Yves Rocher, Noël 2015, Orange Confite & Amande, Bain Douche (Żel do pod prysznic ‘Kandyzowana pomarańcza i migdał’)

Przyjemności dostarcza pod prysznicem delikatny, kwaskowaty zapach wyrażony nutami kandyzowanej pomarańczy i migdała.

Żel pod prysznic to edycja limitowana na zimę 2015.

Niezły

Używam go od 2 tygodni i muszę powiedzieć, że nie jest aż taki tragiczny. Może zapach nie powala ale ładnie się pieni i jest wydajny. Nie skupiam się nad żelami pod prysznic, ważne aby nie uczulał, cała reszta jest dla mnie nieistotna i może dlatego nie oceniam go tak źle :) Dla mnie ok :)

Używam tego produktu od: około dwóch tygodni
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwszy

mdły zapach

Zawsze muszę się skusić na limitowankę z YR.
Ten żel jednak trochę mnie rozczarował ze względu na zapach. Rok temu miałam okazję testować żel o przepięknym zapachu pomarańczy i czekolady, tym razem z zapachem wyszło jednak słabo.

-zapach jest słodki, ciepły, wyraźnie czuć kandyzowaną słodycz, zapach jest mdły, pomarańcza jest daleko w tyle, ledwo wyczuwalna, zapach nie ma w sobie nic orzeźwiającego

-żel jest raczej wydajny, dobrze się pieni

-opakowanie poręczne, bez trudu można wycisnąć odpowiednią ilość produktu,
zamknięcie jest mocne

-może wysuszać, drugie miejsce w składzie ma Ammonium Lauryl Sulfate, żel nie zawiera gliceryny ani innych składników nawilżających

-jest dość gęsty, konsystencja typowo żelowa

Używam tego produktu od: dwóch tygodni

Niezły żel, choć nie jest wybitny

Skończyłam butelkę tego żelu i go zgłosiłam, więc oceniam. Lubię limitowane edycje na zimę od Yves rocher. Tym razem mam dwa żele pod prysznic - Kandyzowaną pomarańczę z migdałem i kandyzowaną pomarańczę z cynamonem.

Inspirowane serią Un Matin au Jardin gdzie mam dwa ukochane żele pod prysznic - róża i bez. Tu też mamy wygodne i eleganckie opakowanie. Nadal widać ile go jest, choć jest delikatnie ciemniejsze niż w serii UMaJ. Klapka bez problemu się otwiera.

I tu jest cały pies pogrzebany. Jest migdał, ale nie jest aż tak piękny jak w żelu Dove (choć tam ta nutka mydlana też jest). Jest mało gorzkawej pomarańczy, a dużo mydlanego migdału. Jak dla mnie nie jest to dobry produkt dla fanek marcepanowego zapachu migdała. Jest mydalnie i mało migdałowo. Pomarańczy prawie nie czuć - jest odrobina, ale to za mało.

Działanie:
Żel się dobrze pieni. Piana jest stabilna. Wydajność jest na poziomie 1 mies, czyli w normie. Nie wysusza zbyt mocno skóry. Nie mam po nim efektu łuszczącej się i suchej skóry - wymaga nawilżenia, ale nie jest zbyt ostro przesuszona. Czyli w normie - nie wymagam od żelu działania balsamu - żel ma myć, a nie nawilżać jak balsam.

Cena / dostępność:
Produkt jest w dostępny w salonach YR i na stronie internetowej. Cena - jak to u YR - jednym się może nie podobać - albo będzie tak jak u mnie - na zasadzie ok - to cena w YR.

Ponowny zakup?
Nie. Jest to żel z gatunku - nic szczególnego. Migdał jest gorszy od wersji cynamonowej gdzie zapach jest zdecydowanie intensywniejszy i bardziej ciepły. Poza tym ten żel to nic wyjątkowego. Jak dla mnie akurat w tym przypadku cena jest za wysoka.

Używam tego produktu od: 1 mies
Ilość zużytych opakowań: 1 cała butelka

nie lubie

Kiedys używałam sporo produktów tej firmy, ale z czasem odeszłam. Obecnie daję się skusic na świąteczne limitowanki, dla zapachu. TYm razem się rozczarowałam...
Cena mozeb yc, choć pojemność dość małą, 200 ml. Wydajnosc srednia. Miekka butelka z dość wygodnym zamknieciem jest ok. Płyn dość rzadki, pieni się delikatnie, raczej słabo, lekko wysusza skórę. Rozczarował zapach - bardzo słaby, anemiczny, mydlany, z leciutkim dodatkiem migdałów. czuje go ledwie ledwie, gdy prawie wsadzam nos do butelki.
Jak dla mnie nie jestw art. tych pieniędzy. Nie liczyłam na pielegnacje, ale zapach powinien być atutem :)

Używam tego produktu od: ponad miesiąc