Eveline, Ideal Cover Full HD SPF 15 (Matująco kryjący podkład)

Eveline, Ideal Cover Full HD SPF 15 (Matująco kryjący podkład)

Opracowany we współpracy z wizażystami długotrwały matująco-kryjący podkład Ideal Cover Full HD dopasowuje się do odcienia skóry i nadaje jej perfekcyjny wygląd do 16 godzin. Podkład pomaga skorygować niedoskonałości, takie jak przebarwienia, rozszerzone i popękane naczynka, wykwity skórne. Satynowa konsystencja sprawia, że kosmetyk dobrze przylega do skóry i umożliwia stopniowanie intensywności matowienia i krycia. Kompleks mineralny Ultra-Matt 16h dodatkowo zmniejsza widoczność porów, wygładza cerę i sprawia, że makijaż jest praktycznie niewyczuwalny na twarzy. Formuła wzbogacona o inteligentne pigmenty matujące Hitech Stay-on Pigments gwarantuje innowacyjną trwałość. Produkt został wzbogacony filtrem SPF 10, który skutecznie ochroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Nieperfumowany, beztłuszczowy, bez parabenów. Testowany dermatologicznie.

Skład: Aqua/Water, Isododecane, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Trimethylsiloxysilicate, PEG-10 Dimethicone, Glycerin, Propylene Glycol, Perlite, Distreardimonium Hectorite, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Glycol, DMDM Hydantoin, Chlorphenesin, Propylene Carbonate, EDTA, Malus Domestica Fruit Cel Culture Extract, May Contain (+/-): CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77491, CI 77492, CI 77499

Rewelacja!

Podkładu użyłam już od dłuższego czasu (około pół roku, bo wtedy pierwszy raz go kupiłam) i jak na razie nie mam zamiaru zamieniać na żaden inny. Świetnie kryje niedoskonałości, jednocześnie nie przesuszając skóry. Jest bardzo trwały i wytrzymuje cały dzień na twarzy. Nie rozmazuje się, wygodnie aplikuje. Podkład jest wydajny, starcza na długo (przy codziennym użytkowaniu u mnie około 2,5-3 miesiące, używam cienkiej warstwy). Opakowanie z pompką sprawia, że używa się go wygodnie i higienicznie. Polecam!

Przeciętnie jak chodzi o trwałość, ale ładny kolor i ogólnie przyzwoity efekt

Dla mnie to taki podkład na 3+. Nie znajdzie się w gronie moich ulubieńców, ale jest przyzwoity. W dni, gdy nie wymagam długotrwałego makijażu, mogę mu wybaczyć jego wady. Daleka jednak jestem od stwierdzenia, że dam mu 5 gwiazdek, bo jest tani. Tani podkład też może być świetny (jak choćby Lift Bielendy). Ten do takich nie należy - to niedrogi, średniej jakości podkład.

Oceniam odcień: 202 Pastel.
Odcień jest bez zarzutu - idealnie jasny (ale - nie blady), w odcieniu - waniliowy, żadnych różowych tonów szpecących cerę, nie ciemnieje. Kolor na mojej twarzy prezentuje się idealnie - to główna zaleta.

Kolejny plus - wykończenie. Jak czytamy w informacji na opakowaniu, daje efekt pół-matowy, i to prawda. To mi jak najbardziej odpowiada, bo nie lubię stuprocentowych, płaskich matów, sprawiających suche wrażenie na twarzy. Ten nie błyszczy się, ale zachowuje naturalny, zdrowy glow od wewnątrz cery, jest satynowy na skórze, co czyni go (pod tym względem) dobrym rozwiązaniem dla suchych cer.
Właśnie - początkowo, nie wysusza. Niestety, od razu muszę dodać, że po czasie zaczyna wyglądać sucho na twarzy (w ogóle - główny problem z tym podkładem to to, co dzieje się z nim dopiero po czasie).
Podsumowując: chwilę po nałożeniu wygląda bardzo dobrze, mogę być w pełni zadowolona.
Krycie - podkład jest średnio gęsty i kryje dobrze. Ale - jest to krycie średnie, w żadnym razie pełne, jak deklaruje producent. Nawet przy kolejnej warstwie jest to po prostu porządne średnie krycie. Ale efekt jest ok, wygląda bardzo ładnie. Na mojej cerze sprawdza się w 100%, jednak jest to cera bezproblemowa - nie wiem, czy poradzi sobie przy takiej z czymś do przykrycia.
Dobrze przyjmuje kolejne produkty, łączy się z pudrami, bronzerami itd. Nic się nie warzy, dobrze rozprowadza się na nim zarówno sypkie, suche, jak i płynne produkty.
Beztłuszczowy - może być dobry dla cer skłonnych do zapychania.
Zapachu za bardzo nie wyczuwam.

