Oriflame, Oriflame, Essentials, Lip Balm with Macadamia Nut Oil (Balsam do ust z olejkiem z orzechów makadamia)

Pojemność 4,5 ml

Oriflame balsam do ust z olejkiem z orzechów makadamia i witaminą E Essentials odżywia i pomaga zapobiegać wysuszaniu się ust.

Skład: Octyldodecanol, Ricinus Communis Seed Oil, Pentaerythrityl Tetracaprylate/Tetracaprate, Polyethylene, Pentaerythrityl Tetraisostearate, Isopropyl Lanolate, BIS-Diglyceryl Polyacyladipate-1, Isodecyl Neopentanoate, Copernicia Cerifera Cera, Cera Microcristallina, Synthetic Wax, Paraffin, Caprylic/Capric Triglyceride, Candelilla Cera, Parfum, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Propylparaben, Tocopheryl Acetate, Saccharin, Bht, Tocopherol, CI 77891

Dobry balsam

Zalety:
- bardzo wydajny produkt, wystarcza na cały sezon zimowy przy kilkukrotnym w ciągu dnia stosowaniu
- ma bezbarwny kolor gdy nałoży się go na usta
- na ustach tworzy delikatną powłokę ochronną
- doskonale zmiękcza wargi już od pierwszego użycia
- wygładza je i nawilża
- goi spierzchnięcia
- ma niską cenę
- ładna szata graficzna zamknięcia
- nie podrażnia, ma ledwo wyczuwalny hipoalergiczny zapach

Wady:
- trochę szybko znika z ust

Słodziak

Balsam typowo zimowy - ma słodki, karmelkowy smak i waniliowy zapach. Bardzo mi ten balsam "smakuje" , ale nie wiem, czy w pełni lata byłby tak pożądany.

Poza tym:

- ma ładne opakowanie we wzorki, trwałe choć plastikowe;

- sztyft jest dosyć miękki, ale nie topi się w kieszeni, jego miękkość za to ułatwia aplikację, bo gładko sunie po ustach;

- ma biały kolor i jeśli nałożymy go zdecydowanie za dużo, lekko bieli usta, ale stosowany normalnie z umiarem, tylko nadaje lekki połysk bez bieli;

- balsam nie lepi się na ustach;

- chroni przed wiatrem i chłodem, nawilża a raczej lekko natłuszcza usta;

- rozsądna cena, dodatkowo pojawia się w promocjach

Małe minusy:
- nie jest dostępny w każdym katalogu
- aplikację trzeba powtarzać często w ciągu dnia.

Ogólnie: bardzo przyjemny, słodki balsam do codziennego stosowania. Kupię jeszcze nie raz. Polecam!

Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze

Mój ideał!

To mój ulubiony balsam do ust. Kupiłam go po promocyjnej cenie 4,90/4,5 g. Co tu dużo mówić - po prostu skradł moje serce!

Zalety:
+ nawilża i zmiękcza usta
+ ma piękny, orzechowy zapach i słodki posmak
+ chroni przed wysuszeniem i zimnem
+ jest bezbarwny
+ ma fajną konsystencje, coś jak twardy olej, ale nie jest super tłusty, usta się nie lepią
+ warty swojej ceny (opłaca się wydać nawet to 10 zł bez promocji)

Wady:
- szybko się kończy (stosuję go dosyć często i zauważyłam znaczne tempo znikania :P )

Podsumowując - gorąco polecam wszystkim. Może nie przypaść do gustu osobom, które nie przepadają za orzechowymi akcentami. Inni będą jak najbardziej zadowoleni. Dla mnie - to MUST HAVE i na pewno na stałe zagościł w mojej kosmetyczce :-)

Używam tego produktu od: czerwiec 2015
Ilość zużytych opakowań: 2 x 4,5 g.