Sparkling Clean, Mattifying Oil-Control Lotion

Sparkling Clean, Mattifying Oil-Control Lotion

Tonik matujący dla cery tłustej - odświeżający tonik natychmiast oczyszcza skórę i zapewnia kontrolę nad wydzielaniem sebum przez wiele godzin dzięki absorbującym tłuszcz pudrom. Eliminuje połysk, przygotowuje skórę na przyjęcie pozostałych składników pielęgnacyjnych. Cała seria Sparkling Clean została stworzona specjalnie aby zaspokoić potrzeby tłustej skóry, zawiera składniki kontrolujące produkcję sebum oraz oczyszczające wyciągi roślinne, substancje nawilżające i łagodzące podrażnienia.

Oczyszczające składniki to trawa cytrynowa, ogórek, kwiat lotosu.

Ponieważ tonik jest dwufazowy, należy go wstrząsnąć przed użyciem.

Bez rewelacji

Kupiłam tonik zachęcona dwufazową formułą. Proszek i płyn w jednym. Fajnie zmywa resztki makijażu, lekko odświeża. Co do efektu matowienia, nie widze szczególnej różnicy w porównaniu z innymi tonikami, także podstawowe zadanie nawyraźniej nie zostało zrealizowane. Może latem bardziej współpracuje ze skórą.
Zapach jak dla mnie żaden odrażający, jak ktoś kąpał raz wżyciu psa może mu się ten zapach skojarzyc z szamponem dla sierściucha :)
Cena lekko wygórowana (110zł). O wiele bardziej wolałam clinique II który kosztuje połowe mniej a działa świetnie.
Troszke ponarzekam co do właściowości pielęgnujących, nie ma w składzie alkoholu, ma przyjazne składniki ale moja skóra ich nie odczuwa. Odkąd go używam mam troche więcej zaskórników niz przy clinique-u.
Niezły tonik, ale nie cudotwórca.
Niedopracowany jak dla mnie.

Używam tego produktu od:3 tyg
Ilość zużytych opakowań:w trakcie

POLECAM

Bardzo go lubie:) Kupilam go dla odmiany po bezalkoholowym Clarinsie no i ze wzgledu na sklad. Lubie jak kosmetyk ma w sobie cos poza alkoholem i parabenami;);) Ten ma glinke,wyciagi roslinne,ktore pewnie lagodza dzialanie alkoholu. Jak dla mnie tonik jest idealny,bardzo dobrze odswieza cere-bo tego wlasnie oczekuje od toniku. Nie zastanawialam sie nad matem,bo nie o to mi chodzi...mysle,ze cudow nie powoduje;)Trwalosci makijazu tez raczej nie przedluza,jednak bardzo milo pielegnuje buzke,doczyszcza i tonizuje-a co najwazniejsze nie przesusza:)

Używam tego produktu od:pare miesiecy

Świetny!

Toniku używam po zmyciu twarzy żelem z tej samej serii i tak samo jestem nim zachwycona! Świetnie odświeża, matuje buzię, ale nie wysusza skóry. Twarz przez długi czas pozostaje uspokojona - nie powoduje nadprodukcji sebum. Powiedziałabym, że tonik nawet nie tyle matuje, ile właśnie reguluje, bo jak już wspomniałam, absolutnie nie wysusza. Co do zapachu - nie uważam, aby był on odpychający, dla mnie jest po prostu nijaki, taki "bezpłciowy", ale to naprawdę nie jest żaden problem, bo ulatnia się natychmiast i dosłownie po kilku sekundach nie czuć kompletnie nic. Zresztą nawet gdyby tonik śmierdział, to przy jego działaniu kupowałabym go nadal:)) Gorąco polecam!

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam ile - ok. 5-6 dużych

Smokey eyes H&M

rewelacja,jeden z ulubionych!

Toniku używam namiętnie od kilku miesięcy, ponieważ jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek miałam. Zostawia skórę odświeżoną, gładziutką, świetnie nawilżoną. Trzyma w ryzach sebum, ale nie przesusza buźki. Kompletnie nie mam pojęcia, o co chodzi z tym zapachem, bo on naprawdę nie pachnie jakoś okropnie. Po prostu nie jest to kosmetyk perfumowany, zapach może nie jest jakiś szczególnie piękny, ale wydaje mi się dość neutralny i jest odczuwalny tylko w momencie przecierania twarzy tonikiem, ponieważ natychmiast się ulatnia. Oczywiście, jeżeli ktoś jest przyzwyczajony do perfumowanych kosmetyków, to "doznania zapachowe";) mogą nie być jakieś szczególnie powalające, ale mnie osobiście zapach nie przeszkadza. Określiłabym go jako "nijaki", ponieważ nie jest ani typowo roślinny - apteczny, ani nie śmierdzi, ani nie pachnie - na pewno nie jest taki jak np. krem Clinique Repairwear dla cery 1,2, czyli kwaśny i nieprzyjemny, ale też nie jest taki jak ten sam krem z numerkiem 3,4 czyli intensywny, ziołowy, "apteczny". Mnie niesamowicie podoba się jego działanie i nawet gdyby śmierdział, to i tak bym go kupiła:) Gorąco polecam, ale jeżeli ktoś ma bardzo wrażliwy nosek i lubi kosmetyki mocno perfumowane, to można zaopatrzyć się na próbę w jakąś odlewkę, żeby uniknąć rozczarowania.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
Ilość zużytych opakowań: kilka

Okropnie śmierdzi!

Kurcze tak śmierdzącego kosmetyku jeszcze nie używałam :( Może i buzia jest lekko zmatowiona, choć moim zdaniem bardziej nawilżona, natomiast aplikacja tego toniku jet nieprzyjemna ze względu na fetor jaki ten tonik wydziela, coś strasznego!
Jestem rozczarowana!

Używam tego produktu od:1 mieś
Ilość zużytych opakowań: 1/3

Pomyłka!

Jestem sama sobie winna - a raczej winic powinnam swa głupotę. Rzadko który wysokopółkowy tonik naprawdę mi sluży, zresztą co jak co - ale na tonik naprawdę nie trzeba wydawać aż takiej sumy... Skusiłam się na niego na początku wakacji, kiedy to zawsze kupuje jakiś nowy tonik matujący. Hasło nowość mnie zwiodło na tyle że nie sprawdziłam składu... No ma alkohol na poczesnym miejscu. Ma również dużo innych sensownych składników, ale niestety ten alkohol jest moim zdaniem zbędny. O dziwo, nie wysuszył mi aż tak strasznie skóry. Mat jak mat - myślę że trochę pomaga w jego utrzymaniu, dobrze oczyszcza cerę, ieco orzeźwia. bardzo wydajny, ma działanie antybakteryjne. Ale nie służy mi za bardzo, trochę za mocno ściąga, obiecywanego efektu nawilżania brak. Chyba to już nie moja kategoria wiekowa jednak. W sumie średniak jakich mało, zwłaszcza za tę cenę. Najgorszy jest dla mnie jednak zapach - wstrętnego zgniłego melona - po prostu nie mogę znieść (toniki Lancome przynajmniej ładnie pachną). Na nieszczęście nie chce mi się skończyć. Ogólnie nie polecam, można znaleźć równie dobrze oczyszczający tonik za znacznie niższą cenę.