Opakowanie - wygodna butelka z pompką, bardzo na plus. Póki co nie mam problemu z działaniem pompki.
Dużym plusem jest dokładny i czytelny opis właściwości na zakrętce (rodzaj krycia, wykończenia itd). Minusem - że nie do końca pokrywa się to z rzeczywistością ;)

Moje główne zarzuty: problemy z trwałością i wyglądem na twarzy po kilku godzinach. Tak jak przez pierwsze godziny wygląda bardzo ładnie (jak podkład z wyższej półki), tak potem zaczyna się z nim dziać coś dziwnego: staje się na twarzy brzydko widoczny. W niektórych strefach zaczyna się warzyć, staje się szczególnie widoczny wokół nosa, na policzkach - tam zaczyna wyglądać ciężko i nieświeżo. Nie znoszę tego efektu w podkładach i dlatego z nim ostatecznie się nie polubiłam. Najważniejszy w podkładzie jest dla mnie efekt gładkości cery - ten daje go tylko na pierwszych kilka godzin, potem robi się nam widoczna, sucha katastrofa, trzeba go solidnie poprawić cienką, nową warstwą. Nawet nie ściera się bardzo widocznie, ale właśnie ten efekt warzenia się jest najbardziej przeszkadzający.

Raczej nie do suchej cery, prędzej do normalnej (choć też, jak widać, średnio), być może dla mieszanej? Może sprawdzi się przy bardziej tłustych cerach (mam wrażenie, że moją nieco wysusza).
Nie do bladych cer - najjaśniejszy odcień nie jest blady, zaledwie jasny, kolejne - już ciemne.

Jak za taką cenę dla kogoś może być całkiem ok, ale nie spełnia moich oczekiwań. Zostawię go raczej na miesiące, gdy moja cera nie ma tendencji do wysuszania, także rezerwowo, na krótsze wyjścia, Przede wszystkim nie lubię, gdy podkład w miarę noszenia stają się widoczny, dlatego ten nie zdał testu.
Ale - nie jest po prostu zły. Przy mało wymagającej cerze można spróbować.

(moja cera: normalna w kierunku suchej, karnacja: jasna, ale nie blada, neutralna)

Cover to to nie jest

Podkład, jak sugeruje producent, ma mieć mocne krycie. W rzeczywistości podkład ledwo co kryje zaczerwienienia. Dopiero kilka warstw w pełni pokryje moja skórę. Co do reszty obietnic się zgadzam.

- satynowe wykończenie, w strefie T. Po przypudrowaniu pełny mat. Nie świeci się bardzo długo.
Plusy
- naturalny efekt, bardzo mi się podoba
- fajne odcienie, wpadajcie w żółte tony
- całkiem dobra trwalosc
- cena
- konsytencja
- nie uczula, nie zapycha

Minusy
- słabe krycie przez co podkład jest
- niewydajny
- kiepska pompka, sprawia trudności w wydobywaniu podkładu

Generalnie, to dobry kosmetyk w bardzo niskiej cenie. Pomimo słabego krycia, które można uzyskać dopiero po kilku warstwach, to fajna propozycja choćby do wyprobowania. Jak na podkład z tej półki cenowej spisuje się o wiele lepiej, niż niektóre droższe fluidy. Ja, na pewno sięgnę po niego nie raz, chociażby przy braku większej gotówki.

