscami
- pompka lubi się zatykać, trzeba sobie radzić odkręcając pojemnik
- mat bardzo 'płaski' i nienaturalny
- mimo, że mat jest bardzo mocny to trwałość podkładu jest słaba, nawet dobry puder ryżowy czy bambusowy ma problem z utrzymaniem go, lubi się ważyć, po ok. 4h zostaje bardzo nieładny efekt ciastka na twarzy

Nie poddaję ocenie tego, jak podkład radzi sobie z niwelowaniem przebarwień czy niedoskonałości co teoretycznie powinien robić, ale od tego są inne kosmetyki ; )

Świetny podkład dla normalnej cery ;)

Polecam wypróbować. Używam już drugie opakowanie i jestem bardzo zadowolona, kolor 005 idealny dla bladziocha!

Rzeczywiście upiększające właściwości ;)

W poszukiwaniu idealnego podkładu..

Zacznę od tego, że mam suchą skórę. Niewielki jest wybór podkładów, które nie wysuszają skóry a zapewniają krycie na przyzwoitym poziomie dla skóry suchej. I ten podkład jest idealny. Do tej pory używałam kremów BB, podkładów z Oriflame i podkładu rozświetlającego z Bell ale wszystkie dla mnie miały zbyt słabe krycie. Zakupiłam więc ten podkład z Catrice za 32 zł w hebe. Ładnie kryje i wyrównuje koloryt, długo się trzyma i co najważniejsze nie zmienia koloru na twarzy. Jest jasny w butelce i jasny na twarzy, mam kolor 005 i jestem zadowolona. Kolor jest beżowy, może delikatnie wpada w żółte tony ale nie jest typowym "żółtkiem", który na koniec dnia robi się pomarańczowy na twarzy. Twarz wygląda świeżo. Czuję, że skóra nie jest przesuszona ani ściągnięta. Z tego co czytałam we wcześniejszych recenzjach wynika, że podkład ten nie bardzo odpowiada skórze tłustej czy mieszanej ale dla skóry suchej to strzał w dziesiątkę. Myślę, że producent powinien to dopisać na opakowaniu.
Gama kolorów pozwala też na dobranie koloru dla naprawdę jasnej karnacji. Większość z tych najjaśniejszych pudrów wpada w różowy, a ten właśnie się wyróżnia na tle innych. Polecam jak najbardziej :)