Powrót do natury, Roślinne naturalne mydło w kostce z Borowiną

Powrót do natury, Roślinne naturalne mydło w kostce z Borowiną

Borowina pobudza odnowę komórkową i wspomaga szybszą regenerację skóry, jest to bardzo silny naturalny antyoksydant. Naturalnie pobudza do produkcji włókien kolagenowych i elastynowych, dzięki temu dłużej możemy cieszyć się napiętą, jędrną, elastyczną i pozbawiona zmarszczek skórą. Działa przeciwzapalnie a także wspomaga procesy gojenia się,i zmniejsza skłonność do podrażnień.,Odtruwa i oczyszcza skórę, czyli przeprowadza jej naturalny detoks. W efekcie skóra pozostaje zdrowsza i przygotowana na przyjęcie aktywnych składników. Zawiera naturalną borowinę. Nie zawiera dodatków chemicznych: konserwantów, wybielaczy, wypełniaczy. Delikatnie myje i pielęgnuje skórę nie powodując podrażnień. W trakcie używania mydła mogą pojawić się pęknięcia, co jest zjawiskiem normalnym dla naturalnych mydeł

mydła
oczyszczające
kostka
w kostce
100 – 250ml
Skóra
normalna

Skład jest w trakcie moderacji.

• Sodium Palmate, Sodium Palm,Kernelate, Aqua, Sodium Chloride, Glycerin, Sodium Hydroxide, Peat, Mica, CI 77491, CI 77266,,Parfum, Limonene, Linalool.

Świetne mydło

Ostatnio coraz bardziej interesuję się kosmetykami naturalnymi. Wprawdzie wiele już się opinii naczytałam, że również w 100% organiczne produkty uczulają, jednak nie jest to mój przypadek. Zarówno moja skóra, jak i włosy, pokochały dobrodziejstwa natury.

To mydełko zakupiłam w zasadzie bez konkretnego powodu. Zainteresowała mnie jego barwa i opis na opakowaniu, pomyślałam więc, że je wypróbuję. I była to decyzja jak najbardziej słuszna!

Zacznę od tego, że mydełko jest bardzo twarde, tak więc nie robi się z niego ciapa po kilkukrotnym kontakcie z wodą. Pieni się umiarkowanie, ale wystarczająco, by się porządnie umyć. W dodatku ma ładny, stearynowy zapach z domieszką korzennej nuty. Starcza na bardzo długo, jego wydajność nie przestaje mnie zaskakiwać.

Uwaga jednak na umywalkę-wannę. Mydełko trzeba trzymać w zamkniętej mydelniczce, gdyż zostawia ciemny osad!

Co do samego działania, to z pewnością jest to doskonały produkt myjący. To, co mnie zdziwiło, to fakt, że po umyciu skóra ma tę typową, szorstkawą fakturę, ale nie jest w żadnym wypadku ściągnięta. Osobiście produktu używam do twarzy, również w charakterze kosmetyku do demakijażu. Moja cera bardzo polubiła borowinowe oczyszczenie - mydełko szybko zasusza krostki, wyraźnie zmniejsza ilość wyprysków. Nie zauważyłam, by wysuszało moją skórę, ale codziennie używam kremów, więc trudno mi wypowiedzieć się na temat jego działa w tej materii, gdyby było używane solo.

Chwilowo skutecznie zastępuje mi żele do twarzy - uczucie oczyszczenia po użyciu tego kosmetyku jest znacznie większe, niż w przypadku produktów płynnych.

Oczywiście drobnym minusem jest fakt, że szczypie w oczy, ale to domena wszystkich mydeł, wiadomo, iż przy ich stosowaniu trzeba uważać. Zauważyłam jednak, że ten konkretny produkt mimo wszystko nie podrażnia tak dramatycznie oczu, gdy się do nich dostanie. Przypuszczam, że to zasługa tego, że nie jest ono silnie perfumowane.

Borowinowe mydło polecam osobom z cerą z niedoskonałościami (wypryski, wągry), bo naprawdę dobrze oczyszcza, nie pozostawiając na skórze osadu, co z kolei przyczynia się do poprawy stanu naszej cery.

To naprawdę godny uwagi zawodnik w walce o gładką buzię bez "niespodzianek".

(Przypadkiem kliknęłam łapkę pod swoją własną recenzją. Mam nadzieję, że da sie to usunąć...)