Estee Lauder, Perfectly Clean, Multi-Action Toning Lotion/Refiner (Tonik odżywczo - złuszczający)

Dokonaj przemiany swojej skóry dzięki temu rewitalizującemu tonikowi 2 w 1, który jednocześnie odżywia i złuszcza skórę. Jego delikatna formuła ochronna działa jako tonik, który odżywia i wyrównuje skórę. Jako produkt oczyszczający, usuwa suche i ziemiste komórki naskórka. Wielofunkcyjna formuła działa bez wysuszania skóry. Odkrywa jaśniejszą i gładszą cerę. Skóra wygląda zdrowo, świeżo i promiennie.
Sposób użycia: Po oczyszczeniu, przetrzyj twarz płatkiem kosmetycznym nasączonym tonikiem rano i wieczorem. Omijaj okolice oczu.

Cera
normalna
w butelce
płyn
>100ml

Robi to, co powinien robić.

Mam 25 lat, cerę suchą, wrażliwą, skłonną do alergii i w bonusie AZS.
Tonik kupiłam w porozumieniu z panią dermatolog. Akurat potrzebowałam produktu, który zadziała jak kwasy, jednak z racji pory roku (początek września, a więc koniec lata) zabieg musiał poczekać.
Tonik kupiłam po przeczytaniu składu, jest naprawdę dobry - ekstrakty z alg, ekstrakt z ryżu, z bambusa, z oczaru wirginijskiego i wiele innych cudów. Alkohol jest tutaj konieczny, pełni rolę rozpuszczalnika dla substancji aktywnych i dodatkowo przyczynia się do złuszczania skóry.
Nie bez powodu wyraźnie zaznaczono, aby omijać okolice oczu - nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek mógł przemywać nim oczy, rany boskie!
Ale, wracając do samego produktu - opakowanie jest naprawdę piękne, luksusowe, zamykane złotą zakrętką. Otwór w butelce jest idealny, niezbyt duży, dozuje odpowiednią ilość toniku.
Zapach-cóż, czuć nieco alkohol, ale bez przesady, nie mamy efektu gorzelni, zresztą, chwilę po aplikacji się ulatnia i zostaje przyjemny, delikatny, odświeżający aromat.
Toniku używałam wyłącznie na noc, zużyłam jedno opakowanie jako uzupełnienie kuracji złuszczającej i zrobiłam sobie od niego przerwę.
Robił to, co powinien - przywracał skórze odpowiednie pH, łagodził uczucie ściągnięcia i napięcia, nie podrażnił (a przecież ma alkohol), nie uczulił, nie zapychał porów.
Po miesiącu codziennego stosowania widziałam pierwsze efekty- skóra była promienna, jakby napompowana od wewnątrz, pełna blasku i życia, o równomiernym kolorycie, porów nie zanotowałam, niedoskonałości również.
Zapomniałam o suchych plackach i skórkach, cera wyglądała rewelacyjnie.
Przygotowywał skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych- używałam go z serum ANR oraz peelingiem na noc z kwasem migdałowym z Iwostinu. Na dzień stosowałam tonik z Biodermy oraz obowiązkowo krem z SPF50.
Tonik wystarczył mi w sumie na 3 miesiące, za tą cenę (90 zł) jest to wydajność zadowalająca, zwłaszcza biorąc pod uwagę działanie.

Reasumując- jest to bardzo dobry kosmetyk, działający zgodnie z opisem producenta. Miał odżywiać, regenerować i delikatnie złuszczać- i dokładnie to właśnie robi. W połączeniu z delikatnym kremem z kwasami daje bardzo dobre efekty i na pewno jeszcze go kupię, właśnie w celu przeprowadzenia domowej kuracji, choć podkreślam nawet i takie działania nie zastąpią profesjonalnego zabiegu z kwasami! Nie ma co oczekiwać cudów na kiju, jeśli podejdziemy do tego typu produktów z rozsądkiem, na pewno się nie zawiedziemy.

Polecam, z rozwagą oczywiście!

nie nie nie

Tonik na szczęście dostałam w prezencie. Gdybym kupiła go sama bylabym zapewne bardzo zła. Nie robi nic dobrego a przez zawartość alkoholu mam wrażenie że wręcz wysusza skórę. Zapach jest lekko alkoholowy, niezbyt przyjemny. Nie dam rady zużyć do końca opakowania.

Tonik EL, czyli jak sprzedć bubel za wysoką cenę

Spokojnie podobnej jakości kosmetyk można dostać za 1/5 tej ceny. Poważnie. Jedyne, za co się płaci, kupując ten tonik, to marka. Po otworzeniu tak śmierdzi alkoholem, że wykręca nosek w drugą stronę. Nadmienię, że kosmetyk kupowałam w Sephorze, więc nie ma mowy o niewiadomym pochodzeniu.

Na plus:
- powiedzmy, że tonizuje.

Na minus:
- stosunek ceny do jakości - za tę cenę można kupić pięć opakowań podobnych toników,
- niepraktyczne opakowanie (bez dozownika, w efekcie trudno nalać na wacik odpowiednią ilość),
- przesusza skórę,
- podrażnia.

Nie kupię go nigdy więcej. Żal mi każdej złotówki na niego wydanej.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 pełne opakowanie