Vis Plantis, Reti Vital Care, Nawilżający krem przeciwzmarszczkowy na dzień

Vis Plantis, Reti Vital Care, Nawilżający krem przeciwzmarszczkowy na dzień

Kompleks 3 składników: retinolu, adenozyny i śluzu ślimaka do walki ze zmarszczkami i upływem czasu w kremie. Zagęszcza skórę, daje spoistość, sprężystość, przywraca harmonię rysów twarzy. Rozjaśnia plamy pigmentacyjne. układ retinolu z adenozyną zwalcza oznaki starzenia się skóry na poziomie komórkowym. Retinol - witamina A w czystej postaci - stymuluje odnowę, prawidłowy wzrost i różnicowanie się komórek nabłonkowych, normalizuje proces dojrzewania komórek naskórka i usprawnia proces jego rogowacenia. Adenozyna pobudza fibroblasty do syntezy kolagenu i elastyny, włókien podporowych skóry. Fibroblasty zwiększają produkcję kwasu hialuronowego zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie. Filtrat ze śluzu ślimaka (2%) - szybko naprawia uszkodzenia skóry.
Masło z orzechów karité (3%), olej macadamia (2%), olej z nasion bawełny (2%) - odżywiają, natłuszczają i łagodzą podrażnienia. Betaina cukrowa (2%), gliceryna (3%) - nawilżają. Witamina E - regeneruje i odżywia, działa przeciwrodnikowo. Kompozycja zapachowa – nie zawiera alergenów.

Śluz ślimaka - jestem na tak

Początkowo wydawało mi się, że to mega obleśny kosmetyk (ten śluz ślimaka działa na wyobraźnię). Ale przełamałam się i po dokładnym obwąchaniu (zapach na szczęście nie trąci ślimakiem) zaczęłam stosowanie.

Miałam już kilka kremówz Vis Plantis i z większości z nich byłam zadowolona. Ten zalicza się właśnie do tej grupy.

Ma bardzo przyjemny zapach, delikatną konsystencję, a przy tym naprawdę dobrze nawilża. Co prawda nie zauważyłam jakiegoś mega przeciwzmarszczkowego działania, ale w tym miejscu zaznaczę, że jako takich zmarszczek jeszcze nie posiadam, więc pod tym kątem nie jestem w stanie go ocenić. (kremy przeciwzmarszczkowe lubię używać przez wzgląd na ich walory odżywcze).

Bardzo polecam bo dostajemy w dobrej cenie dużą dawkę nawilżenia i złagodzenia skóry, a to w kremach jest dla mnie najważniejsze. Nie zostawia żadnego filmu na skórze, wchłania się doszczętnie.
Polecam ogólnie zapoznać się z ofertą tej marki bo posiadają fajne produkty o całkiem dobrych składach w rozsądnych cenach.

wydajny krem

Kupiłam ten krem ze względu na skład. Dobrze i szybko wchłania się, nie roluje się pod makijażem. Wyprodukowany w Polsce. Jest wydajny, wystarczy odrobinę żeby rozprowadzić po całej twarzy. Musiałam odzwyczaić się od ilości kremu, którą nakładałam w przypadku poprzednich kremów. Odnośnie tego kremu to była za duża ilość. Skóra jest nawilżona. Nawet stosując krem zimą przy minusowej temperaturze dobrze chroni przed wysuszeniem. Jeżeli miała bym dać minus to tylko za opakowanie. Preferuję opakowania z pompką ale poradziłam sobie z tym problemem. Przekładając krem do opakowania z pompką.