Alterra, Bio - Granatapfel, Intensiv Serum (Serum do intensywnej pielęgnacji twarzy z granatem)

Serum do intensywnej pielęgnacji Alterra jest przeznaczone do skóry suchej i bardzo suchej. Formuła składników, takich jak olej z pestek granatu, żel z aloesu i kwas hialuronowy zapewnia skórze nawilżającą pielęgnację i może pomóc chronić ją przed wysuszeniem.

fajny produkt

Uważam, że serum to jest bardzo fajnym produktem. Jest lekkie, nie zapycha, ujednolica koloryt skóry i bardzo dobrze nawilża. Ma dość specyficzny zapach, ale można się do niego przyzwyczaić i nawet polubić. Jest wydajne, zapakowane w wygodne opakowanie i przystępne cenowo. Ma przyjemną konsystencję i idealnie nadaje się do używania wieczorem czy pod makijaż. Polecam, sama chętnie sięgnę po niego ponownie.

Idealny nawilżacz

Serum kupiłam, bo zafascynowała mnie ta seria, głownie swoim zapachem, Okazało się być bardzo dobrym produktem do nawilżenia skóry. Po nałożeniu czułam dużą dawkę nawilżenia. Pozostawia troszkę lepką warstwę, która po jakimś czasie się wchłania. Rano skóra jest nawilżona, zregenerowana. Serum jest wydajne, tylko tak niespodziewanie się kończy. Cena jak na serum jest tanie, dostępne w Rossmannie. Tylko ostatnio, coś go nie widzę w sprzedaży. Czyżby go wycofali...?

Najpierw cud, później nic

Gdy po raz pierwszy nałożyłam to serum na twarz to oczekiwałam nawilżenia i czegoś do urozmaicenia pielęgnacji. Po kilku zastosowaniach moja twarz wyglądała jak po Photoshopie, autentycznie! Nie miałam pojęcia co się stało, wszystkie przebarwienia i zaczerwienienia zniknęły a drobne pozostałości po wypryskach się zagoiły. Do tego moja twarz wyglądała promiennie i nawet kilka dni nie potrzebowałam podkładu, bo byłam zadowolona z mojej cery. Już myślałam że znalazłam cudo, a tu niestety po tygodniu czar prysł cera wróciła do stanu poprzedniego i niestety bardzo się zawiodłam. Niestety już nie zauważam spektakularnego nawilżenia, ani żadnego innego efektu. Trochę denerwuje mnie galaretkowa konsystencja tego produktu i jego zapach.

Dlaczego zniknęło... :(

Najlepsze serum, z jakim miałam do czynienia. Zastępuje i bije na głowę wszystkie kremy jakie miałam. Pierwszy raz, gdy wstaje rano, moja skóra wygląda tak zdrowo i nie ma żadnych suchych skórek. Serum to dla mnie zbawienie, cały dzień bez żadnych złych reakcji.
Wydajność ogromna, chociaż nie możemy przez zakryte opakowanie tego kontrolować. Zapach jak dla mnie na dłuższą metę jest już męczący, ale po chwili się ulatnia, zresztą przy tak cudownym działaniu zapach nie gra żadnej roli.
Żałuję, że wycofane jest z Rossmana. Po tylu latach znalazłam coś, co odpowiada mi w 100% i nagle zniknęło. Minus dla Rossmana za zaserwowanie czegoś ponad i następnie wycofanie.
Mam jeszcze jedno opakowanie, a co zrobię później... nie wiem

Bubel

Minusy tego serum to uczucie ściągnięcia po użyciu, nie nawilża, nie nadaje się pod makijaż, waży się na twarzy. Zapach alkoholowy.
Na plus zasługuje opakowanie i dozownik.
Nie kupie ponownie.

Słabiutki

Niestety nie spełnia oczekiwań producenta - bardzo słabo nawilża, pozostawiając do tego lepką warstwę na buzi, roluje się. Tak jak cała seria z granatem ładnie pachnie, ale to jedyny plus. Więcej nie kupię.

Kolejne godne uwagi serum Alterry.

