Alterra, Verbene & Ingwer, Reine Pflanzennolseife (Roślinne mydło w kostce 'Werbena i imbir')

Mydło roślinne w kostce Alterra o zapachu werbeny i imbiru z ekstraktu z werbeny i imbiru. Zawiera 100% czyste oleje roślinne.Nie zawiera syntetycznych substancji konserwujących ani składników pochodzenia zwierzęcego. Tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.

50 - 100ml, 100 – 250ml
Skóra
normalna
mydła
antybakteryjne, oczyszczające
zapachowa
kostka
w kostce

Lubię je, jak inne z serii

Mydełka marki Alterra poznałam już jakiś czas temu i od tej pory kupuję je bardzo często. Pokochałam mydełka Alterry i wiem, że będą stałymi bywalcami w mojej łazience. Mają dobre składy i przyjazną cenę, są również dostępne w każdym R. Wersja z imbirem jest idealna na lato.

OPAKOWANIE

Standardowy kartonik z piękną, delikatną i elegancką szatą graficzną. Podoba mi się delikatność grafiki oraz świetnie dobrana kolorystyka. Na opakowaniu znajdziemy wszystkie informacje na temat kosmetyku. Już samo opakowanie przyciąga wzrok na sklepowej półce.

MYDEŁKO

Mydełko to prostokątna kostka o lekko zielonej barwie. Jest mała, idealnie mieści się w dłoni. Jej profilowanie jest bardzo dobre, bo nie wyślizguje się podczas mycia. Mydełko jest twarde, nie rozmięka się w mydelniczce i służy nam do samego końca nie tracąc właściwości. Mydełko ma piękny, orzeźwiający zapach, dość intensywny, ale nie jest to zapach chemiczny, dominuje tutaj nuta imbiru z lekką domieszką werbeny, jest przyjemny dla nosa. Nuta zapachowa jest naturalna, przypomina prawdziwy zapach roślin. Mydełko świetnie oczyszcza, dobrze się pieni i nie wysusza dłoni. Używałam go także do mycia twarzy i ciała, ponieważ słyszałam o jego świetnym działaniu właśnie na cerę. Efekty były takie same - doskonałe oczyszczenie bez wysuszenia, na zmiany skórne nie wpłynęło, nie pogorszyło też stanu cery. Skład jest bardzo dobry, mamy tutaj mnóstwo ekstraktów roślinnych. Można je kupić dosłownie w każdym Rossmannie za niewielką cenę, z czystym sumieniem mogę je polecić. Na pewno będę do niego wracać.

PLUSY

+ piękny zapach
+ śliczne opakowanie
+ dobry skład
+ brak wysuszenia
+ wiele zastosowań
+ cena
+ wydajność

Jest super

Za swoją cenę jest super. Dość dobrze się pieni ale trzeba się postarać. Zapach miły (werbena jest wyczuwalna - i w sumie tylko dlatego je kupiłam ze względu na zapach). Mimo niskiej ceny jest dobre jakościowo. Miło pachnie i dobrze oczyszcza.
Polecam.

fajne mydełko

Bardzo fajne mydełko, jak chyba każde z Alterry.
Mydełko to kanciasta kostka. Jest bardzo twarde dzięki czemu nie maże się w mydelniczce i zyskuje na wydajności. Kostka ma oliwkowy kolor i ładny, orzeźwiający zapach, choć bardziej czuć w nim werbenę niż imbir. Zapach nie utrzymuje się na skórze,
Mydełko pieni się średnio, ale bardzo dobrze oczyszcza. Skóra po nim aż skrzypi z czystości. Pozostawia po sobie mydlany nalot jak chyba każde mydełko w kostce, ale nie wpisuję tego do wad.
Fajnie, że zapakowane jest w kartonik nadający się do recyklingu.
W tej cenie właściwie nie mam się do czego przyczepić. To bardzo dobry produkt.

Rewelacja

Kolejne cudowne mydełko z marki Alterra.
- piękny, świeży, orzeźwiający zapach, bardziej czuć werbenę niż imbir
- naturalny skład
- niska cena, w promocji to już w ogóle grosze
- dobrze się pieni
- nie robi się bagienko na mydelniczce
- łatwo dostępne w każdym Rossmanie

Prowansja

Wersja Werbena i Imbir pięknie pachnie, bardzo podobnie do pewnej drogiej marki z prowansji na L :). Uwielbiam, rzęsko, świeżo. napędza mnie na cały dzień. Dzień po dniu skóra jest coraz bardziej nawilżona. Super.Mydło zakupione oczywiście w Rossmanie ze względu na naturalny skład i przyjemny, rześki zapach. Podoba mi się to proste , kartonowe pudełeczkouwalniające zapach, dzięki czemu możeemy włożyć je między ubrania w szafie by ładnnie pachniały. Prosty kształt, zwykły napis. Podoba mi się , że jest delikatne, dobrze czyści i myje, pozostawiając skórę nawilżoną, elastyczną. Zwykłe mydła powodowały często ściagnięcie skóry, piecrchnięcia i zimą musiałam od razu kremować dłonie. Po umyciu dłoni tym mydłem aplikacje kremem nie jest już konieczna.
Polecam, ja jestem tak zauroczona tymi mydłami, że zakupiłam wszystkie wersję.