Testy redakcyjne odżywek Eveline 8w1 Total Action i Eveline 8w1 Total Action Sensitive

Rozczarował mnie

Podkład ładnie wygląda na twarzy po nałożeniu, ale szybko i w większym stopniu niż inne podkłady, które testowałam się ściera i wyświeca. Porządne opakowanie.

Nie dla mnie

Nie spodziewałam się po nim cudów, ale na "Full cover" mi to nie wygląda... Ponadto trwałość 16h? Z pewnością nie.
Podkład moim zdaniem ma krycie słabe w kierunku średniego, nie jest w stanie przykryć nawet blizn potrądzikowych. Aby uzyskać jakiekolwiek krycie muszę nałożyć 3 warstwy.
Nie wysusza, nie jest tępy, łatwo się nakłada dzięki dość płynnej konsystencji. Może nie jest zły, ale czemu producent przedstawia go jako kryjąco matujący? Nawet wykończenie nie jest matowe tylko satynowe...
I ta pompka- zacina się, a kiedy w końcu zadziała- nie można dozowaćkosmetyku, ostatnio rozprysnął mi się nawet na lustro ;)

Tani, dobry, do codziennego użytku

Używam tego podkładu już od dłuższego czasu i naprawdę dobrze się sprawdza. Nie wysusza mojej skóry, łatwo się rozprowadza, w miarę dobrze kryje. Przede wszystkim względnie niska cena. Idealny do stosowania na co dzień.

Nie dla mnie

Opakowanie z pompką, mi się podoba, ilość wydobywa sie odpowiednia. Konsystencja porządna, podobała mi się, łatwo się rozprowadzał i był całkiem kryjący. Mam kolor Ivory 201 niestety o ile świeżo nałożony wyglądał idealnie tak z czasem ciemnieje i pogarszał wygląd mojej skróry, Robił się bardziej różowy i zbyt ciemny. Niestety nie polubiliśmy się. Wyrzucam prawie całe opakowanie, ale nie zamierzam się z nim dłużej męczyć. Będę szukać dalej.

Nieoczekiwany ulubieniec

Jak wiemy trudno jest dobrać podkład idealny, a jeszcze trudniej zrobić to online. Wydawałoby się, że najtrudniej jest, kiedy dostajemy podkład od kogoś kogo w ogóle nie znamy czyli w paczce do testów. I ja w taki sposób otrzymałam ten kosmetyk. Kiedy otworzyłam przesyłkę ucieszyłam się, ale i jednocześnie podeszłam z rezerwą. Nigdy wcześniej o tym podkładzie nie słyszałam i nie wiedziałam czego mogę się po nim spodziewać.
Nie zwlekając zaczęłam go używać, powiem szczerze, że nie miał łatwych warunków, gdyż przypadało to na upały ponad 30 stopni.

Ciężki

Podkład niestety nie sprawdził się na mojej cerze. Po wycofaniu mojego ulubionego podkładu Better Skin, pamiętając swoje zadowolenie z kosmetyków Eveline, z którymi się nie rozstaję, postanowiłam wypróbować podkład Ideal Cover. Niestety, muszę szukać dalej.

Ma dobre krycie co jest dla mnie ważne z tego względu że posiadam cerę mieszaną . Jest wydajny a ponadto jego cena nie jest wysoka w porównaniu do jakości.

Nie kupię ponownie

Podkład bardzo obiecujący, niestety trochę sie zawiodłam. nie jest on całkowicie kryjący i na mojej twarzy bardzo się 'ciastkował' mimo róznych prób aplikacji i utrwalenia.

Super dopasowanie

Miałam ostatnio problem z dopasowaniem podkładu ze względu iż moja cera stała się bardziej tłusta niż wcześniej. Jednak ten podkład jak najbardziej poradził sobie z moim problemem w codziennym użytkowaniu. Ładnie kryje, przy odpowiedniej ilości produktu nie pozostawia efektu maski. Jest bardzo wydajny wiec trzeba uważać aby zbyt dużo go nie nałożyć gdyż własnie wtedy może być potrzeba zmycia nadmiaru produktu .