Pixie Cosmetics, Minerals Love Botanicals (Podkład mineralny w pudrze)

Pixie Cosmetics, Minerals Love Botanicals (Podkład mineralny w pudrze)

Pojemność 6,5 ml

Minerals Love Botanicals łączy ze sobą dwa światy: mineralny i roślinny. Unikalna kombinacja kryjących pigmentów mineralnych oraz wyselekcjonowanych substancji roślinnych (sproszkowanego bambusa oraz mączki owsianej), tworzy na skórze jedwabisty film mineralny, nadaje cerze naturalne, jednolite i nieskazitelne wykończenie. Niedoskonałości znikają, a twarz wygląda świeżo i naturalnie. Pomimo sypkiej konsystencji, zapewnia lekko kremowe odczucie gładkości na skórze, idealnie stapia się z cerą. Luksusowa formuła podkładu zawiera dodatkowo drobiny koloidalnego 24-karatowego złota, w dostępnej dla skóry postaci koloidalnej.

Mój ulubiony podkład mineralny

Bardzo długo szukałam swojego idealnego podkładu mineralnego. Również podkład Pixie nie wydawał się początkowo nim być, ponieważ po kilku godzinach zaczynał wyglądać na skórze bardzo źle, wycierał się z niektórych miejsc i wchodził we wszystkie załamania. Po kilku miesiącach przerwy postanowiłam dać mu drugą szansę, tym razem jednak nakładałam podkład innym pędzlem (kabuki zamiast flat top) oraz znacznie cieńszą warstwą i to okazało się strzałem w dziesiątkę! Poprzednie niepowodzenia był tylko i wyłącznie moją winą. Wystarczy bardzo niewielka warstwa produktu, żeby pięknie wyrównać koloryt. Skóra wygląda bardzo naturalnie i jeżeli nie 'grzebiemy' przy twarzy w ciągu dnia, utrzymuje się bardzo długo. Dodatkowo bardzo duża gama kolorystyczna każdemu pozwoli znaleźć coś dla siebie.

Chyba nie

Zakupiłam próbkę jakoś w listopadzie i miesiąc później całe opakowanie pełnowymiarowe, czego bardzo żałuję. Jak to minerał, jest cholernie wydajny, przez co próbka 3g starcza na bardzo długo. W zimie byłam z niego dość zadowolona, ładnie się utrzymywał, świetnie krył, kolor dobrano mi idealnie (obsługa sklepu internetowego zasługuje na brawa), jednak im na dworze robiło się cieplej, tym gorzej się sprawdzał. Zaczął wyglądać bardzo ciężko, ważył się, spływał, potwornie wchodził w zmarszczki na czole, nawet dobrze przypudrowany. Nie wiem jak ja go teraz wykończę, bo nawet w połączeniu z innym minerałem wybija się bardziej i okropnie wchodzi w zmarchy :/

bardzo dobry, ale trzeba się z nim polubić

Na początku ta formuła mnie zupełnie odrzuciła - w przeciwieństwie do Amazon Gold była odczuwalna na skórze jak ciężki płynny podkład, a ja tego naprawdę nie lubię. Potem się jednak zorientowałam, że nadrabia trwałością, kryciem i wykończeniem - pod tymi względami przewyższa Amazon Gold. Wygląda naturalnie, nie przesuwa się, nie schodzi sam ze skóry, dłużej się trzyma. Jeśli chodzi o to uczucie maski na skórze, to kwestia indywidualna - im więcej sebum się z nim połączy, tym bardziej będzie go czuć, dlatego warto zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, żeby się aż tak nie przetłuszczała, dobrze też zainwestować w puder Kapok, żeby dodatkowo ją zmatowić. Przy okazji poprawia stan skóry, zwłaszcza w porównaniu z podkładami płynnymi.
Kupiłam go za 56zł i uważam, że to dobra cena, 89zł to jak dla mnie nieco za dużo, ale będę go kupować tak czy owak, nawet jeśli podrożeje.

Jednak KWC!

