Green Pharmacy, Delikatny żel do mycia twarzy `Szałwia`

Green Pharmacy, Delikatny żel do mycia twarzy `Szałwia`

Delikatny żel do mycia twarzy dla skóry skłonnej do podrażnień - Szałwia, znana jest ze swych ściągających i bakteriobójczych oraz łagodzących właściwości, a pantenol z alantoiną wzmacniają jej działanie. Żel wspaniale oczyszcza i regeneruje skórę twarzy, łagodzi podrażnienia. Nie ściąga i nie wysusza delikatnej skóry twarzy. Przeznaczony do codziennego oczyszczania twarzy z resztek makijażu, martwego naskórka oraz innych zanieczyszczeń.

Taki zwykły

Tak jak pisze producent tak jest. Żel jest bardzo delikatny i bardziej chyba dla osób o bardzo wrażliwej cerze bądź dla tych co nie potrzebują mocnego oczyszczenia skóry twarzy. Mam cerę suchą ale mimo tego staram się ją dogłębnie oczyszczać. Maluje się praktycznie codziennie więc i wieczorną pielęgnację staram się zrobić odpowiednią. Tym żelem do końca nie wychodziło tak jak powinno, więc zostawiałam go na poranną rutynę. Rano sprawdzał się znacznie lepiej, gdyż jak wiadomo po nocy nie potrzebowałam mocnego oczyszczenia niż wieczorem. Produkt wykończyłam do końca i tak na tym zaprzestałam. Prawdopodobnie nie zakupie ponownie mimo swej niskiej ceny.

może być

Żel oceniam tak samo, jak dwóch jego braci z serii - żel z zieloną herbatą i żel z aloesem. W moim odczuciu, żele różnią się tylko nazwą i zapachem, działanie mają podobne.
Żel jest przezroczysty, ma umiarkowanie gęstą konsystencję. Ładnie pachnie, słabo się pieni i trudno go zmyć całkowicie z twarzy. Produkt dobrze domywa skórę, jednak nie wydaje mi się by był bardzo delikatny - lekko ją wysusza, a po jego użyciu mam na twarzy uczucie lekkiego ściągnięcia. Nie jest to zły produkt, ale też daleko mi do zachwytu.

Ulubieniec!

Tani i skuteczny. Potrzebowałam czegoś co domyje moją twarz z resztek makijażu i przygotuje moją twarz na resztę zabiegów pielęgnacyjnych. Przy okazji wizyty w drogerii Wispol kupiłam właśnie ten żel. Czym mnie urzekł? Pewnie ceną, bo wymagałam tak mało, że nie chciałam wydawać wiele. Design też miał w tym swój udział - w końcu jak coś ładnie wygląda to kusi dwa razy mocniej. Świetnie radzi sobie w moim przypadku z domywaniem resztek makijażu, ale także bez pomocy płynu micelarnego sprawuje się całkiem nieźle. Przyznać muszę także, że naprawdę zmniejsza zaczerwienienia, nie powoduje szczypania, pieczenia, nie ma po nim efektu mgły. Przyzwoity żel do mycia twarzy. Nie jest to żel nawilżający, więc nie wymagam nawilżenia po jego zastosowaniu, czego i tak bym nie otrzymała, ale od tego mam dalszą pielęgnację by się tym nie przejmować. Chętnie po niego sięgam i obecnie jestem już przy co najmniej 5 opakowaniu tego produktu .

jestem zadowolona

Żel pomimo dość rzadkiej konsystencji jest wydajny i dobrze oczyszcza, pozostawiając skórę wyraźnie odświeżoną i miękką w dotyku. Jest łagodny w działaniu. Nie powoduje uczucia ściągnięcia. Ma bardzo przyjemny, delikatny świeży zapach.
Opakowanie z pompką jest poręczne, ułatwia dozowanie i czyni go bardziej higienicznym.
Jak najbardziej jestem na tak, zwłaszcza, że cena w porównaniu do efektów, jest naprawdę niska.

Delikatny

Żel jest w wygodnej butelce z pompką, bardzo podoba mi się grafika opakowań. Delikatny zapach, leciutko ziołowy, szałwia odświeża więc miło się go nakłada na twarz. Dosyć rzadki jak na żel, bezbarwny. Nie pieni się jakoś szczególnie – ale przy takiej delikatności działania oczyszcza zadowalająco. Resztki makijażu i innych kosmetyków, można go nałożyć na bardzo podrażnioną twarz, bo jak producent obiecuje – jest niezwykle delikatnie myjący. Niestety, czasami moja tłusta cera wyraźnie domagała się czegoś mocniej odtłuszczającego. Myślę, że posiadaczki cer wrażliwych i suchych będą zachwycone tym żelem, ja jestem z niego tylko zadowolona.

Jak za piątkę - daje radę!

Raczej z kosmetykami Green Pharmacy nie jest mi po drodze, ale ten żel znalazł się w moim koszyku, gdy dosięgnęła mnie studencka bieda, a żel do mycia buzi był mi potrzebny na już. Cena – niecałe pięć złotych. Nic tylko brać!

Na samym początku nadmienię, że żeli do mycia cery używam dwa razy w ciągu dnia. Rano (potem przecieram jeszcze buzię tonikiem) oraz wieczorem (po płynie micelarnym, a przed tonikiem). Wydaje mi się to ważne, bowiem nie jestem w stanie wskazać, czy dany żel wykazuje właściwości demakijażu, bo stosuję go już na praktycznie pozbawioną make upu twarz.

