Eveline, SPA! Professional, luksusowy balsam głęboko nawilżający `Pistacja i migdał`

Luksusowy balsam głęboko nawilżający łączy właściwości 5% urea i unikalnej kompozycji składników aktywnych, które zapewniają długotrwałe nawilżenie i chronią przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Bogata formuła o słodkim pistacjowo-migdałowym zapachu zmiękcza skórę, intensywnie odżywia i odbudowuje naturalną barierę ochronną naskórka.
Zaawansowane składniki aktywne:
- 5% urea długotrwale nawilża, zmiękcza i przyspiesza złuszczanie zrogowaciałego naskórka, pozostawiając skórę gładką i miękką w dotyku.
- Hydromanil tworzy na powierzchni skóry delikatny film chroniący przed utratą wody. Długotrwale nawilża, penetrując głębokie warstwy skóry i ograniczając transepidermalną utratę wody.
- Masło shea doskonale pielęgnuje suchą i bardzo suchą skórę, zapewniając odpowiedni poziom nawilżenia.
- bioHyaluron complex intensywnie i długotrwale nawilża, zapewnia spektakularne wygładzenie naskórka.
- Olejek kokosowy rewitalizuje, ujędrnia i uelastycznia skórę, zawiera naturalne antyoksydanty, dzięki czemu przeciwdziała procesom starzenia się.
- Olejek sojowy dzięki wysokiej zawartości witaminy E chroni przed stresem oksydacyjnym i skutecznie zwalcza wolne rodniki.
- Wyciąg z alg laminaria intensywnie i skutecznie ujędrnia oraz wzmacnia strukturę skóry, czyniąc ją gładką, elastyczną i sprężystą.

dobry

Lubię ten balsam ze względu na dobry poziom nawilżenia, jaki jest w stanie zaoferować mojej skórze już po jednej aplikacji. Balsam nie jest tłusty, idealny do zastosowania po kąpieli, świetnie sprawdza się nawet po depilacji, nie szczypie, nie podrażnia. Przy lekkiej konsystencji potrafi nieźle nawilżyć skórę i to długotrwale. Zostawia na skórze delikatny film, który daje wrażenie zdrowej, wypielęgnowanej skóry. Zapach intensywny, ale dla mnie jest całkiem przyjemny.
Balsam jest tani, łatwo dostępny, w wygodnej tubie. W jednym z marketów udało mi się kiedyś kupić wersję z pompką 400 ml.

Przyjemny

Naprawdę przyjemny balsam do ciała o niezłych parametrach pielęgnacyjnych.

+pięknie pachnie
+nawilża
+dobrze sobie radzi nawet zimą i z mocno przesuszoną skórą
+szybko się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy
+wydajny
+wygodne, higieniczne opakowanie w miękkiej tubie, dzięki której można go wykorzystać do samego końca.

Atak na powonienie

Kiedy zobaczyłam ten balsam w sklepie, moje amatorskie umiejętności analizy składu podpowiedziały, że to coś naprawdę fajnego, po skorzystaniu z kosmedopedii stwierdziłam, że w zasadzie są tam głównie emolienty utrzymujące w skórze nawilżenie i jeden składnik nawilżający, na masło shea raczej bym nie liczyła w tym kosmetyku - dopiero 9 miejsce na liście.

Kosmetyk bardzo szybko się wchłania. Praktycznie można od razu się ubierać po jego zastosowaniu. Niestety ma bardzo silny zapach. Oczywiście to sprawa indywidualna, ale w moim przypadku najsilniej wyczuwam nutę, która kojarzy mi się z chemicznymi środkami. Potem się ona ulatnia i zostaje zapach lekko perfumowany, ale na ubraniach zostaje.

Plusy produktu:
- częściowe nawilżenie,
- szybko się wchłania,
- dobrze się rozprowadza,
- wydajny.

Minusy:
- nie nadaje się do skóry bardzo suchej, mimo częściowego nawilżenia szorstkość pozostaje,
- bardzo silny, męczący zapach.

Niestety zakup wywołany słabym rozpoznaniem działania składników w składzie. Jestem już zmęczona tym nieszczęsnym kosmetykiem i cieszę się, że wyrzucam już to opakowanie do śmieci, zmęczyłam je i mam nadzieję przy następnym zakupie wybrać mądrzej.

Rewelacyjne nawilżenie

Balsam sprawdza się w pielęgnacji bardzo suchej skóry, której jestem posiadaczką. Niestety ma minusy, które sprawiają, że nie zakupię go więcej.

+świetnie nawilża skórę. Po porannym użyciu skóra nawilżona jest przez cały dzień
+szybko się wchłania
+nie powoduje podrażnień i uczuleń
+delikatnie kremowa konsystencja, łatwo się rozprowadza
+wygodne opakowanie

-strasznie intensywny, nieprzyjemny zapach. Po czasie przypomina mi zapach samoopalacza
-zostawia lepką warstwę na skórze, której nie toleruję

Przez wady używam go okazjonalnie, gdy moja skóra jest w na prawdę złym stanie. Mimo to, polecam go ze względu na działanie.

bardzo intensywny zapach

Niestety nie polubiłam się z tym balsamem.
Przede wszystkim ma mocny, intensywnie słodki zapach, który na dłuższą metę jest po prostu męczący. Dodatkowo zapach ten jest bardzo trwały, pozostaje na ciele na wiele godzin- z tego względu używam go tylko wieczorem, nie stosuję po porannym prysznicu z obawy, że gryzłby się z moimi perfumami…

Drugą cechą, która dyskwalifikuje dla mnie ten kosmetyk to konsystencja. Balsam jest dość rzadki i długo się wchłania. Co najgorsze- zostawia na ciele taką lepką warstewkę, której nie lubię. Mam wrażenie, że się cała kleje.
Używanie kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała jest dla mnie nie tylko obowiązkiem, ale również swojego rodzaju przyjemnością/relaksem po ciężkim dniu. Dlatego ważne dla mnie jest, aby ich użytkowanie było jak najbardziej przyjemne.
Balsam Eveline Pistacja i Migdał niestety do przyjemnych w stosowaniu nie należy.

Produkt jednak ma swoje zalety i dlatego na pewno wykorzystam go do końca.
Przede wszystkim dobrze nawilża skórę. Jest ona miękka, dobrze odżywiona i co ważne efekt ten nie utrzymuje się tylko przez chwilę. Zanim zaczęłam stosować ten balsam moja skóra była niestety przesuszona po zimie, dzięki niemu jest teraz dobrze nawilżona, pozbyła się też szorstkich miejsc na łydkach.

Balsam sam w sobie nie jest więc zły- działa zgodnie z opisem producenta. Mi jednak te dwie wady wymienione na początku recenzji na tyle przeszkadzają, że raczej już po niego nie sięgnę ponownie.