Sensodyne Classic

Sensodyne Classic

Specjalistyczna pasta dla nadwrażliwych zębów. Zawarty w niej chlorek strontu zwiększa naturalną zawartość wapnia i jednocześnie zamyka odsłonięte kanaliki zębiny zapobiegając przedostawaniu się do zakończeń nerwowych bodźców wywołujących ból. Nie zawiera fluoru.
Codzienne używanie pasty Sensodyne C:
- uśmierza ból nadwrażliwych zębów,
- czyści i łagodnie chroni zęby i dziąsła,
- długotrwale odświeża oddech

Cena: 9,50 - 11 zł / 75 ml

z fluorem
50-100ml

Prawie KWC

Nie mogę używać past z fluorem, bo robią mi się na zębach bardzo białe ciapki i plamki, które prędzej czy później mogłyby zacząć po prostu odpadać i miałabym pięęęęękną próchnicę. Z tego powodu bardzo długo szukałam idealnej pasty bez fluoru. Jest ciężko, bez fluoru są pasty albo dla dzieci, albo ziołowe pasty, które niezbyt odświeżały i ogólnie miałam wrażenie, że zęby nie są czyste. Sensodyne Classic ze mną została. Dlaczego?

1. Smak - na początku go nie znosiłam, teraz mi nie przeszkadza. Można się przyzwyczaić.
2. Odświeżanie - też na początku wydawało mi się, że nie odświeża tak jak inne pasty, ale to złudne wrażenie. Fakt, inne pasty fluorowe typu blendamed, signal itd. mają mocno miętowy smak i zaraz po umyciu aż czuję chłód w ustach, ale po krótkim czasie to uczucie mija. Z sensodyne tego nie ma - nie czuje się takiego mocnego odświeżenia, ale trwałość efektu jest niesamowita. W tej chwili, kiedy myje zęby inną pastą już po niecałej godzinie czuję, że mój oddech jest nieświeży.
3. Mycie - dobrze się pieni, skutecznie myję, usuwa osad. Dobrze radzi sobie też z myciem języka :)
4. Eliminuje nadwrażliwość zębów.
5. I dla mnie najważniejsze - nie ma fluoru, więc nie powstają ciapki na zębach i koloryt się wyrównuje.

Jedyny problem, jaki mam z tą pastą, i za to odejmuje gwiazdkę, to to, że niestety nieszczególnie wybiela. Piję dużo kawy i herbaty i niestety odbarwia mi to zęby. Na to sensodyne classic nie pomoże w ogóle :/

Cena jest dość wysoka, ale jeśli szukamy pasty bez fluoru jest to właściwie jedyny w tej chwili wybór na rynku. Szkoda, że jest dostępna tylko w aptekach.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: wiele

kupie ponownie

Spodziewalam sie, ze pozbede się nadwrazliwosci zebow zdecydowanie szybciej. Czesto zmieniam pasty, ale teraz zdecydowalam sie na nia, gdyz zalozono mi aparat staly. Cale opakowanie starczylo mi na dwa miesiace, a myje zeby po kazdym posilku. Zaczelam ja stosowac znow ze wzgledu na wrazliwosc zebow, aczkolwiek efekt jest, slaby, ale zauwazalny - dopiero po prawie dwoch miesiacach stosowania. Co do odswiezania oddechu, to srednio z tym, ale od tego mam płukanke. Kolor rózowy pasty, okropny smak. Czesto mam wrazenie, ze nie domylam zebow. Kupie ponownie, bo regularne stosowanie chroni moje zabki przed nadwrazliwoscia.

Używam tego produktu od: bardzo dawna
Ilość zużytych opakowań: duzo

raczej nic specjalnego

Długo mi ta pasta po głowie chodziła i zawsze decydowałam sie ostatecznie na inne ale pewnego dnia w końcu ją kupiłam. Ogólnie się zawiodłam bo myślałam że znalazłam paste o podobnym działaniu jak mój ulubiony elmex ale się niestety pomyliłam.
Jak dla mnie najwiekszym minusem jezt smak pasty który jest wręcz gorzki i nieprzyjemny, szczególnie rano, nie podoba mi sie także różówy kolor.
Działanie jest podobne jak pzreciętnej pasty więc nic specjalnego.
Ogólnie nie polecam.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

kosmetyki rituals

Nie kupię więcej

Kupilam ją, bo zapomniałam zupełnie, że już kiedyś próbowałam pasty Sensodyne, ale innej wersji. Oto moje spostrzeżenia:
1. Nie zauważyłam, żeby zmniejszała wrażliwość zębów.
2. Ma niedobry smak.
3. Jest dość mało wydajna.
4. I droga.
5. A do tego ma małą pojemność - tylko 75 ml.
6. Mały plusik za oferowanie wersji bezfluorowej.

przecietna

Faktycznie jest bardzo lagodna,co sluzy wrazliwym zabkom (nie podraznia),ale nic poza tym.
Na pewno nie odswieza oddechu,ma jakis dziwny smak-taki bezplciowy.
Cena-jest to jest jedna z drozszych past.
Dodam tylko,ze do kupna zachecila mnie marka jak i rowniez wczesniej zakupiona z tej samej firmy pasta wybielajaca (do niej nie mam zastrzezen).