Avon, Naturals, Honey & Jojoba Oil, Treatment Mask (Maska wygładzająca `Miód i jojoba`)

Avon wygładzająca maska do włosów z ekstraktem z miodu i olejkiem jojoba Naturals jest przeznaczona do włosów suchych i zniszczonych, wygładza i odżywia, nawilża włosy, ułatwia rozczesywanie oraz nadaje włosom miękkość i blask. Miód nawilża, wygładza, odżywia. Olejek jojoba ma działanie antyoksydacyjne, które chroni włosy przed działaniem wolnych rodników, pielęgnuje skórę głowy i dodaje włosom blasku. Olejek jojoba pomaga nawilżyć i ukoić skórę głowy i wzmocnić włosy, nadając im miękkość i elastyczność.

Maska AVON

Zalety:
- maska o ładnym zapachu
- lekka, musowa konsystencja
- ułatwia rozczesywanie włosów
- zapobiega plątaniu włosów
- dzięki niej włosy odzyskują miękkość i sypkość

Wady:
- działa jak odżywka
- nie nawilża
- nie wyzwala blasku
- zawiera bardzo dużo alkoholu

Dobra maska regeneracyjna

Zamówiłam tą maskę w związku z chęcią wygładzenia moich suchych włosów. Okazała się być maską na zasadzie "ok, niczego nie urywa".

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Maska ma bardzo wygodne opakowanie - słoiczek pozwalający na wyjęcie do końca produktu. Sam produkt jest kremowy, nie przecieka przez palce. Przyjemnie się nakłada.

Maska bardzo przyjemnie i kremowo pachnie.

Czy wygładza włosy? Nie zauważyłam mega efektu, ale jest ok. Suche pasma potrzebują dodatkowej porcji wygładzacza, ale jest ok. Poza tym maska ładnie nawilża i regeneruje włosy. Ma w sobie potencjał. Moje włosy lubią proteiny miodu czy olejki i ta maska spełnia ich oczekiwania w tej kwestii. Jednak jeśli chodzi o wygładzenie to nie jest do końca to co bym oczekiwała. Tu bardziej włosy wolą jedwabne odżywki (w stylu kuracji jedwabnej z Isany - niestety wycofanej). Ale maska jako regenerator mi się bardzo podoba. Czuję więc nawilżenie czy miłe dla włosów wygładzenie.

Będę ją kupować ze względu na działanie nawilżająco - regenerujące. Maska poza tym jest niezbyt droga i ma wygodne opakowanie. W tym przypadku jestem na tak, ale działanie nie wygładzające.