Opakowanie jest przyjemne dla oka, pompka wytrzymuje bez zacinania się cały okres używania produktu, a nalepka na opakowaniu przywodzi na myśl jakieś stare, apteczne receptury. Ja uwielbiam taki „retro” styl w kosmetykach, więc wszystko to jest dla mnie na plus. Co do zapachu – rzecz gustu. Mnie z początku się podobał. Lekko ziołowy, delikatny, kojący. Ale z biegiem czasu już miałam go dość i zaczął mnie nużyć. Ale często tak miewam z zapachami, więc nie uznaję tego za minus.

Delikatnie oczyszcza twarz. Sebum, niewielkie pozostałości makijażu, czy te po maseczkach – daje radę. Dodatkowo nie podrażnia wrażliwej skóry, nie ściąga jej i nie wysusza. Dla mnie to trzy najważniejsze rzeczy, których od żelu do mycia twarzy wymagam, bowiem moja twarz jest bardzo przeczulona na tym punkcie i łatwo wyrządzić jej krzywdę. Jest szalenie wydajnym produktem, bo jedną pompką można umyć całą twarz.

Jego wadą jest to, że ma tendencję do znajdowania drogi do moich ust i jest koszmarnie niedobry w smaku (no, ale czego się spodziewałam? To żel do mycia twarzy, nie lody!). Poza tym słabiuteńko się pieni, co czasem wywołuje uczucie, że twarz nie jest dostatecznie oczyszczona i domyta.

To dobry tani, żel. Więc czemu go nie kupię? Cóż, na pewno macie takie kosmetyki, które całkiem się wam sprawdziły, ale jednak nie kupiłyście ich ponownie, bo „coś” wam w nich nie pasowało. To mityczne „coś”, czego nie jesteście w stanie sprecyzować, ale przeszkadza wam na tyle, że już nie chcecie bliżej zapoznawać się z danym kosmetykiem.

Ja tak mam z tym żelem. Jest okej, ale nie jest super. Została mi go połówka i używam go też jako mydła do rąk (słaby – dłonie wysusza!), żeby tylko szybciej się skończył. Może moja ogólna niechęć do Green Pharmacy tu wychodzi – nie wiem!

Nie dla suchej skóry!

Zakupiłam żel skuszona dobrymi ocenami i tym, że miał być delikatny, nie ściągać skóry. Niestety, kolejny raz zawiodłam się. Nie do końca spełnia on zapewnienia producenta i moim zdaniem nie nadaje się dla skór suchych.

Bardzo dobry

Cena tego żelu trochę zbiła mnie z tropu (niecałe 6 zł!!) i spodziewałam się, że to będzie bubel. Nie jest! To naprawdę dobry kosmetyk.

Ma przyjemną konsystencję, dobrze się pieni i łatwo spłukuje. Opakowanie z pompką jest bardzo wygodne. Żel ma delikatny ziołowo-odświeżający zapach, który jest naprawdę przyjemny.

Żel jest bardzo łagodny, nie szczypie w oczy i nie podrażnia, ale jednocześnie nie ma problemu ze zmyciem makijażu (nawet wodoodpornego). Nie przesusza też skóry, po umyciu skóra nie jest ściągnięta. Wydajność OK.

Podsumowując: naprawdę udany produkt. Na mojej bardzo tłustej cerze nie zrobił rewolucji, ale też spisał się naprawdę OK. Bardzo polecam.

Najlepszy

Puki co najlepszy żel do twarzy jaki miałam. Nie wysusza, nie podrażnia, bez problemu zmywa codzienny makijaż i delikatnie odświeża cerę. Żel jest bardzo wydajny. Oprócz działania jego zaletami są piękny ziołowy zapach i wygodne, trwałe opakowanie. Niska i szeroka buteleczka jest bardzo stabilna nawet na mokrej umywalce. Dodatkowym atutem jest dostępność i cena - widziałam go chyba w każdym supermarkecie w cenie nie przekraczającej 8 zł bez promocji. Polecam przede wszystkim osobom z problematyczną i skłonną do podrażnień i uczuleń cerą - jeśli mnie nie podrażnił to większości z Was też nie ruszy ;)

Łagodny

Żel jest dość łagodny dla skóry mieszanej, troszkę mimo wszystko wysusza. W lato czasem staram się po myciu przemyć tonikiem i dać odpocząć skórze, ale jest po nim lekko ściągnięta. Sam żel jest tani, wydajny i łatwo dostępny, pieni się delikatnie, chyba jest bezzapachowy bądź naprawdę delikatny, prawie niewyczuwalny zapach. Ma wygodne opakowanie z pompką, która działa dobrze już przez ponad 2 miesiące używania żelu 2 razy dziennie, codziennie. Może sięgnę po inne żele z tej firmy, a kiedyś jeszcze wrócę do niego. Myślę, że warto wypróbować, ja używam jako uzupełnienie po wstępnym oczyszczeniu skóry płynem micelarnym z tej samej firmy i w takiej konfiguracji sprawdza się dobrze.

przyjemny, ziołowy

Żel ma wygodne opakowanie z pompką, które ułatwia dozowanie, bo jest dość rzadki. Cudownie ziołowo pachnie i jest to główny powód, dlaczego być może kupię go ponownie. Pieni się delikatnie, ale ładnie myje i odświeża. Może nie zmyć mocnego, trwałego podkładu, czasem wymagał wtedy ponownego umycia, ale idealny był na rano. Nie wysusza skóry, jest wydajny.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Dobry

Żel kupiłam na ***, był w promocji. Opakowanie z udogodnieniem pompką, która jest świetnym rozwiązaniem, można dozować ilość produktu. Jest delikatny i świetnie radzi sobie z oczyszczaniem twarzy. Konsystencję ma dość lejącą o delikatnie ziołowym zapachu. Żel jest bezbarwny. Skóra po umyciu oczyszczona, gładka i miękka w dotyku. Żel nie wysusza skóry, nie uczulił, nie było efektu ściągnięcia naskórka. Polecam.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca