Clinique, Even Better, Compact Make-up (Podkład w kompakcie do skóry z przebarwieniami)

Lekki, beztłuszczowy podkład z cennymi minerałami. Natychmiast tuszuje przebarwienia skórne. Złogi melaniny powoli są uwalniane, usuwane, a jednocześnie hamowane jest powstawanie kolejnych plam. Przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, szczególnie mieszanej. Zapewnia średnie krycie i matowe wykończenie. Cera staje się wyrównana i czysta, dzięki czemu wygląda młodziej i bardziej świeżo dzień po dniu.

Nie dla tlustej cery

Lubię linię Even Vetter, dlatego skusiłam się na ten podkład. Bardzo odpowiada mi forma kompaktu, zwłaszcza tego- w opakowaniu jest mocno kremowy a po nałożeniu na twarz matowi skórę. Aplikacja jest bardzo przyjemna, kosmetyk świetnie się dozuje i bardzo dobrze kryje. Kolor się nie utlenia, efektem jest bardzo naturalna cera bez przebarwień z matowym, acz lekko satynowym, wykończeniem. Jest bez zapachowy i nie powoduje u mnie żadnych przykrych niespodzianek w stylu wągry czy grudki. Opakowanie jest super! Solidne na zatrzask z duzym lusterkiem, samo opakowanie jest w zasadzie też lustrzane, można się w nim przejrzeć (jak i widać na nim oddcisk każdego palca, co jest już mniej estetyczne).
Tyle plusów.
Podkład, wg producenta, nadaje się do cery mieszanej a taką posiadam, ale niestety mam wrażenie że jest bardziej dla cery suchej. W strefie T po prostu spływa po kilku godzinach (mimo, że utrwalam go zaufanym pudrem) i trzeba poprawiać. Dzięki fajnemu opakowaniu nie jest to problem ale mimo wszystko jest to kłopotliwe jeśli i tak jest się zabieganym.
Na policzkach, które mam suche, trzyma się o wiele lepiej ale też szału nie ma. Popołudniu prawie nie ma już po nim śladu.
A szkoda bo przypadł mi do gustu... Jedynie z powodu kiepskiej trwałości używam go np. Tylko na wieczorne, krótkie wyjścia bo wiem, że za dnia jego trwałość mnie zawiedzie. Nie kupię ponownie.