Essence, The Gel Nail Polish, Base Coat (Żelowy lakier bazowy)

Essence, The Gel Nail Polish, Base Coat (Żelowy lakier bazowy)

Baza i lakier nawierzchniowy Essence przedłużają trwałość lakierów z gamy Essence The Gel. Efekt ekstremalnie trwałych żelowych paznokci bez potrzeby użycia lampy LED lub UV.

Zbędny

Lakier bazowy od Essence okazał się dla mnie zbędny. Kolejna warstwa na paznokciu usztywnia go i wzmacnia, ale produkt ma parę minusów, które przesądzają jego ocenę. Po pierwsze to dodatkowy krok, który wydłuża czas robienia całego manicure. Baza potrzebuje trochę czasu aby wyschnąć. Na paznokciu nie jest przezroczysta, ale lekko niebieskawa. Poza tym zdarzało się, że na paznokciu pojawiały się bąbelki, więc zamiast wygładzonej płytki otrzymujemy nierówną powierzchnię, którą nie zamaskuje kolorowy lakier. Nie zauważyłam żeby baza wydłużała trwałość lakieru. Dodatkowo z czasem zaczyna coraz bardziej gęstnieć, więc wykorzystanie całej bazy jest niemożliwe, a malowanie paznokci gęstszą substancją staje się mniej precyzyjne i powoduje, ze nakładamy jej więcej, przez co jeszcze dłużej wysycha.
W mojej ocenie baza jest zbędna i nie zamierzam już jej kupować.

Raczej nie

Jest to moja pierwsza baza. Wcześniej dobrze radziłam sobie bez, tylko wykanczajac pazurki top coatem również z essence. Lakier trzymał się od 3-5 dni prawie nienaruszony. A tu w połączeniu z ta bazą odpryskuje prawie od razu przy lekkim uderzeniu. Gdy zasycha tworzy dziwną powłokę, zdrapuje się bardzo lekko, nie trzyma sie w ogóle paznokcia. Nie tego oczekiwałam. Nie widzę żadnych plusów.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

Świetna seria

Stosuję całą serię produktów The Gel i jestem zachwycona.
Dawno nie miałam tak trwałego koloru na paznokciach.

Lakier trzyma się bez bez uszczerbku 4 dni, później ścierają się końcówki. Za ewentualne odpryski gdzieś na rogach winne są moje rozdwajające się paznokcie. Do tego niesamowity połysk. Naprawdę świetna imitacja żelu ;)

Produkt zdecydowanie godny polecenia!