Schwarzkopf Schauma, Sea Buckthorn Vital, Szampon do włosów osłabionych i bez energii z rokitnikiem

Szampon do włosów osłabionych z rokitnikiem Schauma dodaje witalności i przywraca włosom naturalną sprężystość, miękkość i połysk. Rokitnik jest znanym źródłem witaminy C i antyoksydantów. Aby włosy wyglądały w 100% zdrowo. Formuła z intensywnie wzmacniająca proteiną przywraca włosom utracony budulec dla 100% siły i 100% blasku.

Jest okej

Szampon niczym się nie wyróżnia spośród innych przeciętnych szamponów. Ma bardzo przyjemny, delikatny zapach. Dobrze się pieni i łatwo spłukuje. Nie podrażnia skóry głowy i nie obciąża włosów. Włosy dobrze się po nim układają i łatwo się rozczesują. Konsystencja też jest w porządku - nie spływa z rąk. Duże opakowanie, dzięki czemu szampon wystarczy na długo. Cena całkiem przyzwoita zwłaszcza kiedy jest na promocji.

Przeciętniak

To jest taki zwykły, "wystarczająco dobry" szampon. Ma przyjemny, owocowy zapach, dość rzadką kremowo-żelową konsystencję, pieni się dobrze, jest wydajny. Po prostu myje włosy i tyle. Nie zauważyłam, żeby włosy bardziej błyszczały lub wzmocniły się, szczególnie co do tego drugiego mam poważne wątpliwości, jak szampon miałby to w ogóle zrobić.

Tak, dla przetłuszczających się włosów!

Mówiąc krótko: Jedyny, który przedłuża świeżość moich włosów. Myję włosy co dwa dni, ale w sytuacji kryzysowej są odbite od nasady i sypkie - uwaga - jeszcze 3 dnia (sprawdzone w warunkach polowych!). Mam włosy długie, dość ciężkie, oporne na stylizację, przetłuszczające się u nasady. Ogólnie Schwarzkopf wszechstronnie dba o moje włosy: seria Schauma jest świetna, z pozostałych wariantów też jestem mega zadowolona (nie obciążają!); Mgiełki Gliss Kur nadają piękny połysk (szampony już niekoniecznie), maski z olejkami z serii BC przepięknie pachną (róża, marula) i odżywiają.

Cena jest standardowa, można tanio kupić w sklepie z niemiecką chemią czy przez internet.

Wychodzę z założenia, że szampon po prostu ma myć, i gdyby nie moje zaskoczenie stanem włosów 3 dni po użyciu tego szamponu to używałabym go choćby dla pięknego zapachu. Jednak tu sprawiedliwie daję 5 gwiazdek temu skromniaczkowi!

Jest ok

Ostatnio rozjaśniałam włosy i choć ten proces trwał zaledwie 10 minut bo po tym czasie rozjaśnienie było zadowalające, postanowiłam kupić szampon i odżywkę, które wzmocnią włosy po tym zabiegu. W oczy wpadło najpierw opakowanie, kolory które są wyraziste i soczyste przyciągają wzrok. Po przeczytaniu obietnic producenta postanowiłam dać szansę szamponowi i odżywce.
Sam szampon pieni się fajnie i jest wydajny, dobrze oczyścił włosy i skórę głowy. Nie wydaje mi się, żeby były bardziej sprężyste ale na pewno nie są przesuszone po rozjaśniaczu. Jeśli chodzi o rozczesywanie ciężko mi jednoznacznie powiedzieć ale w czasie spłukiwania szamponu włosy były dość śliskie, gładkie. Po użyciu odżywki rozczesywały się super i nie musiałam stosować dodatkowo odżywki w sprayu :)
Podsumowując- póki co nie zauważyłam efektu wow ale może potrzeba wiecej czasu, nie mniej jednak krzywdy nie robi więc pewnie po skończeniu kosmetyku kupię ponownie.

przyjemny

Lubię szampony Schauma, bo dobrze oczyszczają i nie szkodzą skórze głowy. Staram się nie używać za często, bo zawierają dużo chemii. Ten jest bardzo delikatny. Zmywam nim olejki do włosów i zanieczyszczenia. Raczej nie nadaje się do bardzo brudnych i przyklapniętych włosów. Moich farbowanych włosów nie obciąża i nie plącze aż tak mocno. Po wysuszeniu włosy są dość puszyste i w moim przypadku falowane. Nie zawiera składników dociążających strukturę włosa. Przyjemny produkt i przystępny cenowo.