Nie wszystko tej marki mi się podoba, niektóre produkty są naprawdę super, ale Alterra potrafi też tworzyć niesamowite buble. Nie mogę jej jednakże odmówić uznania za formuły serum. Przetestowałam już 3, nie wszystkie są dostępne w polskich Rossmannach, za to wszystkie są świetne i nie robione na jedno kopyto, różnią się składem, konsystencją oraz działaniem, ale każde przypasowało mojej cerze, są niebywale lekkie, nietłuste i nie powodują powstawania wyprysków, do których mam ogromne skłonności i z tego powodu już dawno zrezygnowałam z formuł emulsyjnych. U mnie serum nie może być tylko produktem nakładanym pod inne kosmetyki, ale musi kompleksowo działać, zastępować także krem, bo co za dużo warstw, to w moim przypadku bardzo niezdrowo. Powinno odpowiednio nawilżać i nie przetłuszczać, ani nie obciążać skóry, dobrze się wchłaniać, nie zawierać substancji szkodliwych, ani zbyt wielu tłuszczy i nie kosztować majątku. Te wszystkie oczekiwania spełniają serum Alterry.

Długo, bo chyba ze 2 lata stosowałam wersję z orchideą, dopóki jej nie wycofano z Polski. Wprowadzono na jej miejsce wersję z granatem i bardzo się bałam, że się u mnie nie sprawdzi, ponieważ jest dedykowana cerze suchej. Na szczęście okazało się, że granat jest bardzo fajny, nawet nie wiem, czy nie lepszy od orchidei, a na pewno nie gorszy. Być może do cery suchej nada się jedynie, jako produkt dodatkowy przed nałożeniem kremu, ale dla cery tłustej jest po prostu w sam raz, jako kosmetyk 2, a nawet 3 w 1, ponieważ z powodzeniem stosuję go również pod oczy i bardzo się sprawdza, nigdy ich nie podrażnił.

Produkt ma konsystencję płynno-żelową, mleczną, lekko przejrzystą, po rozsmarowaniu wodnistą. Błyskawicznie się wchłania w moją skórę, wystarczy jedna pompka, jest wydajne. Od razu nawilża i nawilżenie przy moim tłustym typie cery utrzymuje się długo, nawet w Zimie dawało radę. Jest świetne pod makijaż, spowalnia przetłuszczanie skóry, uspokaja gruczoły łojowe, samo w sobie w ogóle skóry nie obciąża, nie rozszerza porów, nie pozostawia świecącej warstwy, skóra jest miła w dotyku, lekko napięta i wygładzona. Lubię też to serum stosować z kolagenem.

Ponadto zauważam, że wyraźnie przyspiesza regenerację uszkodzonego naskórka, wspomaga gojenie drobnych wyprysków i łagodzi podrażnioną skórę po depilacji. Alkohol w składzie w ogóle się nie ujawnia, nie czuję go ani nosem, ani "w dotyku".

To jak dla mnie najlepszy, drogeryjny kosmetyk do podstawowej pielęgnacji twarzy, dorównuje naturalnym górnopółkowcom, a nawet jest od kilku z nich lepszy.

Opakowanie jest w porządku, fajne, zgrabne, chociaż wolałabym przezroczyste. Pompka jednakże nadrabia za wszelkie niedogodności. Dobrze dozuje pożądaną ilość, nie jest zbyt czuła na nacisk. Ponadto posiada blokadę i jeszcze dodatkowo zatyczkę.

Jedyne co mi przeszkadza, to zapach. W ogóle nie przepadam za zapachem kosmetyków z granatem Alterry, również tych do włosów, zalatują mi tanim proszkiem do prania i jednocześnie czymś skwaśniałym. Działanie jest jednakże ważniejsze i można przeboleć, na szczęście szybko się ulatnia lub nos się po prostu po chwili przyzwyczaja.

Uważam, że warto dać szansę temu kosmetykowi, zwłaszcza, jeśli jest problem z doborem pielęgnacji i znalezieniem kosmetyku, który by działał i jednocześnie nie pogarszał kondycji skóry (u mnie jest to bardzo duży problem).

Sredniak do bólu

Skusiła mnie cena tego produktu i to ,ze jest z naturalnych skladników. Na poczatku byłam nim zachwycona bo opakowanie bardzo praktyczne , pompeczka wiec i higieniczne niestety dla suchej skóry nie nadaje się na dłuższa mete

plusy
- opokowanie z pompką
- skład
- lekka formuła
- przy cienkiej warstwie szybko się wchłania
- wydajny

minusy
- nie nawilża za bardzo
- przy grubszej warstwie roluje sie
- pozostawia lepką warstwe
- niektóre podkłady jakby sie na nim slizgaly i przez to uwidaczniaja sie pory
- skraca trwałośc podkladu

Mimo jego wad nie wiem czy nie kupię go ponownie bo jednak skład dobry i cena niska jednak jedynie by go uzywać na noc i pod bardzo tresciwy krem lub olejek

Używam tego produktu od: prawie 4 miesiące

Będę szukać dalej.

