L`Occitane, Verveine Agrumes, Après Shampoing (Odżywka do włosów `Werbena')

L`Occitane, Verveine Agrumes, Après Shampoing (Odżywka do włosów `Werbena')

Bazowy składnik tego kosmetyku to wyciąg z organicznej werbeny z Korsyki. Wyciąg z liści werbeny znany jest z właściwości orzeźwiających i energetyzujących, oraz z pięknego cytrusowego zapachu. Odżywka do włosów L`Occtiane Werbena i sprawia, że włosy są pełne blasku i łatwo się układają.

nawilżające
w butelce
100 – 250ml
Skóra głowy
normalna

To najgorsza odżywka jakiej używałam

Mam włosy średniej długości, wysokoporowate, suche na długości i puszące się, dlatego nie wyobrażam sobie nie użyć odżywki/maski po myciu. Zazwyczaj wybieram te mocno emolientowe, bo takiej pielęgnacji potrzebują moje włosy.
Odżywkę otrzymałam w zestawie z szamponem z tej samej serii. I już teraz muszę przyznać, że oba produkty trzymają równy poziom. Tak samo kiepski...

Pierwsze co rzuciło mi się w oczy i nieco zdziwiło, to niezwykle lejąca konsystencja. W przypadku odżywki do włosów nie jest to najlepsza cecha. Kosmetyk ucieka z dłoni. Trzeba ją nakładać małymi porcjami, żeby nie zjechała z włosów. To wszystko czyni ją słabo wydajną, aczkolwiek nie ubolewałam nad tym, że się skończyła.
Poza tym posiada bardzo mocny, cytrusowy aromat werbeny, za którym ja osobiście nie przepadam, ale dla innych może być faktycznie orzeźwiający i energetyzujący. Kwestia indywidualnych upodobań.

To wszystko mogłabym przeboleć, gdyby nie fakt, że odżywka absolutnie nic nie robi z włosami. A patrząc na fakt, że szampon nieźle kołtuni, to po tym duecie na głowie robi się suche, poplątane gniazdo.
Odżywka nie wygładza włosów po myciu, w najmniejszym stopniu nie nawilża i nie odżywia. Równie dobrze mogłabym nic nie stosować i pewnie na to samo by wyszło.

Odżywka ma kolor mocno rozbielonej zieleni. Zapakowana została w całkiem ładną wizualnie butelkę, wykonaną z twardego plastiku i zamykaną na zatrzask, który łatwo się obsługuje. Zamknięcie jest na tyle wąskie, że ciężko jest postawić butlę do góry nogami.
Cena to jakieś nieporozumienie, bo płacimy tylko i wyłącznie za markę. Dostępność raczej słaba, więc niewielu werbenowa seria zwiedzie na manowce...