Lalique, Encre Noire A L`Extreme EDP

Lalique, Encre Noire A L`Extreme EDP

Encre Noire A L`Extreme marki Lalique to drzewno - aromatyczne perfumy dla mężczyzn. Perfumy Encre Noire A L`Extreme zostały wydany w 2015 roku.

Nuty zapachowe: bergamotka, cyprys, wetiwer, wetiwer z Haitii, drzewo sandałowe, paczula, kadzidło.

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

Encre Noire Eau de Parfum done right

Miałem okazję kupić te perfumy w bardzo dobrej cenie w roku premiery.

Moje oczekiwania wobec tego zapachu były bardzo duże. Czy zostały spełnione? I tak, i nie, ale o tym za chwilę.

Otwarcie jest dużo łagodniejsze, nie takie kwaśne i znacznie bardziej drzewne niż w wodzie toaletowej. Sam zapach sprawia wrażenie ciężkiego - w końcu to woda perfumowana. Jest cyprys i drewno kaszmirowe z pierwowzoru. Ale jest coś jeszcze. Delikatne snujące się kadzidło. Pierwsze Encre Noire mogło wydawać się w jakiś sposób dymne czy kadzidlane, ale tu występuje kadzidło, które miesza się z drzewnymi żywicami.

Trwałość jest imponująca. Na mojej skórze to za każdym razem ponad 12 h, rekord to 3/4 doby, czyli 18 h.

Nie znam obecnych wersji edt, ale wydaje mi się że gdy kiedyś, w dalekiej przyszłości skończy mi się stara wersja o koncentracji alkoholu 78%, edp mi ją z powodzeniem zastąpi.