Zacznę od niewątpliwych plusów:
- duża dostępność
- przystępna cena
- poręczne opakowanie
- lekka konsystencja, dobrze się wchłania
- naturalne składniki
- wydajne.
Teraz coś, co może być zarówno plusem, jak i minusem:
- intensywny zapach
Na koniec minus, subiektywnie:
- nie nawilża wystarczająco dobrze (przynajmniej w moim odczuciu, ale mam bardzo suchą, wymagającą skórę..).
Podsumowując - warto wypróbować, ale zapewne nie każdemu będzie odpowiadać.

Używam tego produktu od: 3 i pół miesiąca

bardzo dobre

Opakowanie jest estetyczne i poręczne. Plus za pompkę, ,minus za nieprzezroczyste opakowanie. Ja zauważam fajnie nawilżoną skórę. Zapach może nie do końca mnie przekonuje, ale zaraz się ulatnia, więc nie ma tragedji :)

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Mam mieszane uczucia

Bardzo lubię olejek z tej serii, krem do mycia twarzy też więc i serum musiałam wypróbować.

Cena i regularna i w promocji jest stosunkowo niska.

Opakowanie jest estetyczne i poręczne. Plus za pompkę, która dokładnie odmierza produkt, minus za nieprzezroczyste opakowanie.

Samo serum ma postać glutowatego żelu(przepraszam za określenie ale tak to właśnie wygląda), jest półprzezroczyste, w kolorze kremowym. Serum jest absolutnie nietłuste, raczej lekko kleiste. Zapach owocowy, świeży, typowy dla tej serii.

Pierwsza kwestia - jak poprzedniczki zauważyłam, że serum dziwnie "zakleja" skórę. Robi się ona jakby taka "przyduszona", mało fajne uczucie. Ale da się to zniwelować nakładając mniejszą ilość serum (przy pierwszym razie nałożyłam na twarz dwie pompki - mocno odradzam. Lepiej jedną albo nawet pół), nakładając serum na zwilżoną twarz (polecam tonik w sprayu) lub mieszając serum z olejkiem (zupełnie niezależnie od recenzji w KWC wpadłam na ten sam pomysł;)) z tej serii albo jakimś innym. Można zastosować wszystko na raz, można stosować jedną metodę. Ja stosuję zazwyczaj 2 pierwsze "myki", z olejkiem mieszam tylko na noc.

Na serum nakładam jeszcze krem, samo serum to dla mnie zwyczajnie za mało.

Serum faktycznie dodaje ekstra dawkę nawilżenia, wygładza skórę, rozjaśnia ją, nieco koi. Samo serum jest raczej z gatunku nawilżających niż mocno odżywczych czy natłuszczających więc spokojnie nadaje się pod makijaż.
Działanie nie jest złe ale nie jest też rzucające na kolana. Na moją twarz zdecydowanie lepiej działa serum hialuronowe z Marion (hit!) plus olejek. A tutaj...tak sobie.

Używam tego produktu od: miesiąc z hakiem
Ilość zużytych opakowań: jedno napoczęte, niestety nie wiem ile zużyłam ale podejrzewam, że niewiele

bardzo fajne

Bardzo,bardzo fajne serum. Choc skierowne jest do cery suchej i bardzo suchej rewelacyjnie czerpie z niego rowniez moja tłusta, gruba skora.
Stosuje je co druga noc na przemian z kombinacja wody teramlej z olejkiem Nuxe.
Przede wszystkim rewelacyjnie nawilza skore. Czyni ja gładka i miekka, az chce sie dotykac. Nie wiem juz co ta sa suche skorki.
Lekko zweza roszerzone pory,sprzyja leczeniu niechcianych syfkow, rozjasnia skore.
Nie zapchło mojej skłonnej ku temu skory, nie wywoływało zadnych podranien.
Minusem jest kiepska wydajnosc oraz chwilowe uczucie jakby zaklajstrownia czyms skory, mija co prawda po jakims czasie jednak jest to uczucie nieprzyjemne.
Zapach charakterystyczny dla serii z granatem, opakownie schludne, pompka air less- szkoda tylko ze nie widac ile jeszcze zostało kosmetyku do wykorzystania.
Cena jak za taki fajny produkt bajeczna,nawet bez promocji.Szkoda tylko ze tak szybko sie konczy ;)

Polecam wszystkim, nawet posiadaczkom tłustych cer.

Używam tego produktu od: 2 miesace
Ilość zużytych opakowań: dwa