Super zapach

Zakupiłam to mydło w zasadzie do mycia pędzli i gąbek , ale okazało się, że bardzo fajnie myje dłonie nie wysuszając ich.
Jeśli chodzi o mycie akcesoriów do malowania : bardzo dobrze myje gąbki BB,
pędzle ze sztucznego włosia również. Jeśli chodzi o te z naturalnego, jedynie średnio domyło pędzel do różu .
Zapach : przeuroczy . Doskonale można wyczuć zarówno imbir jak i werbenę.
W pobliżu umywalki ładnie pachnie.

100% imbiru

Mydło wspaniale pachnie imbirem, intensywnie i naturalnie. Werbena jest dla mnie mniej wyczuwalna.
Mydła Alterry kupuję w dużych ilościach w okresie jesienno-zimowym, bo nie wysuszają moich dłoni tak jak mydła w płynie. To także świetnie się sprawdza,
a zapach i naturalny skład to jego główne atuty.

imbir w kostce

Mydełko zakupiłam w promocji i jestem całkiem zadowolona.

-bardzo dobrze pierze gąbki i pędzle do makijażu
-wydajne
-piękny zapach
-nie wysusza skóry
-nie podrażnia skóry
-dobrze się pieni
-tanie
-łatwo dostępne

piękny zapach, działanie ok, przy suchej skórze jednak zostawia wrażenie wysuszenia

Jako osoba nie lubiąca imbiru pewnie bym po nie nie sięgnęła, ale wąchając wszystkie mydełka Alterry po kolei, dotarłam do tego, powąchałam i przepadłam :)
Pewnie dlatego, że dominantą jest tu jednak zapach werbeny.

Najbardziej urzekł mnie właśnie zapach, jest niesamowicie intensywny, po wejściu do łazienki czuję zapach leżącego na umywalce mydła, za co duży plus, taki miły dodatek :)

Działanie - jak to mydło, pieni się w porządku, nie zostawia tępej warstwy na skórze jak większość mydeł, choć do nawilżenia Dove mu bardzo daleko, nie jest tak kremowe. Przy mojej suchej skórze po wytarciu się czułam suchość skóry, co przy Dove mi się nie zdarza.

Próbowałam również stosować je do twarzy jako pierwszy etap oczyszczania. Z zastosowaniem później kremowego żelu myjącego i kolejnych kroków pielęgnacji mydło sprawdziło się dobrze, myślę że nawet przy suchej skórze można je czasem stosować dla lepszego doczyszczenia twarzy raz na jakiś czas.

za mało imbiru

Lubie mydla z Alterry. Tanie, wydajne, kusza intensywnymi zapachmi a do tego nie wysuszaja skory.

Jesli chodzi o własciowsci myjace to nie odbiega standardem od swoich braci, jest zadowalajace , sprawdza sie do mycia rak oraz higiey całego ciała.

Szkoda ze werbena wygrała, imbiru jest tutaj za mało a to głownie ze wzgledu na niego siegnełam po tą kostke.
Pachnie ladnie i swiezo ale brakuje mi tego imbirowego pazurka ktorego sie spodziewałam.
Szkoda, choc zpach i tak mi sie podoba , odkupie ta wersje na pewno.
Kostka zgrabna, twarda, dobrze lezy w dłoni. Pieni sie fajnie, kremowo, pozostawia lekki osad typowy dla mydła .

Używam tego produktu od: miesiac

nie przypadło mi go gustu

Miałam kilka mydełek z Alterry i byłam zadowolona. Tutaj mam średnie odczucia, głównie przez zapach.
Nie wiem jak pachnie werbena, ale jeśli tak, to jej nie lubię. To coś dominuje i czuć w tle lekko imbir. Ogólnie mydełko pachnie jak takie świeczki na komary.
Podpba mi się kartonikowe opakowanie i szata graficzna. Kostka mała, dobrze leży w dłoni. Mydło nie roztapia się w mydelniczce. Dobrze się pieni.
Jednak działanie jak dla mnie jest gorzsze od innych mydełek Alterra, które używałam. Po tym skóra jest taka tępa w dotyku, jak po zwykłym mydle. W przypadku innych wersji nie miałam takiego odczucia.

Używam tego produktu od: mies.
Ilość zużytych opakowań: jedna kostka

Verbena zbiera stawkę

Mydło, tak jak reszta jego rodzeństwa z rodziny Alterra, jest przyzwoitą naturalną kostką. Odpowiednią dla właścicieli wrażliwej skóry i tropicieli natury w łazienkowej szafce.

Kostka nie rozmięka, pieni się tyle, ile należy i często kusi promocyjną ceną.

Pozostaje mi zatem tylko ocenić zapachowy wyróżnik mydła. Imbirowego mydła:

Wącham kostkę i szukam imbiru...
Znajduję tylko szczyptę. Cała reszta, to zapach trawiastej cytrynki, czyli verbeny, która zbiera prawie całą stawkę.
A przecież nie to obiecywałeś na opakowaniu drogi producencie;)

reasumując:

działanie : ok
bajery (zapach) : 404

Używam tego produktu od: ok. tygodnia
Ilość zużytych opakowań: kostka