L`biotica, Professional Therapy, Silk & Shine Express Mask (Intensywnie regenerująca odżywka wygładzająca, przywracająca blask)

Wygładzająca ekspresowa maska-odżywka Silk & Shine do codziennego stosowania.
Intensywnie regenerująca formuła, która dedykowana jest dla włosów matowych, suchych, puszących się.
Składniki aktywne:
- olej Canola
- ceramidy
- witamina E
- pigment rozświetlający
L`biotica odżywka Silk & Shine dodaje włosom zdrowego blasku, silnie odżywia partie włosów, które wymagają odbudowy i wzmocnienia. Włosy stają się mocniejsze, lśniące, wyjątkowo gładkie. Olej Canola intensywnie nawilżaichroni powierzchnię włosa, włosy odzyskują zdrowy połysk i blask. Aktywne ceramidy zapewniają termoochronę podczas stylizacji, zapobiegają puszeniu się włosów oraz uciążliwemu elektryzowaniu.

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Methosulfate, Octyldodecanol, Parfum, Behentrimonium Chloride, Cyclopentasiloxane, Cetrimonium Chloride, C10-40 Isoalkylamidopropylethyldimonium Ethosulfate, Cetyl Alcohol, Silicone Quaternium-18, Citric Acid, Tocopheryl Acetate, PEG-8, PEG-8/SMDI Copolymer, Palmitoyl Myristyl Serinate, Sodium Polyacrylate, Tetrasodium Iminodisuccinate, Benzyl Alcohol, Polyquaternium-70, Trideceth-6, Triethylene Glycol, Trideceth-12, Propylene Glycol, Hexyl Cinnamal, Mica, Dipropylene Glycol, Limonene, CI 77891, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Magnesium Chloride, Magnesium Nitrate, Phenoxyethanol, Etylhexylglycerin, Potassium Sorbate

Nie dla mnie.

Moje włosy zdecydowanie należą do tych puszących się. Producent obiecywał wygładzenie, nawilżenie i blask. Co mogę powiedzieć? Nie zauważyłam żadnego z trzech rzeczy. Nic, poza tym, że miał przepiękny zapach i dosyć długo się utrzymywał. Za taką cenę oczekiwałam zdecydowanie więcej, oczekiwałam CZEGOKOLWIEK. Osobiście mówię tej serii nie.

Nie najgorsza

Maskę dostałam wraz z szamponem z tej samej serii na urodziny. Maska ma opakowanie wyglądające tak samo jak to od szamponu. Jest równie wygodne i poręczne. Maska pachnie bardzo podobnie, zapach jest lekko kwiatowy, ale też trochę chemiczny. Maska jest białego koloru i ma w sobie błyszczące drobinki. Wystarczy trzymać ją na włosach około 2-3 minuty, więc jest to maska ekspresowa i sprawdzi się pod prysznicem. Już przy spłukiwaniu włosów czuć dużą różnicę. Włosy są wtedy naprawdę bardzo gładkie. Po wysuszeniu są miękkie i miłe w dotyku jednak nie widzę by ten kosmetyk przywrócił moim włosom naturalny blask...

Mój ideał

Odżywka spełnia swoją rolę w 100%! Wygładza włosy, dzięki niej stają się miękkie, lśniące, dosłownie przelewają się przez palce. Idealnie współgra z szamponem z tej samej serii. Goraco polecam !

Totalny brak działania

Nie polecam, nie zauważam po użyciu tej odżywki żadnego działania, nawet w rozczesywaniu włosów nie pomaga. Jest też bardzo niewydajna. Zużyłam ją, jednak za każdym razem nakładałam oprócz niej jeszcze jedną odżywkę, by był jakikolwiek efekt.

Część duetu idealnego

Na wstępie zaznaczę, że odżywkę stosowałam w duecie z szamponem z tej samej serii. Odżywka łatwo i bez problemów rozprowadza się na całej długości włosów. Wygodne opakowanie pozwala na komfortowe używanie odżywki nawet wtedy, gdy pozostało jej w opakowaniu niewiele. W duecie z szamponem odżywka sprawdziła się świetnie - moje włosy były wygładzone i błyszczące, co nie jest proste do osiągnięcia na włosach suchych i puszących się. Jeszcze nie raz wrócę do tego duetu!

Zwyklak

Zakupiłam odżywkę, bo pokusiła mnie promocyjna cena, firma i ładne opakowanie. Szukałam czegoś co ułatwi mi rozczesywanie moich gęstych włosów. Samą odżywkę bardzo fajnie rozprowadza się na włosach, jest delikatna, łatwo się spłukuje i ma prześliczny zapach. Rozczesywanie też mi ułatwiła. Co do samego wygładzania to na jakieś 2+. Tak więc szału nie ma, zwłaszcza po normalnej cenie. Włosy po niej bardzo szybko się przetłuszczają.

