Inglot, 02M, Breathable Nail Enamel Soft Mate (Matowy oddychający lakier do paznokci)

Lakier do paznokci 02M Soft Mate to nowa formuła "oddychającego" lakieru, nadająca subtelne, aksamitnie matowe wykończenie. Kolekcja dostępna jest w 8 pastelowych, doskonale kryjących odcieniach, inspirowanych najnowszymi trendami kolorystycznymi. Nowy pędzelek, specjalnie dostosowany do formuły, zapewnia szybką i równomierną aplikację. Polecane jest stosowanie jako bazy "oddychającego" podkładowego lakieru do paznokci, który przedłuża trwałość lakieru i ułatwia jego aplikację. Stosując jako wykończenie "oddychający" utrwalający lakier do paznokci można uzyskać efekt klasycznego lakieru z połyskiem.
Lakier do paznokci O2M Soft Mate nie zawiera: toluenu, formaldehydu, ftalanu dibutylu (DBP), kamfory

matujące
bez formaldehydu
Efekt
matowe

Elegancki efekt, tylko ta cena...

Uwielbiam lakiery INGLOTA i używam ich od zawsze. Przeważnie te zwykłe, mam także dwa zupełnie matowe (w cukierkowo-letnich kolorach). Jednak te lakiery to coś pomiędzy błyszczącym zwykłym lakierem, a tym całkiem matowym, takim jak farbka do malowania modeli samolotów (jak nie raz usłyszałam od facetów o matowych, co mnie nieco do nich zraziło...). Te tu są nie matowe, a po prostu satynowe. Co do ich "oddychania" nie wiem, ale obawiam się, że to chwyt marketingowy. Posiadam dwa z tych lakierów (501 i 502), które w sumie nie wiele się od siebie różnią - jeden jest mleczny, drugi nieco bardziej beżowy, ale ona nude. Nakładają się łatwo, schną przeciętnie (a nie można użyć przyspieszacza, żeby nie zniszczyć efektu satyny), z trwałością też tak se (analogicznie nie użyjemy top coatu) - ścierają się na czubkach, na szczęście nie odpryskują, dość szybko (jak na niegęstniejące lakiery Inglot) gęstnieją w buteleczce, za to efekt na paznokciach dają niezwykle elegancki i subtelny, dobry na każda okazję - od ślubu, przez wakacje, po spotkanie biznesowe. Ale za ten efekt słono musimy zapłacić, moim zdaniem znacznie za dużo. Reasumując - niezły i efektowny lakier, choć średnio trwały i sporo za drogi. Kolejnego już nie kupię.

Czarujące pastelowe kolory

Kolory są przepiękne, choć przyznam, że na początku nie byłam przekonana do matu na paznokciach, ale okazało się że prezentuje się na nich rewelacyjnie. Mam już w swojej kolekcji 3 odcienie inglota. Pędzelek jest wygodny i szeroki lakier o dobrej konsystencji. Wysycha w zaskakującym tempie. Krycie mamy po dwóch warstwach. Standardowo trzyma się ładnie około 3 dni. Generalnie super

Bardzo ładny efekt

Posiadam kolor nr 533 (ciemny fiolet/granat)
Dobry lakier, jestem z niego zadowolona, chociaż niestety nie jest pozbawiony wad.
Posiada wszystkie cechy typowe dla lakieru matowego, ale jest trochę lepszej jakości niż tańsze matowe lakiery.

(+) Szybko wysycha
(+) Wygodnie się maluje i przede wszystkim nie smuży! (samowyrównywanie się lakieru podczas malowania - ale oczywiście tylko do pewnego stopnia)
(+) Nie podkreśla wybitnie nierówności płytki
(+) Naprawdę bardzo łardzo ładny efekt!!
(+) Polska firma

(-) Szybko schnie, ALE ale lepiej uważać bo nawet wyschnięty może być jeszcze miękki przez jakiś czas
(-) Kolor na paznokciach jest zupełnie inny niż w buteleczce! (ciemny fiolet vs. granatowy)
(-) Podatny na odpryski i otarcia już nawet tego samego dnia (w zależności co się robi rękami, ale i tak manicure dobrze wygląda max 2-3 dni, a Essie trzyma się u mnie nawet i 8 dni)
(-) Po 2-3 dniach efektu matu zanika i lakier zaczyna się błyszczeć
(-) Mógłby być jednak trochę tańszy a tak pozostanę tylko przy tym jednym kolorze

Polecam do wypróbowania.

Piękne pastele!!!

Z początku to matowe wykończenie do mnie nie przemawiało, ale postanowiłam wypróbować je na własnych paznokciach. Pastelowe kolory z tej kolekcji są po prostu obłędne i to one mnie do tego skusiły. Zaczęłam od lekkiego pastelowego różu 507, a dokupiłam 501 jasny żółto-bananowy odcień, ciężki do opisania, trzeba go zobaczyć - jest boski i 502 mleczną brzoskwinię.
I właśnie ta kolorystyka przekonała mnie do matowych lakierów, ponieważ na paznokciach prezentowała się rewelacyjnie!
Lakiery rozprowadzają się bez zarzutu, tym razem mamy dołączony szeroki pędzelek, który pomaga w szybkim rozprowadzeniu matowej formuły. Ważny dodatek, ponieważ te lakiery rewelacyjnie szybko wysychają, cienkim pędzelkiem można by narobić smugi zanim położymy do końca warstwę produktu. Kryją po 2 warstwach, czyli standardowo.
Co do trwałości, u mnie różnie, jak to u mnie. Niestety mam problematyczną płytkę i lakiery, bez względu na to czy to Golden Rose, Inglot czy Essie, nie trzymają u mnie dłużej niż 3 dni bez utwardzenia. Za to odejmę pół gwiazdki, bo względnie dobrze ta formuła wypada na tle np Essie (który to o dziwo łuszczył się u mnie jak szalony), zwłaszcza że używam jej bez top coatu, aby zachować matowe wykończenie.
Jeśli 40 zł to wasza półka cenowa przy zakupie lakieru i przepadacie za matowymi pazurkami, to jak najbardziej przyglądnijcie się tym lakierom, polecam :)

Używam tego produktu od: około pół roku
Ilość zużytych opakowań: 3 kolory

ładne kolory i efekt matu

Mam lakier 715. Cała seria ma ładne kolory.
Jeśli chodzi o trwałość to dobrze się trzyma u mnie wytrzymuje tydzień przy normalnych pracach domowych bez oszczędzania. Według mnie trzeba pomalować dwie warstwy bo nie zawsze dobrze kryje i czasem wychodzą smugi.
Produkt jest całkiem niezły, ale chyba pozostanę przy top coacie z efektem matu a nie będę kupować specjalnego lakieru, żeby ten efekt uzyskać.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Ulubiony lakier nude

Zdecydowanie mój ulubiony lakier jeśli chodzi o odcienie nude. Wygodny pędzelek, paznokcie maluje się łatwo.
Lakier trwały, na moich paznokciach utrzymuje się czasami nawet do tygodnia. Wysycha stosunkowo szybko, jedynym maleńkim minusem jest pokrycie, czasami muszę malować drugą warstwę, żeby kolor nie prześwitywało nic.

Używam tego produktu od: 2 lata
Ilość zużytych opakowań: 3 normalne