Delia, Cameleo, Szampon keratynowy do włosów zniszczonych

Delikatnie myje włosy nie naruszając ich naturalnej bariery ochronnej. Innowacyjna formuła szamponu bez parabenów, soli i syntetycznych barwników zapewnia delikatne oczyszczenie włosów i wyjątkową łagodność dla wrażliwej skóry głowy. Dzięki biomimetycznej keratynie Keramimic 2.0 szampon pomaga zregenerować zniszczone włosy, wnika bezpośrednio w najbardziej uszkodzone miejsca i kompleksowo odbudowuje ich strukturę. Dokładne oczyszczenie, dogłębna regeneracja i intensywne nawilżenie, ograniczenie efektu „puszenia się”, jedwabista miękkość i wygładzenie .

Wykorzystała: kilka próbek

Ulubieniec

Szampon kupiłam za kilkanaście złotych w Hebe kilka miesięcy temu i od razu stał się moim ulubieńcem. Na moje proste, przetłuszczające się włosy działa świetnie. Poleciłam ten szampon również mojej siostrze, która ma grube, kręcone włosy i także jest zachwycona efektem. Włosy są po nim wygładzone i nawilżone. Po zastosowania tego szamponu skóra mojej głowy nie przetłuszcza się nadmiernie a włosy są bardzo miękkie i sypkie w dotyku. Fajne opakowanke z pompką sprawdziło się w podróży. Dodatkowym plusem jest zapach- dla mnie pachnie tak trochę fryzjerem.

Coś za coś...

Szampon faktycznie jest delikatny, nie podrażnia skóry głowy, nie przesusza też włosów. Ma się wręcz wrażenie jakby pokrywał je delikatną zabezpieczającą woalką, która ładnie wygładza, uealstycznia i pozostawia blask. Niestety tą samą woalką pokrywa też skórę głowy, a to sprawia, że włosy przy skórze szybciej się przetłuszczają. Nie jakoś drastycznie, zdecydowanie gorzej działają na moją czuprynę np. szampony Schaumy, ale jednak musiałam je myć dzień wcześniej niż zazwyczaj. To zresztą cecha większości szamponów do włosów zniszczonych, więc w zasadzie nie powinnam mieć pretensji. Wpływa to też na wydajność. Żeby mieć odczuwalnie czystą czupryn musiałam zużyć go naprawdę sporo. Co do zapachu to jest w zasadzie niezauważalny. Przyzwoity, nieprzeszkadzający, trochę jakby z nutami lilii, nie pozostaje na włosach.
Kupić go ponownie nie kupię głownie ze względu na niską wydajność (pierwszy szampon, który zużyłam w miesiąc) i niewielkie, ale jednak, obciążanie skóry głowy. Jednak uważam, że to całkiem przyzwoity produkt.

Cameleo- szampon keratynowy

Bardzo dobry szampon. Używałam go po kuracji keratynowej. Sprawdził się rewelacyjnie. Produkt bardzo wydajny, nie zawiera soli co przy keratynie jest bardzo istotne, przyjemny zapach, łatwy w stosowaniu. Dodatkowo bardzo dobra cena.
Polecam !!!

Wykorzystała: kilka próbek

Bardzo słaby

Produkt testowałam za pomocą kilku próbek, ale okazał się bardzo słaby. Jest przezroczysty, ma baardzo rzadką konsystencję przez co jest mega niewydajny. Przy moich długich włosach musiałam zużyć kilka próbek na jeden raz. Produkt ten w ogóle nie oczyszczał skóry głowy. Bardzo słabo się też pieni, a włosy podczas mycia są bardzo szorstkie. Na szczęście nie zrobiły się jak sianko, ani nie poplątały.