Półprawdy, niedomówienia i marketing szeptany

Też lubię kosmetyki z jedwabiem i może polubiłabym i ten, gdyby proteiny jedwabiu w tej masce w ogóle były. Ale "Silk & Shine" to tylko marketingowa fraza - nic nieznaczący bełkot. O ile może go usprawiedliwić mętne tłumaczenie, że wygładzone silikonami włosy stają się miękkie, JAK jedwab, to już nic nie usprawiedliwia pozostałych półprawd i niedomówień: w składzie tej odżywki nie ma oleju canola, tylko jego pochodna - metosiarczan behenotrimoniowy, a zamiast ceramidu 2 - jego syntetyczny analog. I nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, że opis sugeruje raczej zawartość "samej natury".
A kosmetyk? Na moich - zdrowych i normalnych - włosach nie robi nic, co usprawiedliwiałoby wysoką cenę. Lekko wygładza, ale i to bez szału. Nie błyszczą się bardziej, nie czuję, że są nawilżone, nie dociąża puszących się końcówek (z szamponem z tej serii trochę lepiej, ale co mi z tego, skoro szampon zawiera SLES i NaCl).
Ocena: dolne strefy stanów średnich.
Nie dajcie się zwieść marketingowi szeptanemu, który L'Biotica intensywnie uprawia.
Maska ładnie (choć chemicznie) pachnie, ma przyjemną kremową konsystencję i ładne opakowanie. Tyle z plusów. Moje włosy najlepiej wyglądają następnego dnia, po jej użyciu.

Za bardzo przeciąża włosy

O ile zazwyczaj lubię maski / odżywki z jedwabiem to ta okazuje się być za mocną - dostaje u mnie 3 ze względu na wydajność oraz opakowanie, bo za samo działanie należy się 2.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Opakowanie jest b. wygodne - bez problemu wyciska się z niego produkt, przez co da się go wycisnąć aż do samego końca. Zapach jest b. ładny - delikatny i przyjemny.

Konsystencja jest kremowa, wręcz przypomina gęsty krem. Jednak działanie tej odżywki jest zdecydowanie za mocne. Moje włosy lubią kosmetyki z jedwabiem, jednak ta odżywka je przeciąża. Włosy się po niej tłuszczą szybciej niż zwykle i już wieczorem stają się klapnięte, co zmusza mnie do częstszego mycia włosów. Maska poza tym ładnie wygładza i odżywia włosy. Także działanie oceniam na 2.

Dostępność jest w normie, a cena ok, choć przez to działanie jest ona za wysoka. Maskę polecam do włosów puszących się i bardziej suchych niż moje - jako kurację do włosów zniszczonych rozjaśnianiem do blondu maska się nada. Bo odżywką to ona nie jest - jest typową maską, a wręcz kuracją.

HIT!

Uwielbiam tę odżywkę. Ma delikatną, lekką formułę. Nie obciąża włosów, ale jest skuteczna. Ładnie nabłyszcza i wygładza włosy. Bardzo ładnie pachnie. Dostałam ją w prezencie na urodziny i od tego czasu kupiłam 3 kolejne opakowania.

Bardzo dobra

Dostałam ją od koleżanki i od razu przetestowałam.Pięknie pachnie, wygładza puszące się włosy, nawilża ale nie obciąża włosów. Nie zapewnia spektakularnych efektów ale do codziennego użytku jest idealna. Wystarczy ją zostawić na włosach tylko na 3 minuty a to ogromny plus. Opakowanie ma precyzyjny aplikator dzięki czemu nie wylewa się nadmiar produktu.

Najlepsza

Kiedy się dowiedziałam o tej nowości od razu chciałam ją przetestować, lecz cena mnie zmuszała do tego, że mam poczekać na promocje (19zł). Kupiłam i od razu wzięłam się za mycie włosów. Po drugim albo trzecim użyciu włosy były juz zdecydowanie bardziej gładsze i nie puszyły się co dla mnie jest najważniejsze. Zapach jest piękny i długo utrzymuje się na włosach.

Plusy:
+ gładsze włosy, lejące
+ blask
+ zapach
+ wydajność
+ opakowanie

-/+ cena, jednak na promocji opłaca się kupić :)

Dobra

5 miesięcy temu otrzymałam do testów tą odżywkę. A raczej z pośród wszystkich wybrałam właśnie tą, ponieważ moje włosy są w dobrej kondycji i chciałam dodać im blasku i wygladzenia. Bylam bardzo ciekawa tej serii,poniewaz niedawno pojawiła sie na rynku,a ja jako maniaczka nowości kosmetycznych musiałam ją mieć. Otóż byłam pozytywnie nastawiona do testów. Już pierwszego dnia specjalnie umyłam włosy żeby sprawdzić jej działanie. . Konsystencje odżywki jest dosyć gęsta i nie spływa z włosów ani nie przelewa się w trakcie wydobywania jej z tubki. Odżywka pachnie bardzo intensywnie, przyjemnie i ładnie a zapach utrzymuje się długo na włosach. Nie zauważyłam jednak jakiegoś spektakularnego blasku na moich włosach no i nie liczyłabym na jakieś mega odżywienie. Natychmiastowa poprawa wyglądu włosów a nawet gwarantowany, wizualny efekt "wow"- owszem, odżywienie - nie do końca. Włosy naprawdę dobrze wyglądają po tych produktach, dużo zdrowiej i piękniej.