L'Occitane, Verveine Agrumes, Shampooing Frais (Szampon do włosów `Werbena`)

L'Occitane, Verveine Agrumes, Shampooing Frais (Szampon do włosów `Werbena`)

Bazowy składnik tego kosmetyku to wyciąg z organicznej werbeny z Korsyki. Wyciąg z liści werbeny znany jest z właściwości orzeźwiających i energetyzujących, oraz z pięknego cytrusowego zapachu. Wyciąg z mięty pobudza skórę głowy, a delikatne nuty werbeny nadają włosom przyjemny, orzeźwiający zapach.

Słabiutko

Pielęgnacja moich włosów, to temat rzeka i ciągłe poszukiwanie złotego środka. Natura obdarzyła mnie przetłuszczającą się skórą głowy i włosami suchymi i puszącymi się na długości. Kto ma taką mieszankę, ten wie jakie kłopotliwe jest szukanie dobrych kosmetyków do mycia. Ja staram się używać tych łagodniejszych, ale raz na jakiś czas trzeba też tą łepetynę porządnie oczyścić. Ten szampon wydawał się do tego idealny.

Szampon jest idealnie gęsty. Nie spływa z rąk, ale nie ma problemu z wydobyciem go z butelki. Dobrze się pieni, co czyni go również wydajnym.
Jest przezroczysty z zielonkawym zabarwieniem i posiada mocny, charakterystyczny, cytrusowy zapach werbeny. Totalnie nie moja bajka, ale jeśli ktoś lubi takie klimaty, to będzie zadowolony.

Szampon na dobrym poziomie oczyszcza skórę głowy, bez powodowania łupieżu, swędzenia i podrażnień, do czego skłonna jest skóra mej głowy. Nie wydłuża świeżości, ale też jej nie skraca.
I wszystko byłby ok, gdyby nie okropne wysuszanie i plątanie włosów na długości. Naprawdę już dawno żaden szampon nie robił mi takiej masakry.

Skład nie opiera się na SLS/SLES, ale na pochodnej, która również działa dość mocno. Niektóre drogeryjne szampony mają lepsze składy...

Butelka wygląda oryginalnie, ale jest mało funkcjonalna, ponieważ wykonano ją z twardego plastiku, który ciężko jest ścisnąć, a ponadto wąska góra uniemożliwia postawienie butelki do góry nogami pod koniec użytkowania.
Cena wywalona w kosmos przy takim działaniu. Dostępność raczej słaba.