Vis Plantis, Żel micelarny 3 w 1 `Bławatek + pantenol`

Vis Plantis, Żel micelarny 3 w 1 `Bławatek + pantenol`

Micelarna forma żelu oczyszcza i zmywa makijaż, także wodoodpornego. Żel do demakijażu Vis Plantis zawiera łagodną substancję myjącą i ekstrakt z bławatka o właściwościach kojących, łagodzących i przeciwrodnikowych. Pantenol dba o prawidłowy poziom nawilżenia. Składnik ochronny tworzy film, wzmacnia elastyczności, sprężystość i gładkość skóry, chroni ją przed utratą wilgotności. Żel pozostawia uczucie komfortu oraz gładką i miękką cerę o coraz lepszej kondycji. Do oczyszczania wszystkich typów cery, także wrażliwej, delikatnej, skłonnej do podrażnień.

Słabiutko

Potrzebowałam czegoś do mycia buzi, na już, więc pobiegłam do najbliższej Natury w poszukiwaniu olejku bądź delikatnego żelu do oczyszczania twarzy. W oczy rzuciła mi się butelka Vis Plantis. Cena była zachęcająca, ok. 16zł, więc wzięłam. Niestety żałuję.

Design opakowania bardzo mi się podoba. Jest nowoczesny i przyciąga wzrok. Moja butelka wygląda inaczej niż na zdjęciu w opisie (załączam zdjęcie). Opakowanie wygodne do codziennego użycia w domu, bo z pompką.
Skład przyjazny, w dodatku producent nie testuje na zwierzętach. Fajnie! Szkoda tylko, że na tym plusy się kończą.

Żel ma bardzo specyficzny zapach, nieprzyjemny, przypomina mi zapach towarzyszący meczom żużla. Nie wiem jak skonstruowane są te motocykle, ale po każdym przejeździe w powietrzu unosi się charakterystyczna woń, która do złudzenia przypomina właśnie ten żel.

Z oczyszczaniem twarzy radzi sobie słabiutko. Najpierw zmywam makijaż "z grubsza" przy pomocy tego żelu i wacików, a potem dokładnie masuję twarz jeszcze pod prysznicem i oczyszczam nim skórę, jak klasycznym żelem do mycia buzi. Po wyjściu z kąpieli nadal mam "pandę" na oczach. Dwuetapowe oczyszczanie to dla tego żelu wciąż za mało, muszę użyć kolejnego środka do demakijażu, bo resztek po makijażu pozostawionych przez ten żel jest na tyle dużo, ze sam tonik nie wystarcza.

Używam go od tygodnia (a raczej męczę się z nim), a już pojawiło mi się kilka maleńkich 'niespodzianek'. Domyślam się, że to efekt słabego oczyszczenia skóry z resztek makijażu i zanieczyszceń.

Według mnie, bardziej jest to żel do odświeżania buzi, a nie jej oczyszczania. Jeśli ktoś lubi stosować żel rano, przed nałożeniem makijażu, można spróbować. Po całym dniu, kiedy potrzebne jest porządne mycie, ten produkt po prostu nie daje rady.

Oddam go mamie, która maluje się bardzo delikatnie, latem rzadko używa podkładu. U niej może się sprawdzić. Ja niestety mówię NIE i lecę do drogerii po coś innego.

Dobry i wydajny

Nie jest to jeszcze to czego szukałam, ale ze wszystkich przetestowanych produktów do oczyszczania i demakijażu zdecydowanie jest moim TOP 1. Przyzwoita cena, w Hebe często można go złapać na promce.
Jest bez zapachu, lekki, nie daje uczucia ściągania skóry, odświeżający i łagodzący podrażnienia (faktycznie działa, czasem czuje efekt odkażania podrażnień - dla niektórych może to być nieprzyjemne uczucie)
Podoba mi się, możliwość stosowania w trzech formach . Makijaż zmywam najczęściej samym żelem (jestem pod wrażeniem jak szybko pozbywa się nawet najcięższych makijaży!), w celu odświeżenia cery dodaje wody.