Testowałam ten podkład przez kilka tygodni po tym jak zamówiłam próbki na stronie Pixie. To moje pierwsze minerały więc nie mam porównania z innymi firmami. Byłam pozytywnie zaskoczona, że podkład nie wysusza skóry, nie ściąga, wręcz przeciwnie skóra jest nawilżona i gładka po aplikacji. Nakładałam go zarówno na sucho jak i na mokro. W obydwu przypadkach prezentował się dobrze. Kolorystyka jest świetna, każdy znajdzie coś dla siebie. Początkowo wystawiłam mu słabszą opinię gdyż twarz świeciła mi się bardzo po dwóch godzinach od aplikacji. Jednak wystarczyło zmienić bazę pod makijaż i teraz jest idealnie! Jestem zachwycona efektem, krycie wystarczające, pięknie wyrównany koloryt. Po przypudrowniu podkład wytrzymuje na skórze cały dzień, nie roluje się i nie ściera. Jest to naprawdę produkt godny polecenia, tym bardziej że po odstawieniu podkładów drogeryjnych i przejściu na mineralne, stan mojej cery znacznie się poprawił.

Świetny

Pixie Cosmetics spotkałam przez przypadek, buszując po drogerii i szukając nowego podkładu. Pani konsultantka poleciła mi Pixie podkład mineralny w pudrze i zakupiłam małą próbkę, sceptycznie nastawiona. Miałam wcześniej epizod z innym podkładem mineralnym w tej formie i zakończyło się to niezbyt dobrze.
Jakie było moje zaskoczenie kiedy go przetestowałam!!!
Nakładałam go pędzlem typu flat top - na krem do twarzy, czasem na bardzo minimalna ilość kremu BB - krycie ma świetne, a twarz wygląda na promienna, zupełnie inaczej niż po malowaniu buzi fluidem. Nie narzekam na trwałość- nie zważył się, wygląda super (mimo że cera mi się przetłuszcza), nie ściera się płatami. Czasem (ale nie codziennie) jedynie użyję bibułki matującej w ciągu dnia.
Minerały zawarte w podkładzie działają i nie uczulają. Niedługo po zastosowaniu próbki zakupiłam pełnowymiarowe opakowanie - jestem bardzo zadowolona z tego produktu. Na dodatek jest super wydajny!!

Mój ci on!

Do podkładów mineralnych podchodziłam jak do jeża- po leczeniu hormonami mam straszną cerę i właściwie tylko porządna warstwa szpachly dawała szansę na wygląd przy którym moglam się pokazać ludziom. Przy zakupach w jednym ze sklepów internetowych dostałam próbkę podkladu pixie. Nie był to mój kolor, ale postanowiłam go wypróbować. Bylam zachwycona efektem, jaki dawał na twarzy i zamówiłam najpierw kilka próbek, żeby znaleźć swój odcień, a potem pelne opakowanie.
+ wybór kolorów!
+ bardzo wydajny
+ naturalny skład, nie uczula
+ na twarzy efekt drugiej skóry, nie widać, że mamy podklad na skórze
+ niespodzianki są zakryte
+ nałożony na matujacy puder trzyma się ok. 12 godzin
+ po kilku tygodniach zauważyłam poprawę stanu skóry

- oczywiście cena. Ale jest wart kazdej złotówki

Cudo w proszku!

Przy mojej mieszanej cerze, suchej na policzkach, bardzo suchej i wrażliwej przy kącikach ust, pod oczami oraz przy nosie ten podkład jest idealny! Porównując do podkładów mineralnych z Annabelle Minerals, LiliLolo ten podkład jako jedyny nie waży mi się na skórze i nie zjeżdża. W dodatku bez problemu można dobrać pasujący nam odcień, Panie z Pixie są niezwykle pomocne.
Przed nałożeniem podkładu skórę nawilżam kremem o lekkiej konsystencji, następnie puder glinkowy z Pixie i dopiero podkład. W miejscach, gdzie cera wydziela więcej sebum (czoło i broda) puder glinkowy nakładam flat topem 'wciskając' go w skórę - również powtarzam ten sposób aplikując podkład w tych miejscach.
Sposób nakładania podkładu - w zależności od ilości dostępnego czasu - pędzlem (flat top z Hakuro) lub gąbką Blend it.
Po tym podkładzie moja cera polepszyła się, wyskakuje coraz mniej wyprysków i szybciej się goją, a rozszerzone pory po nałożeniu podkładu wydają się lekko wyrównane.