Poprawny

Szampon zamknięty jest w butelce z twardego plastiku. Ma wygodny i higieniczny aplikator w formie pompki, która się nie zacina.
W składzie znajdziemy hydrolizowaną keratynę, jednak dość daleko na liście. Poza tym na drugim miejscu mamy SLS. Nie znajdziemy jednak parabenów, soli czy barwników.
Kosmetyk ma trochę mydlany, trochę perfumowany zapach.
Szampon ma żelową konsystencję. Nie jest ani zbyt gęsty, ani spływający z dłoni. Dobrze się pieni, ale dla lepszego efektu warto powtórzyć czynność.
Jeśli chodzi o działanie to tutaj nie mam zbyt dużych zastrzeżeń. Dobrze doczyszcza włosy zarówno z codziennych zanieczyszczeń jak i z olejów czy innych produktach stylizacyjnych. Jest przy tym delikatny. Nie powoduje łupieżu, swędzenia czy innych podrażnień. Jedyne co mogę mu zarzucić to fakt, że powoduje spore splątanie włosów, dlatego konieczne jest nałożenie odżywki.
Termin przydatności zarówno szamponu jak i pozostałych produktów to 29 miesięcy od otwarcia.
Cena wynosi ok. 15 zł za pojemność 250 ml.

Kiepski

Szampon wpadł w moje ręce przypadkiem. Poprosiłam chłopaka, aby mi jakiś kupił i na nieszczescie wybral wlasnie ten. Jego konsystencja jest bardzo rzadka, bardzo słabo się pieni. Na jedno porządne umycie włosów trzeba sie troche "napompowac". Po umyciu miałam bardzo szorstkie i splątane włosy. Bez użycia odzywki nie moglam wbic w nie szczotki. W ogolne nie robi z wlosami nic. Po kilku uzyciach i probach dając mu jakies szanse- wylądował ostatecznie w koszu. Szczerze odradzam zakupu. Pieniadze wyrzucone w błoto.

Średniak

W zasadzie to da się do zużyć do końca, co prawda bez większych zachwytów i zadowolenia, jednak nie wylądował w koszu. A to już coś...

Inną sprawą jest to, że szampon nie robi prawie nic. Ani jakoś nie poprawia rozczesywania włosów, ani nie wpływa na poprawienie ich stanu, ani jakoś super też nie oczyszcza włosów i skóry głowy.
Koło keratyny to on raczej nie leżał nawet.

Wygodne opakowanie z pompką, za co na pewno plus. Jednak konsystencja produktu pozostawia wiele do życzenia bo jest on rzadki i przez to mało wydajny.

Nie polecam!

Delia, Cameleo, Szampon keratynowy do włosów zniszczonych

Kupiłam ten szampon w świątecznym zestawie z odżywką i jedwabiem. Szampon bez użycia odżywek niestety pozostawia włosy strasznie suche i tak jak i inne szampony. Plusem na pewno jest opakowanie z pompką które ułatwia korzystanie z produktu

całkiem, całkiem

Mam ogromną tendencję do łupieżu po szamponach. Testowałam ich już mnóstwo i to jest jeden z niewielu, który nie dość że jest tani to jeszcze nie powoduje tego okropnego białego śniegu. Pachnie nieszczególni, ma zapach taniego szamponu, no ale w sumie do takich należy. Co mnie zdziwiło? Zawartość gliceryny! Podczas mycia włosy robią się przyjemnie miękkie a jednocześnie nie są obciążone. Mam włosy kręcone, wysokoporowate.

Jestem zadowolona

Szampon kupiłam po przetestowaniu kilku próbek, jakie dostałam do zakupów w drogerii. Spodobał mi się na tyle, że postanowiłam zakupić pełnowymiarowe opakowanie i mieć je u siebie. To dobry produkt, który sprawdza się u mnie przy myciu włosów przetłuszczających się u nasady i suchych na końcach.