A mnie zachwycił

Kosmetyk, który już przy pierwszym zastosowaniu pokochałam.
Zgrabna, prosta buteleczka z gęstym, transparentnym żelem.
Żel mimo swojej gęstości łatwo rozprowadza się na twarzy.
Jest bez zapachu - ale dla mnie to nie mankament.
Kosmetyk odświeża i idealnie zmywa makijaż, bez użycia wody.
Poza tym nie podrażnia i nie uczula skóry.
Odrobinka żelu wystarczy do zmycia makijażu - także jest to produkt bardzo wydajny.
Dodatkowym plusem jest to, że nie wysusza i nie daje nieprzyjemnego uczucia lepkości.
Zdecydowanie nawilża skórę i dodaje jej piękniejszego wyglądu.
Także zyskujemy oczyszczenie, a także pielęgnację skóry.

Jedynie do odświeżenia twarzy

Żel jest łagodny dla mojej cery naczynkowej, nie powoduje wzmocnienia zaczerwienienia na policzkach. Muszę przyznać, że makijaż z twarzy zmywa dobrze, ale niestety oczy (które zazwyczaj maluję mocno) trzeba trzeć. Długotrwałą pomadkę również zmywa słabo. Przy demakijażu mleczkiem nie mam takiego problemu. Raczej nie będę go używała do demakijażu, a jedynie rano do odświeżenia twarzy.
Jest nie wydajny, już po pierwszym zastosowaniu widać spore zużycie. Na szczęście ma dużą pojemność.
Zapach? Hmmm...... skarpeciany?

Niespodzianka

Szczerze, to nie wiem, jak to skomentować. Jako że mój olejek do mycia twarzy się kończy, postanowiłam wypróbować żel micelarny. Nie chciałam kupować 500 ml, bo nie wiedziałam, czy będzie działać. Dlatego skusiłam się na mniejszą wersję. Używam żelu codziennie, rano i wieczorem. I nie zauważyłam, by działał. Jest tak, jakbym myła się samą wodą. Oprócz tego odkąd używam tego żelu, na mojej twarzy pojawiło się kilka niespodzianek w postaci wyprysków. Dodam, że gdyby to była winna innego kosmetyku, to bym wiedziała. Nie wiem, czy tylko ja tak mam, ale im bardziej "naturalny" kosmetyk, tym większa szansa, że pojawią się przykre niespodzianki. Mam tak zarówno z kosmetykami do oczyszczania twarzy jak i kolorowymi czy szamponami do włosów. Widocznie taka moja natura. Co do żelu, to nie wiem, czy zużyję to opakowanie, czy je wyrzucę lub komuś oddam, bo żel nie robi dosłownie nic oprócz zapchania (przynajmniej u mnie) oraz podrażniania oczu. Dziwny produkt.

Dobry

Jestem zadowolona z tego żelu, chociaż nie jest moim ideałem w tej kategorii. Makijaż zmywa dobrze, ale bez rewelacji, trzeba go zużyć bardzo dużo. Nie podrażnia skóry. Dobrze radzi sobie z tuszem do rzęs, ten którego obecnie używam, nie jest zbyt łatwy w demakijażu. Jednak żel często dostaje się do oka i powoduje szczypanie, ale na szczęście dość krótkotrwałe, w przeciwieństwie do mleczek do demakijażu z minionej epoki. Płyny są jednak dla oczu zdecydowanie bezpieczniejsze. Skóra po zmyciu makijażu jest gładka i nawilżona. Nie wiem, jak poradziłby sobie z makijażem wodoodpornym czy o przedłużonej trwałości, gdyż takich kosmetyków nie używam. Skład żelu bardzo przyjemny i przyjazny dla skóry.

Całkiem dobry kosmetyk do demakijażu

Nie jestem fanką tłustych płynów micelarnych, dlatego skusiłam się na żel, żeby nie męczyć mojej skóry zwykłym mydłem.
Początkowo mnie nie urzekł - nakładany na wacik mocno wsiąkał i przez to się szybko zużywał. Potem jednak dla oszczędności czasu zaczęłam go używać, jak zwykły żel na zwilżoną twarz i to był strzał w dziesiątkę. Myślę, że posiadaczki cery wrażliwej będą zadowolone z łagodnego oczyszczania.

Bezpieczna opcja odświeżenia, bez piany co jest zaskoczeniem jednak warto...

Vis Plantis zakupiłam w drogerii Hebe. Wówczas produkt był wyeksponowany w koszyczkach za kusząco niską cene 7,99 o ile dobrze pamiętam. 500 ml micelarnego żelu do oczyszczania twarzy z dobrym, krótkim składem biorę.

