Pharmaceris, T, Medi Acne - Pointgel (Żel punktowy na miejscowe zmiany mikrozapalne 2% H2O2)

Żel punktowy na miejscowe zmiany mikrozapalne Pharmaceris T jest przeznaczony do miejscowego stosowania bezpośrednio na zmiany trądzikowe (wykwity podskórne, krosty, grudki) w celu natychmiastowego działania przeciwtrądzikowego.
Żel punktowy na miejscowe zmiany mikrozapalne Pharmaceris T zawiera stężoną 2% formułę H2O2 oraz kwas salicylowy. Wykazuje natychmiastowe celowane działanie molekularne na zmiany trądzikowe. Skutecznie przyspiesza ustępowanie istniejących zmian trądzikowych, zmniejsza ich wielkość oraz widoczność. Zapobiega rozwojowi szpecących niedoskonałości. Działa kojąco i łagodząco, zmniejszając zaczerwienienia oraz wspomaga proces regeneracji skóry. Zamknięty w aluminiowej tubce.

Działa

Żelowa konsystencja, bez zapachu, przyspiesza gojenie.
Działa powierzchniowo, nie zniweluje sedna problemu, ale zaleczy brzydko wyglądające wypryski.
Stosuję nieregularnie, tylko jak coś "wyskoczy".

Działa na zmiany trądzikowe

Ma ładne opakowanie, w konsystencji jest żelem, dobrze się nakłada go na zmiany trądzikowe, i widać efekty, rano zmiany są mniej widoczne, wygojone, i mniej zaczerwienione, produkt jest bezzapachowy.

Działa na miejscowe zmiany

Tydzień przed większym wyjście dopadli mnie moi ropni przyjaciele. Nie miałam czasu na dermatologa więc pani w aptece poleciła mi ten produkt. Moje zmiany ropne zostały przygaszone, szybciej się wygoiły więc tak, ten żel działa. Jednym minusem było to, że moje pryszcze goiły się na zewnątrz, a pod skórą czułam jak zostały małe gulki. Póki co nie używam tego żelu z uwagi na kurację dermatologiczną ale jest doskonały do torebki by szybko zareagować na nieprzyjaciela. Tubka jest jest dość mała, a cena dość wysoka ale dla mnie to dobry produkt.

działa

Kupiłam jako zamiennik preparatu punktowego Normaderm, który został wycofany z produkcji. Zachęciła mnie pojemność i cena. Nie lubię się z produktami Pharmaceris (prócz witaminy c 1200), ale zdecydowałam się zaryzykować. Używam z mężem, na spółkę, co jakiś czas, gdy pojawiają się "problemy".

Działa

Produkt ten kupiłam ponieważ znów zaczęłam mieć problem z wypryskami. Byłam wcześniej zadowolona z kremu z tej serii (h2o2), a ponieważ używam teraz innego to postanowiłam kupić ten żel. Generalnie wypryski nie goją się na mojej twarzy łatwo. Pozostawione same sobie mogą tkwić na niej miesiącami. Ten produkt poradził sobie z nimi bardzo sprawnie, po pierwszym użyciu były zasuszone (co de facto znaczy że zaczęły się goić), po kolejnych zaczęły znikać. Jestem zachwycona bo wcześniej nie zauważyłam u siebie jakiegokolwiek działania preparatów punktowych. Kosmetyk jest niewielki, ma metalową tubke której nie lubię bo takowe mają tendencję pękać w środku, zaś jego konsystencję i zapach można porównać do przeźroczystego kleju. Niemniej jednak działa i za to będę do niego wracać.

placebo

Nie wierzę w żele punktowe, ale dostałam go na szkoleniu z Pharmaceris, więc wypróbowałam.
Tubka ładna, metalowa. Mam sentyment do takich opakowań.
Sam żel przezroczysty, bardzo gęsty. pachnie jak perhydrol.
Nakładałam go punktowo na zmiany. Ładnie się ich trzymał. Szybko zasychał tworząc na zmianie film. Nie ma możliwości nałożyć na niego podkład także nadaje się tylko do stosowania na noc.
Czy zmniejsza zmiany nie powiedziałabym. Jak zawsze goją mi się kilka dni tak z tym żelem zajmowało to tyle samo czasu tyle, że miałam poczucie, że robię coś w kierunku ich usunięcia.
Żel jest wydajny, łatwo wydobyć końcówkę. Jak na produkt placebo zdecydowanie za drogi. Zużyłam, zapomnę. Nie polecam.

NIESAMOWITY!

Mam skórę tłustą, trądzikową, wrażliwą. Tak jak producent obiecuje pryszcze zmniejszają się tak w 3 dni. Po 5/6 dniu używania pryszcza prawie nie ma. Wysusza on miejsce dlatego jest to preparat punktowy. Idealnie nadaje się do trądziku powstającego z zaskórników. Po punktowym nakładaniu moja skóra zazwyczaj nie potrzebuje kremu nawilżającego. GORĄCO POLECAM! Jest to mój jedyny sposób zmniejszania pryszczy. Tylko na noc. Nie nadaje się pod makijaż.