OPAKOWANIE

Cenię zarówno formę saszetki jak i opakowanie z pompką. Saszetka jest praktyczna i wygodna w użyciu, ponieważ wystarcza na 1 zastosowanie, więc jest idealna np. na wyjazd. Znajduje się w niej 10 ml produktu, dla mnie wystarczająco. Opakowanie pełnowymiarowe zaś posiada pompkę, która pozwala na precyzyjne dozowanie szamponu, jest wygodna w obsłudze. Szata graficzna i kolorystyka są ładne, mnie przypadły do gustu - złoto, biel i czerń idealnie się komponują.

SZAMPON

Szampon nie zawiera parabenów, soli i syntetycznych barwników w składzie, za to ma już na 2 miejscu w składzie SLS. Poza tym znajdziemy tutaj glicerynę i keratynę. Jest to bezbarwny żel o bardzo neutralnym zapachu, który nie przeszkadza podczas użytkowania. Szampon mimo obecności SLS średnio się pieni, więc osoby gustujące w pieniących się szamponach mogą mieć mu to za złe. Ja używam również szamponów naturalnych, więc wiem, że szampon aby dobrze myć nie musi się bardzo pienić. Szamponu nie trzeba dużo, aby umyć włosy. Nadaje się zarówno do pierwszego jak i do drugiego mycia, do zmywania olei (choć trzeba użyć go kilkakrotnie, aby dobrze je wypłukać). Używam go przeważnie z odżywką, ale kilka razy byłam zmuszona użyć solo - dobrze oczyszcza, wygładza włosy, nie plącze, nadaje lekkiego blasku. Produkt w miarę wydajny i w dobrej cenie.

PLUSY:
+ w miarę przyjazny skład mimo obecności SLS
+ neutralny zapach
+ dobrze oczyszcza, wygładza, nadaje blasku
+ ma praktyczne opakowanie
+ wydajny
+ korzystna cena, szczególnie w promocji

Plącze włosy, mało wydajny

Kupiłam szampon po zabiegu keratynowym. Dopiero w domu zwróciłam uwagę, że szampon na SLS. Nie ma za to soli, więc jest w miarę bezpieczny.
Szampon słabo się pieni, trzeba go użyć dużo. Mam wrażenie, że nie domywa włosów. Mam po nim strasznie splątane włosy - mimo prostowanie keratynowego. Używam go z odżywką z tej samej serii, która dla mnie jest fantastyczna.

Bez parabenów ale z SLS

Kupiłam to cudo pod wpływem zachwytów w KWC.
Kupiłam i nie żałuję.
Szampon jak byk ma na opakowaniu zaznaczone że nie ma wskładzie ani parabenów, ani soli ani colorants/ Za to na drugim miejscu składu stoi SLS!Więc na początek mały zonk. ale teraz uczciwa relacja.

Szampony dzielę na te które podrażniają mi skalp, i te które krzywdy nie czynią.
ZAWSZE po myciu używam odżywki, maski, balsamu, serum. Nigdy solo.
Ale po keratynowym raz zrobiłam wyjątek.
Samo to niech świadczy o tym, że się zagalopowałam mając nadzieję że to wystarczy.
Mam włosy średnioporowe, zniszczone farbowaniem, wysuszone ciut ale ogólnie zadbane, Czyli ta wersja do włosów zniszczonych jest dla mnie optymalna.
Szampon słabo się pieni, niezbyt wydajny. Przyjemny zapach. Poręczna butelka z pompką.
Włosy są po nim nawilżone, ujarzmione, bez napuszenia, bez ulizu. Najlepiej mi w duecie z odzywkami typu Garnier GoodbyeDamage, Ultime Essence, Loreal Botanical, JMO wszystkie, Tołpa do farbowanych, Davines Curl.
W tym zestawie czyli po umyciu plus odzywka któraś z wymienionych włosy odżywione, błyszczące, z wigorem. Najgorzej zrobił mi bananowy Kallos= ohydny oklep i włoski jak ulizane strączki.
Podobnież Algi Kallosa. Rety beznadzieja to mało powiedziane, przyliz błyszczący jak przysłowiowy psi nabiał.