Bardzo delikatna, lekko żelowa formuła do oczyszczania, odświeżania cery.
Bławatek+ pantenol który jest na 3 miejscu w składzie więc very good. Bławatek niewyczuwalny wcale. Dość lekko żelowa formuła wydobywana przez pompeczkę bardzo fajnie się sprawdza.
Jest to idealna opcja dla osób wrażliwą skórą, skłonna do podrażnień. Żel świetnie się sprawdzi.

Używam go jako opcję doczyszczająco po demakijażu, i jako produkt odświeżający rano. Co tutaj dużo mówić bardzo dobry produkt, bezpieczny, tani. Cieszę się, że na niego trafiłam.
Na jedno mycie zużywam dwie pompki. Obecnie jestem na połowie zużycia po ok. 2 miesiącach namiętnego użytkowania więc jest dobrze.
Dodam jeszcze nie jest to kosmetyk, który zrobi na skórze burzę piany. Nic z tych rzeczy jest to nisko pieniąca formuła. Nie jest to dla mnie przeszkodą najważniejszy jest efekt. Buzia gładka, domyta, odświeżona, niepodrażniona.

Podrażnienie w cenie

Produkt, choć ma umiarkowanie krótki skład podrażnia moje oczy i wywołuje ich pieczenie. Kosmetyk posiada żelową konsystencje i został umieszczony w 500 ml przeźroczystej butelce. Makijaż zmywa się raczej mozolnie.

Bubelek o ładnym zapachu

Kolejny pseudo żel micelarny, który nie wiadomo jak skomentować. Producent co innego obiecuje, co innego proponuje. Miał być to produkt radzący sobie z demakijażem na tip top, nawet tym wodoodpornym - tak jasne. Bardzo słabo zmywa makijaż. Może taki dzienny tusz do rzęs, ewentualnie eyeliner ok, ale jeśli ja dziennie używam wodoodpornego eyelinera, cieni do powiek, kredki, a na dodatek tuszuję mocno rzęsy to to nie przejdzie.... Zmywa delikatnie. Ponadto czuję, że twarz jest nie doczyszczona niestety. Plus, że nie podrażnia twarzy czy okolic oczu. Formuła tego żelu jest dziwna, przeźroczysta, a z konsystencji lepka i gęsta i wacikiem ciężko ogarnąć ten produkt. Wydajność średnia, dosyć sporo go muszę nałożyć. Zapach delikatny, ale bardzo przyjemny i to chyba jedyny plus. Nie przekonał mnie kompletnie.

polecam

Odświeżający żel i dość fajne działanie.

Plusy:
+ naprawdę odświeża
+ pieni się, bąbelki tonizują twarz
+ delikatny, nienachalny zapach
+ trochę odblokowuje pory
+ ściąga skórę i tonizuje
+ stosuję, gdy potrzebuję mega orzeźwienia i oczyszczenia

Minusy:
- nieco wysusza
- dozownik czasami się zacina

Sama nie wiem...

Zamówiłam bo urzekło mnie duże opakowanie z pompką, w którym kryje się żel pełen małych bąbelków. Do tej pory używałam kosmetyków micelarnych w formie płynu ale ten żel mnie naprawdę urzekł i to mu trzeba przyznać, że wygląda wyjątkowo uroczo.
Żel nakłada się wacikami niewygodnie, spływa przy aplikacji na twarz i ogólnie ciężko sobie z nim poradzić. Nabieram go zatem na dłoń jak żel do mycia i masuję, myję nim twarz a potem tylko zbieram nadmiar wacikiem.
Mam też wrażenie, że kiepsko zmywa makijaż. Nie mówię tu nawet o makijażu oka typu tusz, liner, cienie a o zwykłym makijażu twarzy typu podkład, puder, korektor. Zawsze o nim muszę poprawiać micelem w płynie a nie o to przecież chodzi. Dobrze za to sprawdza się w przypadku odświeżania czystej twarzy w ciągu dnia czy odświeżenie jej po nocy, po samym kremie i serum i przygotowanie pod makijaż.
Dzięki zawartości pantenolu (skład ma niezły) silnie regeneruje i koi nawet podrażnioną skórę. Uratował nie gdy głupio poparzyłam się przetrzymanym kwasem o dużym stężeniu.

Jest bardzo wydajny, nie wiem kiedy go skończę, mimo codziennego używania.