Najlepszy podkład mineralny

Zacznę od tego, że minerały wymagają dość wygładzonej i nawilżonej cery, więc warto pracować nad jej wyglądem, dopiero wtedy przekonamy się jak ładnie potrafią wyglądać.
Ten konkretny podkład nie lubi wilgoci- najlepiej aplikowac go na suchą skórę pędzlem (zoeva 102, hakuro h54) lub blend it (inne gąbki są zbyt porowate). Podstawą są oczywiście cieniutkie warstwy. Polecam filmiki czarszki na temat aplikacji minerałów, no i oczywiscie pracę nad dobrą kondycją cery.

Tak ale tylko dla suchej skóry

Lubie testować nowe kosmetyki. Tym razem padło na Pixie Cosmetics. Podkład różni się od zwykłych minerałów. Jest mniej suchy i łatwiej się go nakłada. Nie podkreśla suchych skórek i pozostawia efekt zdrowej skóry. Niestety cała magia znika gdy po kilku godzinach spojrzymy w lustro. Pomimo użycia primera do cery tłustej i pudru wykończeniowego skóra mocno się świeci, a podkład zbiera się i warzy koło nosa oraz w zmarszczkach na czole. Niestety to zupełnie go dyskwalifikuje. Szczególnie, że producent nie zaznaczył że jest to puder tylko do cery suchej. Najgorszy podkład mineralny jaki miałam.

mało konkurencyjny na rynku

Sam produkt jest spoko, spełnia swoje zadaniem ale przy konkurencji, którą ma z innych marek mineralnych wypada całkiem blado. Polityka i PR do poprawki. Meh.

[EDIT 12/12]
Po tym jak trochę poćwiczyłam, okazało się, że leży mi idealnie. Moja skóra po prostu nie polubiła się z tym podkładem nakładanym na mokro. Gdy nakładam na sucho, jest świetnie. Znaczy przez jakieś 40 minut twarz jest bardzo pudrowa, co mi się nie podoba, ale potem jak podkład zaabsorbuje trochę łoju, robi się cudownie kremowy i naturalny. Wytrzymuje mi spokojnie cały dzień, ale nie wiem jak będzie przy czapkach, szalikach i częstych zmianach miejsca.
Najpierw byłam mocno sceptyczna, ale gdy już poćwiczyłam, to myślę, że zakupię duże opakowanie.
[PRO TIP]
Panie w kontakcie mailowym z tej firmy są bardzo miłe i pomocne, wskazały mi miejsca w mojej okolicy, gdzie mogę znaleźć produkty Pixie Cosmetics i pomagają w doborze koloru podkładu.

Najlepszy:)

Przygodę z podkładami mineralnym rozpoczęłam kilka lat temu ale dopiero w tym roku odkryłam markę Pixie Cosmetics. Przepadłam. Rozpoczęłam od wersji Minerals Love Botanicals. I po 1 użyciu zakochałam się :) Po prostu. Mam odcien creamy natural ( dla ułatwienia używam chanel vitalumie odcien 10 beige, guerlain ligerie de peau 01N) Do aplikacji używam pędzla typu flat top. Podklad Pixie zdetronizował moje wszystkie wysokopólkowe podkłady! Testuję jeszcze wersję Amazon i też mi się podoba.. zobaczymy

Dobry nawet bardzo

Plusy:
- dobre krycie
- kolory ładnie się stapiają ze skórą
- trwały
- znakomity skład
- nie zapycha skóry, co jest dla mnie mega ważne !!!!!!
- obsługa sklepu znakomita, wiele darmowych próbek :)
- polska firma (powód do dumy)

Kolor Creamy natural dla mnie ideał :)
Mentalna notatka dla samej siebie:
Barely beige - za jasny

Minusy:
- cena
- przy nakładaniu na mokro można porobić sobie plam