L`Occitane, Immortelle, Crème Jour Précieuse (Drogocenny krem na dzień) (nowa wersja)

Nowy Drogocenny krem na dzień zapewnia potrójne efekty. Widocznie zmniejsza zmarszczki i przywraca jędrność skórze. Nowa formuła sprawia, że skóra lepiej absorbuje aktywne składniki. Skóra jest świetlista, wygląda na zrewitalizowaną i odmłodzoną.

Świetny, ale nie za taką cenę

Mam cerę tłustą ze skłonnością do zapychania. Mam 29 lat i jeszcze nie mam zmarszczek, poza mimicznymi wokół oczu, a skóra jest napięta i jędrna. Jednak często zmagam się z szarym i nierównym kolorytem. Krem mam z beGlossy w wersji 8 ml, a z uwagi na dość ciężką konsystencję stosowałam go głównie na noc.

Krem, jak już wspomniałam, jest gęsty i treściwy. Trzeba nałożyć go w większej ilości, żeby dobrze pokryć całą twarz. Cera po aplikacji jest satynowo gładka i nie pozostaje na niej nieprzyjemny film, mimo ciężkiej formuły. Aczkolwiek delikatna warstewka jest wyczuwalna, ale absolutnie nie powoduje uczucia duszenia się skóry, a odżywia ją w sposób zauważalny. Niweluje uczucie ściągnięcia po myciu.
Ale najlepsze widać po przebudzeniu. Cera jest gładziutka, miękka i rozświetlona, a koloryt wyrównany. Naprawdę wygląda zdrowo i pięknie.
Mnie krem nie zapchał, mimo skłonności do tego. Nie uczula i nie podrażnia.
Skład może nie jest wybitny, ale znajdziemy w nim glicerynę, masło shea, oleje i ekstrakty roślinne, witaminę E, a także adenozynę, hamującą powstawania zmarszczek mimicznych.

Krem znajduje się w ciemnym słoiczku, który będzie chronił zawartość przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.
Zapach iście luksusowy - kwiatowo-trawiasty. Dla mnie bardzo przyjemny i kojący.
Dostępność słaba, a cena jeszcze słabsza. Fakt, krem daje zauważalne efektu już od pierwszego użycia, ale można znaleźć dużo tańsze kosmetyki, które również będą działały.

Słabiutko

Jest to bogaty krem, który ma w widoczny sposób wygładzić zmarszczki. Wersja Rich wydawałoby się, że będzie dobra dla mojej skóry, która jest mieszana w stronę suchej (okresowo sucha w stronę mieszanej w zależności od pory roku). Opakowanie jakoś nie specjalnie mnie kupiło, przypomina mi takie stare kosmetyki chyba z lat 80 z kiosku, coś a'la Pani Walewska. Na pewno nie reprezentuje sobą kosmetyku za tyle szmalu. Konsystencja kremu jest biała, gęsta i treściwa. Zapach, podobnie jak w przypadku pianki do mycia twarzy oraz wody essencjonalnej jest lekko ziołowy, na początku nie drażniący, ale po jakichś dwóch tygodniach miałam serdecznie dość używania tego kremu właśnie przez jego zapach. Dla mnie żadna, nawet najmniejsza przyjemność. W dodatku jeszcze zapach po nałożeniu kremu na twarz się utrzymuje i to długo, więc to jeszcze dodatkowo mnie zniechęcało. Jeśli chodzi o sam komfort używania to muszę przyznać, że krem ten likwiduje uczucie napięcia skóry, jakie spowodowała pianka i tonik z tej serii (bo przeważnie używam całej linii kosmetyków razem, żeby osiągnąć 100% ich mocy), ale niestety nawet nałożenie go w małej ilości powoduje, że cała twarz się nieestetycznie świeci. Rozumiem, że jest to ta cięższa wersja kremu, ale używałam już też wersji kremu Shiseido do suchej skóry, czy i jakoś skóra po nim się tak nie błyszczała. Tutaj ta konsystencja jest jednak zbyt ciężka i chyba nadaje sie tylko dla ekstremalnie suchej skóry. Używałam sobie ten krem ponad miesiąc męcząc się niemiłosiernie i zauważyłam, że zamiast się polepszać, moja skóra była w jeszcze gorszym stanie, niż była wcześniej. Owszem, ten krem nawilża, ale nic innego pozytywnego nie robi, za to robi coś negatywnego - zapycha. Zauważyłam wzmożone wyskakiwanie krostek podczas jego używania, a normalnie nie mam z cerą żadnych problemów. Po miesiącu na chwilę go odstawiłam i problem minął, a następnie wróciłam do niego i problem znowu sie pojawił, także to na pewno on. Biorąc więc pod uwagę, że tłuści skórę i śmierdzi, nic nie robi, a zapycha, to ja podziękuję za taki krem i po jakichś niemalże 2 miesiącach zaczęłam go używać tylko na dłonie, bo miałam dość. Do rąk też szału nie zrobił. Dla mnie krem nie warty nawet 5 złotych.

Bardzo dobry

Testowałam produkt miniaturowy. /7, 8 ml nie pamietam dokładnie/
Muszę przyznać ,że krem jest bardzo dobry. Doskonale nawilżał moją mieszaną skórę twarzy . Nie miałam niespodzianek a skóra była bardzo gładka. Jest to krem bardzo treściwy. Miałam miniaturę, ale wystarczył mi na ok 3 tygodnie więc wydajny.
Śliczny słoiczek.
Nie wszystkim może odpowiadać zapach. Jest on taki jakby trawiasty. Mnie nie przeszkadzał.
Minusem jest cena. Jednak przeliczając wydajność tego kremu powinien wystarczyć na ok 5 miesięcy, czyli nie jest tak źle.

Wysoka cena, przecietna jakosc

Ciesze sie, ze kupilam male opakowanie tego kremu, bo ponad 200 zl za zwykly krem nawilzajacy z duza iloscia olejow to troche za duzo (wystarczy kupic krem nivea i zmieszac z malymi ilosciami masla shea i olejow roslinnych i mamy ten sam produkt za kilkanascie zlotych). Gdzies na koncu w skladzie witamina E i to chyba na tyle sprawdzonych substancji aktywnych.
Krem rzeczywiscie nawilza (ale niewystarczajaco dla mojej suchej skory), ladnie pachnie (ale to chyba wada, bo dodatki zapachowe w kremach sa zbedne), ma ladny sloiczek (ale powinien byc w tubce, dla higieny) i to chyba na tyle.
Nie probowalam go pod makijaz, wiec nie wiem, jak sie sprawdza w tym wariancie.

200 zlotych mozna zainwestowac duzo lepiej, jesli chce sie kremu przeciwzmarszczkowego. a na krem nawilzajacy wystarczy wydac kilkadziesiat zlotych.

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1 male