Skuteczny i niemalże idealny

Pojemność żelu to zaledwie 10 ml, mieści się on w metalowej tubce. Niewielka pojemność i z początku obawiałam się, że wystarczy mi w najlepszym przypadku na miesiąc, jednak minęły 3 miesiące, a produktu mam na jeszcze ok 1,5 miesiąca.
Żel jest gęsty i bardzo lepki. Idealnie przylega w miejscu, gdzie go nałożymy. Nie spływa.
Bardzo szybka zasycha (kwesta 30-40 s), niestety pozostawia delikatną przezroczysto-białawą warstwę, przez co nie nadaje się na \'wyjścia\', ani pod makijaż. Jednak nie to jest najważniejsze.
Pachnie niezbyt przyjemnie, przypomina mi zapach kleju w płynie, który używałam w czasach szkoły podstawowej. Ale na szczęście czuć go tylko podczas aplikacji.
Stosowałam go głównie na noc, w duecie z kremem.
A jak działa? Różnie..
Na mojej twarzy najwięcej było zaskórników zamkniętych oraz zmian krostkowo-grudkowych, skupiały się one głównie na żuchwie i przy uchu. I z nimi żel poradził sobie naprawdę błyskawicznie! Nie bez powodu napisałam w czasie przeszłym o nich. Zmiany te miałam też tylko na jednym policzku, nie wiem dlaczego tak jest, ale na drugim nigdy nic mi nie wyskoczyło. Te mniejsze zmiany zniknęły z niego w ciągu 2 dni, pozostałe w przeciągu tygodnia. I co ważne, nie powróciły więcej. Zagoiły się pięknie, nie pozostawiając żadnych blizn, czy plam.
Jednak mam też problem z częstym wysypem na brodzie i z wypryskami na niej żel już sobie średnio radzi niestety. Są one spowodowane na pewno hormonami, tego jestem pewna i widocznie na nie potrzeba czegoś silniejszego. Co nie oznacza, że żel z kkremem (z tej samej serii) w ogóle na nie nie działa. Zmiany goją się, jednak w porównaniu z tymi na policzku tempo leczenia jest nieporównywalnie wolniejsze. A jak wiadomo, im szybciej zmiany zejdą tym lepiej :) Żadna z nas nie chce straszyć...
Niemniej jest świetny i zdecydowanie najlepszy, spośród tych, które używałam dotychczas.
Zakupiłam już kolejną tubkę.

Ilość zużytych opakowań: W trakcie jednego

CO POETA MIAŁ NA MYŚLI?...

Jeszcze nigdy nie spotkałam preparatu punktowego, który faktycznie robiłby cokolwiek zauważalnego gołym okiem lub odczuwalnego w jakikolwiek inny sposób.
Bardzo lubię zieloną serię Pharmaceris, więc chętnie kupiłam nowy cudowny preparat z 2% zawartością nadtlenku wodoru - czyli krótko mówiąc z wodą utlenioną (to już brzmi znacznie gorzej, a taniej to na pewno).

Używałam na noc lub na dzień po domu.
Na większe części twarzy zmasakrowane licznymi czynnymi zmianami.
Na pojedyncze zmiany w które udało się wycelować, bo były w miarę samotne na danym fragmencie twarzy.
Krystalicznie przezroczysta maź, która raz jest gęsta jak żel, a innym razem z tubki wylewa się jak woda.
Pachnie śmiesznie, kojarzy mi się z zapachem z rury wydechowej samochodów z silnikami na LPG (ja naprawdę lubię ten zapach).
Preparat zasycha i ściąga jak maska peel-off. Bieli, ale bielenie występuje tylko na rozbabranych miejscach (robi się taki paskudny kożuch).
Generalnie nie nadaje się do ludzi, ale też i nie taka jego rola.
Niestety, przypisanej mu roli również nie spełnia.
Lekko obsusza zmiany, ale w momencie umycia twarzy (ogólnie usunięcia preparatu, np. po nocy) wszystko jest z powrotem rozpulchnione i rozbabrane.
Nie przyspiesza gojenia, znikania, niczego.
W moim przypadku nie robi nic. Krzywdy na szczęście też nie.

Producent obiecuje cuda na kiju (wyliczone procentowo) po 7-miu dniach stosowania, a w ulotce były jeszcze bardziej szalone obietnice.
Szkoda gadać.
Wykończyłam go w kilkanaście dni, resztkę wywaliłam.
Placebo w ładnej aluminiowej tubeczce, nie warte nawet 10 zł.
W ulotce przy jednym z tych preparatów (chyba chodziło o krem z 1% H2O2) producent wyraźnie napisał ZMNIEJSZA LICZBĘ porów - to mniej więcej jest tak możliwe, jak zmniejszenie ilości linii papilarnych lub ilości cebulek włosowych.
Litości...