Zwykły

Szampon jak wiele innych. Nie poprawił znacząco kondycji moich włosów, ale poprawy oczekuję raczej od odżywek, a nie szamponów. Nie jest to mój ulubiony produkt, jednak mogę go polecić.
+ ładny zapach
+ dobrze czyści włosy
+ odpowiednia konsystencja
+ dobrze się pieni
+wygodne opakowanie

miłe zaskoczenie

Lata temu miałam zielona Schaumę, z której nie byłam zadowolona.
Schamę z rokitnikiem kupiłam z ciekawości, stwierdzając, że ryzykuję tylko 5 zł.
Na szczęście szampon jest świetny, pieni się bardzo dobrze, świetnie oczyszcza włosy i cudownie pachnie. Po prostu uwielbiam ten zapach!

Włosy po umyciu są błyszczące i puszyste, wyglądają zdrowo.
Moje włosy przetłuszczają się szybko, ale ten szampon na szczęście nie przyspiesza tego.

Podoba mi się kolorystyka opakowania, połączenie kolorów jest nietypowe, pasuje do zawartości.

Zamierzam kupić następne opakowanie.

Świetny i tani szampon

Nigdy nie przepadałam za szamponami marki Schauma, ale ten powalił mnie na kolana. Jak tylko wypróbowałam go u mojej mamy od razu przyczaiłam się na promocję i kupiłam go za niecałe 5 zł!!!!
Zalety:
- fajny, egzotyczny zapach,
- wydajność - pieni się przy małej ilości,
- włosy są dogłębnie oczyszczone, miękkie,
- włosy łatwo się układają,
- duże opakowanie - 400 ml

Wady - nie zauważyłam.
Tak jak poprzednie recenzentki zauważyły, szampon ma myć włosy, a nie działać cuda.

dobry szampon codzienny

dobry szampon na co dzień.
dla mnie szampon to szampon, nie oczekuję cudów bo i tak nakładam potem odżywkę czy maskę. szampon ma myć i ładnie pachnieć:) nie wierzę że sam szampon odbuduje, zregeneruje, nawilży czy co tam jeszcze obiecują:)

+szampon ładnie pachnie
+dobrze się pieni
+jest dobrej konsystencji
+dobrze domywa włosy
+jest tani jak na dużą 400 pojemność

minusów nie zauważyłam ale też nie oczekuję od szamponu niczego innego jak mycia:)
zdarzyło mi się użyć samego szamponu bez odżywek i włosy były lekkie, puszyste, oczyszczone, lekko napuszone.bez efektu wow ponieważ moje włosy jak zwykle się elektryzują ale to jak po każdym szamponie- chyba tego nie uniknę.

Świetny!

Szampon nie dość, że kosztuje grosze (po promocji nawet ok. 5 zł), to w dodatku ma świetną jakość. Włosy po umyciu mają rewelacyjną objętość, są dobrze oczyszczone, miękkie i błyszczące. Ponadto szampon ma cudowny zapach, dobrze się pieni a po jego użyciu włosy bardzo dobrze i łatwo się układają oraz pozostają świeże na naprawdę długo. Czego chcieć więcej!

Rewelacja w niskiej cenie.

Moje włosy są niskoporowate, cienkie i szybko się przetłuszczają. Ten szampon świetnie oczyszcza, przedłuża ich świeżość oraz lekko odbija u nasady. Niewielka ilość kosmetyku dobrze się pieni, a piękny zapach umila mycie głowy. Zapłaciłam ok 7 zł za 400ml szamponu - uważam, że cena jest adekwatna do jakości, bo nie jeden droższy szampon nie dawał tak fajnych efektów na włosach jak ten.

Totalna wtopa!

Kupiłam go w zastępstwie innego schaumowego szamponu: ubóstwianego przeze mnie czarnego z fitokofeiną był boski i nie rozumiem dlaczego nie ma go już w sklepach?w zasadzie to był jedyny szampon który nie powodował u mnie łupieżu i wspaniale działał na włosy. Kupowałam go i używałam nałogowo. Ten niestety jak i pozostałe szaumowe nie dorasta mu do pięt. Jest tak zły że musiałam w trakcie jego stosowania kupić inny czego nigdy nie robię bo lubię zużywać kosmetyki do końca - mam jakiś wewnętrzny przymus :). Nie mam w sumie dużych oczekiwań od szamponu. musi włosy myć i musi się je dać rozczesać bo mam długie. Po połowie butelki jednak moje gładkie włosy zyskały status nierozczesywalne i musiałam obciąć połowę bo szarpanina z nimi co dwa dni doprowadziła mnie i moich domowników którym kazałam się czesać do skrajnej nerwicy tudzież depresji. Włosy są po nim jakieś sianowate jakby rozmemłane i wysuszone, kołtunią się. MASAKRA! Nie polecam nawet wrogowi.